سلامت پوست

درمان خانگی موثر برای خشکی سطح پوست

درمان خانگی موثر برای خشکی سطح پوست

درمان خانگی موثر برای خشکی سطح پوست » عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بر سلامت یا وضعیت پوست شما تأثیر بگذارد. این عوامل می توانند پوست شما را به یک بیابان خشک و ترک خورده تبدیل کنند. عواملی مانند قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مواد شیمیایی، خاک، آب، نور خورشید یا حتی شروع فصول سرد می تواند پوست نرم شما را زبر کند.

این وظیفه شماست که آن را کشف کنید و آن را به وجود آورید. اما عوامل دیگری وجود دارد که نمی توانید آنها را کنترل کنید. به عنوان مثال، شما نمی توانید شغل خود را تغییر دهید یا خورشید را خاموش کنید. در عوض می توانید کارهایی برای جلوگیری از آسیب یا کاهش اثرات این عوامل انجام دهید، مانند استفاده از کرم ضد آفتاب یا استفاده از دستکش برای کاهش اثرات گرد و غبار بر روی پوست.

اگر اقدامات پیشگیرانه ای انجام نداده اید و پوست شما آسیب دیده است، می توانیم به شما کمک کنیم. در اینجا چند درمان خانگی برای خشکی پوست دست آورده شده است. با ما همراه باشید.

بلغور جو دوسر

بیشتر مردم طعم بلغور جو را در غذا دوست ندارند. استفاده از این دانه در غذا تنها یکی از کاربردهای آن است. یکی دیگر از کاربردهای جو در درمان های خانگی برای خشکی پوست است. بلغور جو دوسر یک لایه بردار طبیعی و فوق العاده برای پوست است. کاربرد این دانه برای از بین بردن پوست های مرده و جلوگیری از خشک شدن مجدد پوست است.

آبرسانی به پوست و ایجاد مانعی در برابر کم آبی بدن کاری است که جو می تواند به خوبی انجام دهد. برای تقویت خواص بلغور جو دوسر، می توانید آن را با وازلین ترکیب کنید تا به لایه های زیرین پوست شما نفوذ کند و پوست خشک را از ریشه پاک کنید. استفاده از این ترکیب به عنوان لوسیون بدن نیز رایج است.

روغن زیتون

آرزوی شما برای پوستتان در زمستان چیست؟ داشتن پوستی نرم و لطیف؟ تحقق و رسیدن به این آروز اصلاً سخت نیست. معالجه به این روز می‌رسند که از روغن زیتون در درمان خانگی برای خشکی پوست دست استفاده می‌کنند.

این روغن گیاهی خاصیت مهمی دارد، خاصیتی که نام آن هیدراته‌کردن پوست است برای اینکه پوست شما هیدراته شود، باید از کرم یا روغنی استفاده کنید که سرشار از آنتی اکسیدان باشد.

برای دستیابی به منبع غنی و ارزشمند آنتی اکسیدان لازم نیست آنچنانی کنید. محصولی که با هزینه کم شما را به هدفتان می‌رساند روغن زیتون است. این روغن را تهیه کنید و آن را به طور منظم استفاده کنید تا از مدتی تأثیرات قابل توجه روی پوستتان را حس کنید.

عسل

ما نمی خواهیم به شما بگوییم با استفاده از عسل در درمان خانگی برای خشکی پوست دست دیگر پیر نمی‌شوید. چون چنین چیزی امکان ندارد. ما مطمئناً به شما می‌گوییم و این را می‌دانیم که از روند پیری پوستتان استفاده کنید.

عسل مخالفان بسیار زیاد دارد. این ماده سرعت پیری پوست را می‌دهد، خشک‌های پوست را حذف کرده و لکه‌های روی پوستتان را محو می‌کند. از دیگر خواص عسل خاصیت ضد میکروبی و عملکردی است که سلامت و زیبایی را با خود می‌آورد.

بیشتر بخوانید» نکات مهم مراقبت از پوست در فصل تابستان

آب لیمو

عناصر دیگری به غیر از آنتی اکسیدان می‌توانند به شما در درمان خانگی برای پوست خشکی دست کمک کنند پتاسیم یکی از این عناصر است. لیمو منبع غنی پتاسیم و مفید در سلامت و زیبایی پوست است.

سلامت پوست به کمک لایه برداری لیمو محقق می‌شود. برای رسیدن به زیبایی پوست باز هم سراغ لیمو برو. ویتامین C چین و چروک‌های ایجاد شده روی پوست را بهبود می‌بخشد و مانع از بروز چروک‌های جدید روی پوست می‌شود. 

سر شیر

شیر سر یکی از محصولات بی نظیر برای رفع خشکی پوست است. مهم نیست که پوست شما چقدر خشک است، خامه شیر گرفته می تواند به درمان های خانگی برای پوست خشک کمک کند. در مورد مزایای این ماده نمی توان گفت.

اسید لاکتیک ماده اصلی شیر می تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند، PH پوست شما را متعادل کند و با محتوای چربی بالا، پوست شما را برای کل زمستان چرب نگه دارد.

برای استفاده از خواص اسید لاکتیک باید سرشیر تازه را به مدت یک ربع تا 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. بعد از اتمام این زمان پوستتان را با آب ولرم بشویید. استفاده روزانه از این ماده پوستی به نرمی، درخشانی و سفیدی شیر به شما هدیه می‌دهد.

ماست

آیا تهیه شیر برای شما سخت است؟ آیا شاغل هستید و زمان کافی ندارید؟ آیا به یک مهمانی دعوت شده اید و دوست دارید در اسرع وقت یک درمان خانگی برای خشکی پوست داشته باشید؟ پس به سوپرمارکت بروید. با خرید ماست می توانید از تمام خواص شیر مانند اسید لاکتیک، لایه برداری پوست و آبرسانی در کمترین زمان ممکن استفاده کنید.

سخن پایانی:

در این مقاله با چند درمان خانگی برای خشکی پوست آشنا می شوید. می دانید که بسیاری از محصولات بهداشتی و مراقبت از پوست از روغن زیتون، عسل و محصولات اسید لاکتیک نیز استفاده می کنند. همچنین مصرف این محصولات به داشتن پوستی صاف و یکدست کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.