زیبایی, سلامت پوست

اشتباهات اساسی اصلاح کردن موهای زائد

اشتباهات اساسی اصلاح کردن موهای زائد

اشتباهات اساسی اصلاح کردن موهای زائد : تقریباً همه انسان ها در قسمت هایی از بدن مو دارند که از نظر زیبایی، سلامتی یا حتی سلامتی و موارد دیگر زائد به حساب می آیند.
موهای زیر بغل و ریش روی گونه ها و یا حتی زیر گردن، گوش و پشت موهای مردان جزء موهای زائد محسوب می شوند و بسیاری از خانم ها معتقدند که تمام موهای بدن اعم از موهای زائد ابرو، موهای دست،

پاها و ناحیه بیکینی موهای زائد هستند و باید حذف شوند. البته در طول سالیان متمادی بارها شاهد بوده ایم که به دلیل جنبش های فمینیستی بسیاری از افراد به طور ناگهانی از تراشیدن موهای خود برای مخالفت با نگاه جنسیتی به زنان خودداری کرده اند.

اشتباهات اساسی اصلاح کردن موهای زائد

راه حل حذف موهای زائد

راه حل های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد که بسیاری از آنها به طور طبیعی با اشتباهات زیادی همراه هستند. لیزر موهای زائد، اپیلاسیون، اپیلاسیون گیاهی، کرم های موبر و تیغ از جمله روش هایی است که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود، اما همانطور که گفتیم همچنان محبوب ترین روش است، چه در بین خانم ها و چه آقایان از ژیلت استفاده می کنند. همچنین برای 3 روش موثر برای کاهش موهای زائد بدن! این مقاله را هم بخوانید.

✅ به همین دلیل اشتباهات رایج در اصلاح بدن با ژیلت بیشتر از روش های دیگر است پس با ما همراه باشید تا چند نکته مهم از اشتباهات رایج در اصلاح بدن را با ژیلت مرور کنیم.

✅ بسیاری از مردان و زنان اغلب موهای زائد بدن خود را با ژیلت می تراشند زیرا این کار بسیار سریع و آسان است.

✅ اصلاح یا کوتاه کردن موهای زائد بدن با تیغ یا ماشین اصلاح . اصلاح پوست و از بین بردن موهای زائد با ژیلت اصولی دارد که با رعایت و انجام این اصول می توانید بهتر و راحت تر از شر موهای بدن خود خلاص شوید و پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

✅ در بسیاری از موارد ممکن است با تیغ به پوست خود آسیب برسانیم و یا در هنگام اصلاح بدن با مشکلات دیگری مواجه شویم.

اشتباهات اساسی اصلاح کردن موهای زائد

اصلاح مداوم آسیب های پوستی

اصلاح مداوم بدن و تماس مداوم ژیلت با پوست بدن یکی از اشتباهات رایج اصلاح بدن با ژیلت است. اگر مدام پوست خود را خراشیده کنید، علاوه بر خشکی و قرمزی سطح پوست ممکن است پوست یا صورت شما حساس شود.

همچنین در برخی موارد استفاده زیاد از ژیلت باعث ایجاد جوش و سوزش می شود بهتر است پس از هر بار اصلاح چند روز به پوست و صورت خود استراحت داده و مجدداً اصلاح کنید. برای آیا روش صحیح مراقبت از پوست زیر بغل خود را میدانید؟ با کلیک برروی آن این مقاله را هم بخوانید.

آیا حذف موهای زائد باید در زمان خاصی انجام شود؟

بهتر است موهای زائد بدن را شب تراشید، می پرسید چرا؟ استراحت و آرامش بدن در شب به بازسازی پوست شما کمک می کند که باعث نرمی و لطافت پوست تا حد امکان می شود.

در طول روز و شب، زمانی که موهای بدن کاملاً داخل فولیکول های مو هستند، موهای زائد خود را کوتاه کنید. قطعا زمان مناسب برای انجام این کار شب است زیرا در شب پوست بدن کمی متورم می شود و کل این عمل اتفاق می افتد.

آسیب های پوستی

با پوست مرطوب شیو کنید

نکته دیگر اصلاح روی پوست خشک است که نباید انجام شود و این کار بسیار اشتباه است. به عنوان مثال، وقتی وارد حمام می شوید آخرین کار شما باید اصلاح باشد.

✅ اجازه دهید پوست نرم و مرطوب شود و اجازه دهید بخار آب فولیکول های مو را نرم کند سپس تصحیح کنید. زمانی که پوست شما خیس و مرطوب است،

✅ موهای زیر پوستی خیلی راحت از پوست خارج می شوند و فولیکول های مو باز می شوند بنابراین می توانید موهای زائد خود را خیلی بهتر و راحت تر اصلاح کنید.

✅ پس از خیس شدن و مرطوب کردن پوست بهتر است از ژل، خمیر پوست یا کرم موبر با تیغ استفاده کنید. همانطور که قبلا گفتیم اصلاح با بدن خشک باعث ایجاد خراش و بریدگی در سطح پوست می شود. کرم موبر بدن را با تیغ روی پوست بمالید تا از خشکی و زبری آن جلوگیری کنید و به راحتی موهای زائد خود را اصلاح کنید.

✅ این به ژیلت کمک می کند تا به راحتی روی پوست شما حرکت کند و روی پوست ساییدگی نشود ساییدگی ژیلت با پوست می‌تواند منجر به خراشیدگی و بریدگی در سطح پوست شما شود. این اشتباه پوست شما را از بین می‌برد و کاملا خطرناک است.

 اصلاح پوست

در جهت مخالف حرکت نکنید

این نکته را حتما رعایت کنید که همیشه اصلاح موها به خصوص موهای ساق پا را در خلاف جهت رویش مو انجام ندهید. هرچند اصلاح موها در خلاف جهت رشد باعث می‌شود موها عمیق‌تر و از ریشه قطع شوند اما احتمال التهاب، خراش و تحریک پوست هم بیشتر می‌شود علاوه بر این، پس از استفاده از کرم اصلاح بدن با تیغ بر روی پوست، دیگر پوست شما بریده نمی شود و پس از اصلاح هیچ زخم و التهابی باقی نمی ماند.

در نهایت، همیشه در یک اصلاح خوب از یک تیغ جدید و بهداشتی استفاده کنید، اگر از تیغ های قابل استفاده مجدد استفاده می کنید به محض کاهش سرعت آن را تعویض کنید، زیرا اصلاح موهای زائد با تیغ باعث می شود که بیشتر ژیلت را روی صورت یا بدن خود بمالید.

به پوست شما آسیب برساند همچنین پس از اصلاح بهتر است از روغن های گیاهی و لوسیون های بهداشتی یا افترشیو برای داشتن پوستی نرم و شفاف استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.