آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

کرم پودر مناسب با پوست شما باید چگونه باشد؟

کرم پودر مناسب با پوست شما باید چگونه باشد؟

کرم پودر مناسب با پوست شما باید چگونه باشد؟ مسلما انتخاب بهترین کرم پودر از بین ده ها کرم پودر موجود در بازار کار ساده ای نیست. از طرفی زیرساخت های آرایش را نباید دست کم گرفت. هر چه در خرید کرم پودر دقت بیشتری داشته باشید، آرایش نهایی شما زیباتر می شود. نوع پوست و ماندگاری شما از آرایش نیز در انتخاب و خرید لوازم آرایش موثر است اینها نکاتی است که قبل از خرید بهترین کرم پودر مناسب پوستتان باید به آن توجه کنید.

بهترین کرم پودر مناسب با پوست شما کدام است؟

در آرایش همه چیز به شما بستگی دارد

همانطور که قبلا ذکر شد انتخاب کرم پودر بسته به نوع پوست و آرایش شما متفاوت است برای مثال اگر پوستی تمیز و بدون عارضه دارید، نیازی نیست به دنبال کرم پودر و کرم پودر با پوشش دهی زیاد باشید. یک لایه نازک کرم پودر برای پوشاندن پوست شما کافی است.

اما اگر پوست مستعد آکنه دارید بهتر است سراغ زیرسازی  مات بروید. در این بین ماندگاری دوام یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب نوع زیرسازی است.

برای مثال کرم پودرهای مات ماندگاری بیشتری دارند البته آزمون و خطا نیز در انتخاب نوع زیرساخت نقش بسزایی دارد برای سهولت در انتخاب کرم پودر و خرید بهترین کرم پودر مناسب پوستتان، بیایید نگاهی به انواع رایج زیرسازی آرایش بیاندازیم.

زیرسازی آرایش

صورت را با یک لایه نازک کرم پودر بپوشانید

هدف اصلی این نوع کرم پودر ایجاد جلوه ای زیبا و طبیعی بر روی صورت است. به همین دلیل تا حد امکان صورت با یک لایه نازک کرم پودر پوشانده می شود. این نوع کرم پودر بسیار سبک بوده و فقط مشکلات سطحی پوست را پوشش می دهد.

لایه نازکی از کرم پودر به پوست اجازه می دهد تا زیبایی خود را زیر کرم پودر نشان دهد در عمل می توان گفت در این صورت به جای اینکه پوست را زیر مقدار زیادی کرم پودر پنهان کنیم، آن را با کرم پودر پولیش می کنیم. به همین دلیل به جای کرم پودر می توان از کرم مرطوب کننده رنگی نیز برای این حالت استفاده کرد.

این نوع کرم پودر آرایش برای پوست های مختلف مشکلی ندارد. به خانم هایی که پوست خشکی دارند و خانم هایی که پوستشان ترکیبی از خشک و چرب است توصیه می کنیم بیشتر سراغ این کرم پودر بروند.

اگر در زیرسازی آرایشی انتظار پوشش زیادی ندارید، کرم پودری لایه نازک قطعا برای شما کافی است. از طرفی اگر پوستی چرب با عوارض زیاد دارید چاره ای ندارید جز اینکه صورت خود را با لایه ای نازک بپوشانید تا از بدتر شدن این عوارض جلوگیری کنید.

زیرسازی آرایش

در این مواقع استفاده از کرم پودر مات نیز برای کاهش میزان چربی پیشنهاد می‌شود. برای مثال کرم CC (مرطوب کننده، ضد چروک رنگی) SOSKIN، به‌عنوان زیرساز آرایشی مناسب انواع پوست شناخته می‌شود.

زیرسازی آرایش براق

هدف از این روش براق و جوان نشان دادن پوست است. با این نوع زیرسازی آرایش، درخشش پوست زیر مواد زیرسازی پنهان نمی شود خانم های با پوست خشک و افراد مسن باید به سراغ این کرم پودر بروند.

در این زیرسازی آرایشی، با نرمتر نشان دادن پوست، چین و چروک کمتر ظاهر می شود. بنابراین آرایش جوان تر از آنچه هست به نظر می رسد.

کرم پودر مناسب با پوست شما باید چگونه باشد؟

این کرم پودر باعث می شود پوست برخی افراد خیس به نظر برسد. در نتیجه اگر پوست چرب دارید بهتر است سراغ این کرم پودر نروید. از طرفی چون این زیرسازی درخشندگی بیشتری دارد به جوش ها و عوارض پوستی تاثیر بیشتری می دهد.

اگر پوست چرب، مستعد آکنه یا چین و چروک دارید این کرم پودر را توصیه نمی کنیم بهترین کرم پودر برای پوست های غیر چرب، کرم پودر فوتو پرفکشن لایت GIVENCHY است.

زیرسازی آرایش نیمه براق

این فرم از کرم پودر آرایش دقیقاً بین زیرسازی براق و مات قرار دارد و به همین دلیل برای انجام آن باید از مواد درجه یک استفاده کرد و به دنبال بهترین کرم پودر موجود در بازار بود.

کرم پودر نیمه براق در بین سایر انواع کرم پودر محبوبیت بیشتری دارد و پوست را مانند پارچه های ساتن نرم و زیبا می کند. این نوع کرم پودر آرایش با پوست های مختلف کاملا سازگار است. اما اگر علاقه ای به آرایش نیمه سنگین ندارید بهتر است این کرم پودر را کنار بگذارید.

کرم پودر مناسب با پوست شما باید چگونه باشد؟

این نوع کرم پودر برای تمامی خانم ها با انواع پوست مناسب است. زیرسازی کرم پودر در این حالت برق اضافی را از پوست چرب حذف می کند.از طرف دیگر افرادی که پا به سن گذاشته‌اند نیز بهتر است سراغ زیرسازی نیمه براق بروند.

در این صورت کرم پودر روی پوست جمع نمی شود و بیش از آنچه هست چین و چروک را نشان نمی دهد. یک نمونه خوب از کرم پودر نیمه براق، کرم پودر De Poo Guerlain Langer است.

زیرسازی آرایش مات

همانطور که از نام آن پیداست این کرم پودر درخشندگی صورت را نشان نمی دهد و پوست را کاملا صاف و مات می کند. در نتیجه برای پوست های چرب و براق می توانید از کرم پودر مات استفاده کنید.

خانم هایی که منافذ پوستی بزرگی دارند نیز می توانند از این کرم پودر بهره مند شوند به شرطی که در انتخاب مواد زیرسازی دقت کافی داشته باشند و بهترین کرم پودر مات موجود در بازار را خریداری کنند. کرم پوست Dior Skin Forever نمونه خوبی از این محصولات است.

✅ زیرسازی مات ماندگاری بیشتری دارد و خانم هایی که پوست چرب یا ترکیبی از پوست چرب و خشک دارند باید از کرم پودر مات استفاده کنند. همچنین فونداسیون مات را برای افرادی که صورتشان عوارض نسبتاً آشکاری دارد توصیه می کنیم.

✅ خانم هایی که پوست خشک و چروک دارند باید از کرم پودر مات پرهیز کنند. این زیرسازی آرایش را سنگین و غلیظ می کند. اگر آرایشگر سنگینی نیستید، بهتر است به فکر زیرسازی مات نباشید.

کرم پودر مناسب با پوست شما باید چگونه باشد؟

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم انتخاب نوع کرم پودر متناسب با صورت شما بسیار مهم است شما چه نظری دارید ایا برند خوبی را میشناسید که هم برای پوست های چرب و یا معمولی و خشک مناسب باشند؟ برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.