زیبایی, صورت

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از بند انداختن !

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از بند انداختن !

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از بند انداختن ! بند انداختن صورت یکی از روش هایی است که اکثر خانم ها برای از بین بردن موهای زائد صورت از آن استفاده می کنند. برای بند انداختن صورت افراد در صورت آشنایی می توانند در منزل این کار را انجام دهند.

اگر با این روش آشنایی ندارید به آرایشگاه ها بروید. در این مقاله قصد داریم در مورد روش های بند انداختن نکات مهمی که در بستن بند باید به آنها توجه کرد و همچنین روش های پیشگیری از جوش های پوستی بعد از بند انداختن صحبت کنیم.

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از بند انداختن !

آموزش بند انداختن صورت مشتری

اصلاح صورت با بند:

برای بند انداختن، هدبند و الکل نیاز دارید. هنگامی که لوازم مورد نیاز خود را جمع آوری کردید، باید نخ را از دوک به اندازه ساعد خود جدا کنید. معمولا افرادی که قد بلندتری دارند باید نخ های بلندتری داشته باشند.

در مرحله بعد دو سر نخ را گره بزنید تا یک مستطیل ایجاد شود. سپس انگشت اشاره و شست خود را در چهار گوشه مستطیل قرار دهید دست خود را بچرخانید تا یک ضربدر در وسط مستطیل ایجاد کنید. با انجام این مراحل بند شما اکنون آماده است.

این روش بند انداختن صورت رایج ترین روش آن محسوب می شود، در این تکنیک نخ بر روی پوست شما کاملا می خوابد و سپس به کمک انگشتان خود باید ضربدر تشکیل شده در وسط مستطیل را باز و بسته کنید.

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از بند انداختن !

بیشتر بخوانید» سریعترین روش از بین بردن جای جوش در خانه با چند روش طبیعی

راه های جلوگیری از جوش صورت بعد از از بند انداختن:

✅ قبل از بند زدن صورت، صورت خود را به خوبی با الکل ضدعفونی کنید و در نظر داشته باشید که نخ استفاده شده نو بوده و از نخ دیگران استفاده نشده است.

✅ حتما بعد از اصلاح صورت خود را با آب خنک تمیز کنید تا التهاب پوست کاهش یابد.

✅ استفاده از لوازم آرایشی بلافاصله بند انداختن صورت باعث ایجاد جوش می شود. زیرا منافذ پوست باز است و ناخالصی ها به راحتی به عمق پوست نفوذ می کنند.

✅ برای خنک کردن پوست پس از اصلاح، لازم است از کرم های خنک کننده حاوی عصاره چای یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید. این به کاهش التهاب پوست پس از بانداژ کمک می کند.

✅ اگر موهای شما کوتاهتر باشد، در هنگام بستن موهایتان کمتر کشیده می شود. این امر باعث می شود پوست کمتر تحریک شود و کمتر دچار جوش شود. توصیه می شود حدود دو بار در ماه صورت خود را با بند اصلاح کنید.

سلامت پوست

نکات مهم قبل و بعد از انواع روش های بند انداختن:

به غیر از روش مرسوم بند انداختن صورت که در بالا ذکر شد، روش های دیگری نیز وجود دارد که در زیر به انها پرداخته می شود:

روش اول:

در این روش بعد از اینکه نخ را به اندازه نیاز جدا کردید با الکل ضدعفونی کنید و یک سر آن را به پایه میز و سر دیگر را در دست چپ ببندید. حالا با دست دیگر به کمک دو انگشت شست و سبابه آن را کمی دور وسط نخ بپیچید و به صورت مثلثی جدا کنید (طبق شرایطی که در آرایشگاه ها می بینید).

هم اکنون می توانید آن را بر روی پوست خود قرار داده و با جلو و عقب کردن دست چپ که سر آزاد را دارد، موهای زائد را از بین ببرید.

روش دوم:

روش دوم دقیقاً مانند بالا عمل می کند اما با این تفاوت که به جای پایه میز از انگشت شست پا استفاده می شود. برای اینکه پوست شما پس از بند انداختن دچار مشکلی نشود،

پیشنهاد می شود تا به موارد زیر دقت نمایید:

سلامت پوست

آموزش بند انداختن برای خود

یکی از مواردی که بعد از بند انداختن  باید به آن توجه کرد استفاده از ماسک صورت است به عنوان مثال، ماسک عسل می تواند زخم های احتمالی را التیام بخشد و حتی پوست را ضد عفونی کند.

علاوه بر این ماسک خیار یک درمان کننده قوی پوست است که قرمزی و خارش پوست را کاهش می دهد. به طور کلی ماسک های خانگی بعد از بستن صورت بسیار مفید هستند پس از بستن از آرایش خودداری کنید زیرا منافذ پوست شما باز است و ممکن است پوست شما آسیب ببیند.

پس از بند انداختن پیشنهاد می شود که تا چند ساعت در معرض نور خورشید قرار نگیرید زیرا باعث بروز کک و مک و لکه خواهد شد. بعد از کاهش التهاب استفاده از ضد آفتاب مناسب پوست تان را فراموش نکنید.

نتیجه:

اگرچه بند انداختن صورت یک تکنیک ارزان و راحت برای افرادی است که می توانند موهای زائد خود را از بین ببرند، اما باید در نظر داشت که در استفاده از این روش باید ها و نبایدهای آن را در نظر گرفت. و نکات بهداشتی را برای جلوگیری از جوش و التهاب پوست رعایت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.