آرایش و زیبایی, زیبایی, مژه و ابرو

تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟

تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟

تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟ به لطف پیشرفت های صورت گرفته در صنعت زیبایی و افزایش اینفلوئنسرهای زیبایی و آرایش در اینستاگرام، امروزه داشتن ابروهای پرپشت، پررنگ و زیبا بسیار محبوب تر از قبل شده است و به دغدغه اصلی خانم ها تبدیل شده است و همه می خواهند آنها بی عیب و نقص باشند.

ابروهای متقارن و زیبا. اگرچه آرایش تا حدودی می تواند به افزایش زیبایی ابروها کمک کند اما همانطور که می دانید ماندگاری آرایش ابرو بسیار کوتاه است و همیشه باید زمان و حوصله زیادی را برای کشیدن ابرو صرف کنید.

تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟

تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟

به همین دلیل است که امروزه روش های مختلفی برای رسیدن به ابروهای زیبا و جذاب وجود دارد که دائمی هم هستند تا همه افراد بتوانند مدل ابروی خود را به دلخواه تغییر دهند و حالتی دائمی و نیمه دائمی برای ابروهای خود ایجاد کنند.

فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، سایه زدن ابرو و … از جمله روش های جدید و محبوبی هستند که می توانید برای رسیدن به ابروهای رویایی خود از آنها استفاده کنید. این روش ها نوعی آرایش نیمه دائمی هستند که ابروهای شما را پرتر و پررنگ تر نشان می دهند و زمان آرایش روزانه شما را کوتاه می کنند.

اما سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو در چیست؟ در این قسمت از 2 رخ به بررسی تفاوت های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو پرداخته ایم با ما همراه باشید و اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

تفاوت اصلی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست ؟

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ چرا داشتن ابروهای نیمه دائمی مد شده است؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هر دو روش مدرن و جدید برای ایجاد ظاهری نیمه دائمی و تقریباً دائمی برای ابروها هستند که با استفاده از تکنیک تاتو مقداری رنگ اضافی به زیر پوست ابرو اضافه می کنند تا شکل نهایی کشیده شده برای ابروها فوق العاده شود زیبا و جذاب باشید.

برای اینکه بدانیم میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن ابتدا به بررسی فواید آرایش نیمه دائمی ابرو و صورت می پردازیم و سپس تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو را به طور کامل توضیح می دهیم.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

از جمله مزایای استفاده از آرایش نیمه دائمی برای ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. در زمان صرفه جویی کنید

اگر فرم و مدل ابروها را با هر یک از روش های میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن به صورت آرایش دائمی انجام دهید، زمان زیادی برای آرایش معمولی صرفه جویی می کنید و خیلی زود برای هر کاری آماده خواهید شد.

2. افزایش اعتماد به نفس

با توجه به اینکه ابروها مهمترین عامل زیبایی چهره برای بسیاری از خانم ها هستند، داشتن ابروهایی که نیاز به مراقبت کمی دارند و همیشه بی عیب و نقص به نظر می رسند اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

مخصوصاً برای افرادی که مهارت های آرایشی محدودی دارند و کمک می کند همیشه در هر زمانی از شبانه روز بدون آرایش چهره ای کاملا زیبا و طبیعی داشته باشند.

 

3. تقویت ویژگی های صورت

معمولا قبل از میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن و یا به طور کلی ایجاد ابرو نیمه دائمی، فرم ها و ویژگی های صورت در نظر گرفته می شود و فرم و مدل ابروها برای افزایش ظاهر و زیبایی طبیعی طراحی می شود.

بنابراین با استفاده از این روش ها می توانید ویژگی های طبیعی و زیبایی چهره خود را افزایش دهید و زیباتر از همیشه به نظر برسید.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ در سال 2017 در شبکه های اجتماعی بسیار محبوب شد و با توجه به تغییراتی که در ابروها ایجاد کرد افراد زیادی را به استفاده از این روش برای افزایش زیبایی ابرو ترغیب کرد.

به طور کلی، میکروبلیدینگ یک روش غیر تهاجمی است که با استفاده از یک قلم سوزنی ظریف خطوط ظریف و نازکی شبیه تارهای ابرو روی پوست ایجاد می کند.

این ابزار رنگدانه را داخل خطوط ایجاد شده قرار می دهد و با رنگ موهای ابروی شما هماهنگ می شود تا آرایش نیمه دائمی تا حد امکان طبیعی به نظر برسد.

روش میکروبلیدینگ ابرو در مقایسه با سایر تکنیک های ترمیم ابرو، طبیعی ترین نتیجه را ارائه می دهد. در این روش سوزن تنها به لایه های سطحی پوست نفوذ می کند، بنابراین رنگدانه نزدیک به سطح باقی می ماند این بدان معنی است که رنگدانه پس از چند سال از بین می رود.

درد و ناراحتی میکروبلیدینگ به گفته کسانی که این کار را انجام داده اند خفیف تا متوسط ​​بوده و به دلیل استفاده از بی حس کننده موضعی قبل از شروع کار قابل تحمل خواهد بود.

بعد از میکروبلیدینگ ابرو قرمزی و تورم پوست اطراف ابرو کاملا طبیعی است و این حالت بعد از یک یا دو هفته از بین می رود. اما برای مراقبت بهتر از میکروبلیدینگ ابرو باید به توصیه های این متخصص عمل کنید و در هفته اول بعد از عمل از خیس کردن ابروها خودداری کنید آنها را به آرامی با پنبه و آب مقطر تمیز کنید و هر چهار مورد از کرم مراقبتی توصیه شده خود استفاده کنید. پماد یک بار در ساعت.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

همچنین حداقل به مدت سه روز از رفتن به باشگاه و انجام فعالیت های دیگری که باعث تعریق می شود خودداری کنید زیرا تعریق می تواند طول عمر رنگدانه های میکروبلیدینگ را کاهش دهد و در برخی موارد حتی باعث عفونت شود.

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو با توجه به سبک زندگی هر فرد متفاوت است و می تواند از 12 ماه تا سه سال طول بکشد. پوست های چرب، استفاده از محصولات حاوی مواد لایه بردار مانند اسید سالیسیلیک و رتینول می تواند ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو را کاهش دهد.

میکروبلیدینگ ابرو منعی ندارد و هر فردی می تواند این کار را انجام دهد تا زمانی که بیماری زمینه ای نداشته باشد باردار نباشد و از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکند.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

در میکروپیگمنتیشن (Micropigmentation) از نقاط کوچک و ریزی برای ایجاد رن در لابه لای ابرو استفاده می شود و تکنیک آن درست شبیه به تاتو است . متخصص میکروپیگمنتیشن برای تزریق رنگدانه به لایه میانی پوست یا از ابزار تاتو استاندارد یا از ابزاری شبیه قلم استفاده می کند .

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

نقاطی که در این روش بر روی ابرو ایجاد می شود با توجه به شکل و رنگ طبیعی ابرو ساخته می شود. در برخی قسمت ها مانند انتهای ابرو تا وسط ابرو پررنگ و در برخی قسمت ها مانند ابتدای ابرو روشن تر و فرم نهایی ابروها کهربایی و سایه روشن است.

روش میکروپیگمنتیشن نه تنها برای ایجاد ظاهری نیمه دائمی و زیبا برای ابروها استفاده می شود، بلکه یکی از روش های عالی برای ایجاد رنگ و ظاهر بهتر برای سایر قسمت های صورت مانند لب ها، خط مو و پوست سر و ایجاد زیبایی است. خط چشم نیمه دائمی نیز استفاده می شود.

درد میکروپیگمنتیشن مشابه درد خالکوبی است و معمولاً از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش درد و ناراحتی هنگام انجام این کار استفاده می شود.

بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو باید انتظار کمی تورم و قرمزی داشت که معمولا بعد از چند روز از بین می رود و برای تمیز کردن ابروها باید از محلول ضد عفونی کننده استفاده کرد و از کرم یا پماد مخصوص برای چرب کردن پوست ابرو استفاده کرد.

توصیه های متخصص میکروپیسمنت را در خصوص مراقبت های بعد از عمل رعایت کرده و به آنها عمل کنید و علاوه بر آن حداقل تا 2 روز پس از جراحی از فعالیت هایی که باعث تعریق می شود خودداری کنید. عرق می تواند بر نحوه نشستن رنگدانه در زیر پوست تأثیر بگذارد و ممکن است ابروهای شما را بشکند.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

طول عمر میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ است در این روش رنگدانه ها به عمق پوست نفوذ می کنند و معمولا تا 3 سال ماندگاری دارند. با این حال باید بدانید که رنگدانه اکسید آهن برای میکروپیگمنتیشن استفاده می شود که می تواند به مرور زمان رنگ سبز مایل به آبی ایجاد کند.

میکروپیگمنتیشن برای افرادی که ابروهای نازک و نازکی دارند و یا به دلیل بیماری دچار ریزش مو شده اند مناسب است در واقع، هرکسی که بخواهد ابروهای پرپشت و پررنگ‌تری داشته باشد، می‌تواند این روش را انجام دهد،

اما اگر هیچ یک از شرایط زیر را نداشته باشد:

✅ وضعیت پوست صورت ، مانند اگزما یا پسوریازیس
✅ بیماریهای خونی قابل انتقال مانند هپاتیت یا HIV
✅ واکنش آلرژیک به الکل یا عوامل بی حس کننده
✅ دیابت یا بیماری قلبی
✅ زنان باردار

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

فرق میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هر دو روشی مطمئن برای ترمیم ابروها و ایجاد ظاهری جدید، زیبا، نیمه دائمی و طبیعی برای ابروها هستند. به طور کلی تفاوت بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن شامل موارد زیر است:

میکروبلیدینگ معمولا سطح ایمنی بالاتری دارد. زیرا در این روش رنگدانه فقط روی لایه های بیرونی پوست شما زده می شود و احتمال بروز واکنش های آلرژیک را کاهش می دهد.

رنگدانه موجود در میکروپیگمنتیشن عمیق تر به پوست نفوذ می کند که می تواند احتمال تحریک یا واکنش های آلرژیک را افزایش دهد.

در میکروبلیدینگ ابرو خطوط نازکی شبیه به تارهای ابرو در کناره ابرو و قسمت های خالی ابرو ایجاد می شود و در نهایت ظاهری فوق العاده طبیعی برای ابروها ایجاد می شود.

در میکروپیکمنتیشن رنگدانه ها به صورت نقطه ای در کناره ابروها اضافه می شوند و با ایجاد سایه روشن و کهربایی بر روی ابروها حالت و ظاهر رنگارنگ و برجسته تری برای ابروها ایجاد می شود.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن ابرو، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید تا بتواند سلامت کلی شما را ارزیابی کند. این مشخص می کند که آیا بدن شما به این عمل پاسخ مثبت می دهد یا خیر.

برای انجام هر یک از این روش ها حتما به سالن زیبایی تخصصی که زیر نظر افراد مجرب آموزش دیده انجام کارهای میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن را انجام می دهد مراجعه کنید تا از کیفیت مواد اولیه و نحوه انجام کار اطمینان حاصل کنید و نتیجه رضایت بخشی برای شما داشته باشد. با خود داشته باشید

اخرین حرف

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هر دو روش های پرکاربردی برای افزایش زیبایی ابروها و کمک به ایجاد ظاهری زیبا، متقارن و ماندگار برای ابروها هستند. تفاوت روش میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن ابرو در روش کار و عمق نفوذ رنگدانه به پوست.

در میکروبلیدینگ خطوط نازکی شبیه تارهای ابرو با عمق کم روی ابروها کشیده می شود اما در میکروپیگمنتیشن با ایجاد لکه های ظریف و با عمق بیشتر، سایه ای رنگارنگ و روشن برای ابروها ایجاد می شود تا ابروها طبیعی و زیبا به نظر برسند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.