آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آرایش پوست مختلط باید به چه شکلی باشد؟

آرایش پوست مختلط باید به چه شکلی باشد؟

آرایش پوست مختلط باید به چه شکلی باشد؟ یکی از انواع پوست، پوست مختلط است. این نوع پوست نیاز به مراقبت ویژه و آرایش ویژه دارد. چون بعضی قسمت ها خیلی چرب و بعضی قسمت ها خیلی خشک است. به همین دلیل بسیاری از افراد در آرایش پوست مختلط دچار سردرگمی می شوند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و تمامی نکات آرایش پوست مختلط را بیان کنیم اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید یا فردی با این نوع پوست را در اطراف خود می شناسید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

آرایش پوست مختلط باید به چه شکلی باشد؟

 

پوست مختلط چیست؟

در پوست های مختلط، ناحیه T چرب و سایر قسمت های صورت خشک است. منطقه T شامل پیشانی، بینی و چانه است. در این نواحی غدد چربی زیادی وجود دارد، بنابراین پوست این نواحی به سرعت چرب می شود.

هنگام آرایش کردن پوست متوجه خواهید شد که استفاده از کرم های چرب، حتی در نواحی خشک صورت، مانند گونه ها، باعث چرب شدن پوست می شود. اگر از محصولات جاذب چربی استفاده کنید، آرایش شما مانند یک بیابان ترک می خورد و ظاهری وحشتناک ایجاد می کند. راه حل چیست؟ راه حل این است که قبل از آرایش مراقبت کنید پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید» چگونه با آرایش صورت خود را لاغرتر نشان دهیم؟

چگونه پوست خود را برای آرایش آماده کنیم؟

قبل از انجام آرایش پوست مختلط باید از کنترل چربی پوست مطمئن شوید. با انتخاب تونر مات کننده غیر الکلی شروع کنید. این تونر می تواند پوست شما را برای چندین ساعت بدون درخشش و چربی حفظ کند.

پس از استفاده از تونر، یک مرطوب کننده سبک انتخاب کنید و آن را روی صورت خود بمالید. برای نواحی خشک صورت خود از یک مرطوب کننده سنگین استفاده کنید به این ترتیب بدون اینکه قسمت چرب صورتتان چربتر شود یا قسمت خشک پوستتان کم آب شود آرایشی یکدست را تجربه خواهید کرد.

آرایش پوست مختلط باید به چه شکلی باشد؟

کدام نوع کرم پودر برای پوست مختلط بهتر است؟

شاید شما هم از طرفداران کرم پودر کرم شاین و براق باشید. خبر بد این است که نباید از این نوع کرم پودر در آرایش پوست مختلط استفاده کنید. با توجه به نوع پوستی که دارید پوست شما همیشه براق و درخشان است و استفاده از کرم پودر با همین ویژگی باعث درخشندگی بیش از حد می شود.

کرم پودر انتخابی شما باید پایه سیلیکونی یا آب داشته باشد. عناصر این مواد در منافذ پوست شما قرار می گیرند و در نتیجه سرعت چربی پوست را کاهش می دهند. بهتر است از کرم پودر مات کمی بیشتر از حد معمول استفاده کنید تا رنگ پوستتان را نشان ندهد و چروک های احتمالی روی پوستتان را بپوشاند.

آیا در آرایش پوست مختلط از کانسیلر استفاده کنیم یا خیر؟

ایجاد لایه های زیاد در آرایش می تواند ظاهر شما را غیر طبیعی و غیر قابل توجیه کند. استفاده از کانسیلر در نواحی چرب باعث افزایش چربی و درخشندگی پوست شما می شود. لطفا کانسیلر چسبنده و مایع را کنار بگذارید و از محصول دیگری برای رفع ایرادات آرایش پوست مختلط استفاده کنید.

یکی از محصولات مفید در زمینه عیوب پوست و عیوب آرایش، کانسیلرهای مخصوص تصحیح رنگ است. این محصول مانند یک پاک کننده جادویی عمل می کند و رنگ پوست شما را یکدست می کند با این تفاوت که پوست شما را چرب نمی کند.

پوست مختلط

بیشتر بخوانید» 5 نکته آرایشی برای جلوگیری از لکه دار شدن خط چشم

محل مناسب برای استفاده از هایلایتر کجاست؟

در برخی افراد درخشش و درخشندگی نواحی چرب باعث ناراحتی می شود یک راه عالی برای کاهش ظاهر این درخشش این است که سایر نواحی پوست خود را نیز درخشان کنید. چگونه؟

استفاده از هایلایتر این بسیار درست است که آرایش یک هنر است. هنری که می توان قوانین آن را به موقع تغییر داد. برخی از قسمت های صورت محل اصلی استفاده از هایلایتر هستند. اما این قانون برای آرایش پوست مختلط متفاوت است. به جای هایلایت کردن چانه و اطراف بینی، به سراغ شقیقه ها، استخوان گونه و گوشه های بیرونی ابرو بروید.

پوست مختلط

بیشتر بخوانید» نحوه استفاده از رژ لب برای فرم لب | روش رژلب زدن

چه زمانی و در کجا استفاده از پودر فیکس ضروری است؟

بهتر است بعد از اتمام کار از پودر فیکس کننده استفاده کنید تا پوست چرب شما آرایش پوست مختلط را شل نکند و پوست خشک آرایش زیبای شما را تضعیف نکند.

این پودر مواد افزودنی آرایش را جذب کرده و چربی پوست شما را کنترل می کند. بنابراین می توانید تا پایان کار در خارج از خانه مطمئن شوید که آرایشتان سالم و تمیز است. البته برای این منظور می توانید از اسپری فیکس آرایش نیز کمک بگیرید. استفاده از اسپری کمی راحت تر از پودر است. فقط دقت کنید که از اسپری در فاصله مناسب و کافی استفاده کنید.

پوست مختلط

سخن پایانی:

در این مقاله در مورد آرایش پوست مختلط صحبت کردیم. ما یاد گرفتیم که پوست به دلیل تطبیق پذیری، مستعد خشکی و همچنین چربی است. در این مطلب به شما گفتیم که از کانسیلر رنگی، کرم پودر مات، پودر و اسپری تثبیت کننده آرایش استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.