سلامت پوست

رفع موهای زائد پشت لب با چند روش خانگی

رفع موهای زائد پشت لب با چند روش خانگی

رفع موهای زائد پشت لب با چند روش خانگی : توجه داشته باشید که رفع موهای زائد پشت لب خیلی سخت و پیچیده نیست و به راحتی می توانید با مطالعه این مطلب با روش های خانگی رفع موهای زائد صورت آشنا شوید.

همانطور که می دانید موهای زائد که همان موهای پشت لب نیز هستند، اغلب با بلوغ شروع می شوند و اگرچه روش های زیادی از جمله لیزر درمانی و کرم های موبر برای از بین بردن آن وجود دارد اما این مزیت را نیز خواهد داشت، بنابراین توصیه می شود از داروهای خانگی استفاده کنید که کاملا بی خطر هستند.

رفع موهای زائد پشت لب با چند روش خانگی

آشنایی با روش های رفع موهای زائد پشت لب

خوب است بدانید که رشد غیر طبیعی موهای صورت در خانم ها به عنوان هیرسوتیسم شناخته می شود و افرادی که موهای تیره و رنگدانه دارند اغلب نسبت به سایر افراد دارای رنگدانه های بلوند پرموتر خواهند بود.

در واقع انسان ها به طور معمول در تمام قسمت های بدن خود به جز ناخن ها و کره چشم مو دارند و وجود این موهای ناخواسته باعث ایجاد حس نگرانی و خجالت نسبت به زیبایی آن ها شده است به خصوص افرادی که سن بالاتری دارند و سطح استروژن آنها به دلیل یائسگی تغییر می کند.

توجه داشته باشید که تعدادی از مسائل از جمله تخمدان پلی کیستیک، شرایط هورمونی، استفاده از برخی داروها یا اختلالات غده فوق کلیوی وجود دارد که می تواند باعث رشد موهای ناخواسته صورت شود و به ندرت می تواند به دلیل تومور یا سرطان غده فوق کلیوی باشد.

امروزه روش های مختلفی مانند لیزر موهای زائد، کرم های موبر و یا حتی استفاده از تیغ برای از بین بردن این موها وجود دارد که با وجود تاثیر زیاد عوارضی را به همراه خواهد داشت.

رفع موهای زائد پشت لب با چند روش خانگی

اما در این میان می توان از روش های خانگی و سنتی نیز استفاده کرد و با وجود زمان بر بودن، اغلب عوارضی نداشته و اثر طولانی مدت خواهند داشت.

در اینجا برخی از درمان های خانگی برای رفع موهای زائد پشت لب آورده شده است:

استفاده از موم یا وکس شکر:

برای استفاده از این روش ابتدا مواد لازم را که بیان کرده ایم تهیه کرده و دستورات لازم را انجام دهید

مواد لازم:

✔یک قاشق چایخوری عسل

✔دو قاشق چایخوری شکر قهوه ای یا سفید

✔مقدار کمی آب

بیشتر بخوانید» 3 روش موثر برای کاهش موهای زائد بدن!

طرز ساخت:

برای ساخت این ترکیب بایستی تمام مواد را با یکدیگر مخلوط نمایید و سپس آن را در حرارت مایکروویو یا رویاجاق گاز حدود نیم ساعت تا زمانی که به جوش بیاید و رنگی قهوه ای به خود بگیرد، قرار دهید. پس از اینکه به رنگ قهوه ای تبدیل شده بایستی اجازه دهید کاملا خنک شود و بعد با یک کاردک بر روی منطقه مورد نظر بمالید.

سپس مواد را با انگشت در جهت رشد مو به آرامی بکشید و برای کندن آن در جهت مختلف رشد موها اقدام کنید و برای رسیدن به نتیجه دلخواه چندین مرتبه تکرار نمایید.

استفاده از آرد نخودچی برای رفع موهای پشت لب:

یکی دیگر از روش های رفع موهای پشت لب استفاده از آرد نخودچی است که در ادامه اصول تهیه آن را شرح داده ایم:

مواد لازم:

✔ دو قاشق غذاخوری آرد نخودچی

✔ یک و نیم قاشق چایخوری شیر

✔ یک قاشق غذاخوری کرم شیر

✔ سه چهارم قاشق چایخوری زردچوبه

دستورالعمل تهیه:

در ابتدا تمام مواد را با هم ترکیب کنید و موم به دست آمده را بر روی صورت تان اعمال نمایید و پس از گذشت مدت زمان ۲۰ دقیقه با استفاده از یک پارچه نرم و آب گرم از پوست جدا نمایید. برای رسیدن به نتیجه ایده آل توصیه می شود که این روش را حداقل ۳ الی ۴ مرتبه در طول هفته تکرار نمایید.

 موهای پشت لب

استفاده از آرد نخود سبز و گلاب:

همچنین آرد نخود سبز و گلاب نیز تاثیر فوق العاده ای در از بین بردن موهای زائد دارند که در ادامه می توانید دستورالعمل تهیه آن را بیاموزید:

مواد لازم:

✔ یک و نیم قاشق غذاخوری گلاب

✔ یک قاشق غذاخوری آبلیمو

✔ دو قاشق غذاخوری آرد نخود سبز

دستورالعمل ساخت:

برای استفاده از این روش بایستی تمام مواد ذکر شده را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید و سپس بر روی صورت اعمال نمایید. اجازه دهید مواد حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بر روی پوست بماند و سپس بشویید. برای رسیدن به نتیجه ایده آل بهتر است در طول هتفه ۳ الی ۴ مرتبه تکرار نمایید.

بیشتر بخوانید» آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید

استفاده از شکر و آبلیمو:

در ادامه دستورالعمل استفاده از ترکیب شکر و آبلیمو برای رفع موهای زائد صورت را شرح داده ایم:

مواد لازم:

✔ دو فنجان شکر

✔ یک فنجان آب

✔ یک عدد قابلمه

✔ یک چهارم فنجان آب لیمو

دستورالعمل تهیه:

در ابتدا تمام مواد را درون قابلمه بریزید و اجازه دهید تا کامل به جوش بیاید و تولید حباب کند. سپس کنار بگذارید تا یک درجه متوسط برسد و بر صورت تان بمالید.

پس از گذشت ۲۵ دقیقه که رنگ آن کامل تیره شد باید در جهت مخالف رشد مو از روی پوست تان بکنید و با آب ولرم شستشو دهید.

 موهای پشت لب

استفاده از چای نعناع تند:

چای نعناع تند در از بین بردن موهای پشت لب تاثیر زیادی خواهد داشت و در ادامه می توانید با مراحل تهیه آن به صورت کامل آشنا شوید:

مواد لازم:

✔ یک قاش چایخوری نعناع تند خشک شده یا برگ های تازه آن

✔ یک فنجان آب

دستورالعمل تهیه:

نعناع های خشک شده یا برگ های تازه آن را درون آب بریزید و اجازه دهید تا به خوبی جوش بیاید. اجازه دهید ۵ الی ۱۰ دقیقه بماند تا به خوبی سرد شود سپس برگ ها را جدا کره و چای آن را بنوشید. همچنین از این چای می توانید دو مرتبه در طول روز هم استفاده نمایید.

استفاده از ترکیب لیمو و عسل:

لیمو و عسل نیز می توانند در از بین بردن موهای زائد پشت لب موثر باشند که در ادامه دستورالعمل استفاده از آن را بیان کرده ایم:

مواد لازم:

✔ دو قاشق غذاخوری عسل

✔ یک قاشق غذاخوری آبلیمو تازه

دستورالعمل ساخت:

برای استفاده از این مواد بایستی آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس بر روی صورت تان بمالید. اجازه دهید مدت زمان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی صورت بماند و سپس با آرام ولرم شستشو دهید برای کسب نتیجه ایده آل بهتر است این کار را دو مرتبه در طول هفته تکرار نمایید.

 موهای پشت لب

استفاده از تخم مرغ، شکر و آرد ذرت:

برای ساخت این ترکیب نیاز به مواد مختلف و طی مراحلی دارید که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم:

مواد لازم:

✔ یک قاشق غذاخوری شکر

✔ یک عدد سفیده تخم مرغ

✔ یک و نیم قاشق غذاخوری آرد ذرت

طرز تهیه:

برای تهیه این ترکیب باید تمام مواد را با هم مخلوط کنید و سپس بر روی صورتتان بمالید. اجازه دهید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست بماند و پس از اینکه به خوبی خشک شد در جهت مخالف رویش مو بکنید.

استفاده از زردچوبه برای رفع موهای پشت لب:

به طور کلی موم تهیه شده از زردچوبه نیز می تواند در رفع موهای پشت لب موثر باشد. در ادامه طرز ساخت این موم را به صورت کامل شرح داده ایم:

مواد لازم:

✔ مقداری پودر زردچوبه

✔ آرد گندم

✔ کمی روغن کنجد

طرز ساخت:

برای تهیه این مو بایستی به مقدار مساوری پودر زردچوبه و آرد گندم را با یکدیگر ترکیب نمایید و سپس به مقدار کافی روغن کنجد را به آن اضافه نمایید.

موم غلیظ به دست آمده را روی صورت تان بمالید و پس از گذشت ۱ الی ۲ ساعت بشویید. برای رسیدن به نتیجه دلخواه می توانید در طول هفته یک مرتبه این موم را استفاده کنید.

دقت داشته باشید که پس از بین بردن موهای زائد با زردچوبه برای رفع رنگ زردی که پس از اعمال زردچوبه روی پوست مانده می توانید یک تکه پنبه آغشته شده به شیر را پوست تان بمالید.

 موهای پشت لب

استفاده از خمیر پاپایا:

پاپایا نیز در رفع موهای پشت لب می تواند موثر باشد و می توانید از فواید آن تا حد زیادی بهره مند شوید:

مواد لازم:

نصف قاشق چایخوری پودر زردچوبه

دستورالعمل تهیه:

دو مواد ذکر شده را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس به آرامی روی پوست صورت تان ماساژ دهید. پس از گذشت مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می توانید صورت تان را بشویید و همچنین برای کسب نتیجه دلخواه توصیه می شود که در طول هفته یک مرتبه آن را تکرار نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.