انواع لوازم آرایشی, زیبایی

براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید

براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید

براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید : وقتی نوبت به آرایش می‌رسد ما از انتخاب غافل هستیم وقتی نوبت به انتخاب محصولات آرایشی می‌رسد، هیچ گزینه‌ای کم نیست همین امر در مورد براش های آرایش نیز صدق می کند.

دو دسته اصلی براش های آرایش موجود طبیعی و مصنوعی هستند. اگر اهل زیبایی هستید و هیچ چیزی در مورد تفاوت بین این دو نمی دانید، نگران نباشید، زیرا ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. برای دانستن تفاوت بین برس های طبیعی و مصنوعی، از جمله مزایا و معایب، این نوع براش ها محسوب میشود برای درک بهتر تا پایان این مقاله همراه 2 رخ باشید.

براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید

براش های طبیعی

همانطور که از نام آن پیداست، براش های طبیعی با استفاده از مو و خز حیواناتی مانند گراز، سنجاب و بز ساخته می شوند. رنگ آنها معمولاً تیره است، اما رنگ آنها می تواند از یک حیوان به حیوان دیگر متفاوت باشد. آنها بهترین انتخاب برای محصولات مبتنی بر پودر هستند و به دستیابی به یک سطح صاف و طبیعی کمک می کنند.

همچنین بخوانید: معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد آن برای آرایش صورت

طرفداران:

ماندگاری طولانی

دوام براش های طبیعی به مراتب بهتر از برس های مصنوعی است. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری طولانی مدت هستید، براش های طبیعی باید مورد علاقه شما باشند.

نرم تر و لطیف تر

از آنجایی که آنها از خز طبیعی ساخته شده اند، این براش ها نرم تر و لطیفتر هستند. همچنین به ترکیب محصول با حداقل تلاش کمک می کند.

براش های آرایشی مصنوعی در مقابل طبیعی | تفاوت را بدانید

معایب:

رفاه حیوانات

کسانی که طرفدار محصولات بدون ظلم هستند، اغلب از استفاده از برس های طبیعی اجتناب می کنند، زیرا نحوه به دست آوردن موهای زائد و نحوه مراقبت از حیوانات مشخص نیست. همچنین، آنها به طور کلی گرانتر از نمونه های مصنوعی هستند.

می تواند باعث واکنش آلرژیک شود

برخی از افراد به پوست حیوانات خاصی حساسیت دارند. استفاده از برس آرایشی ساخته شده از موی حیوانات می تواند باعث واکنش آلرژیک شود.

بیشتر بخوانید: کاربرد براش های آرایشی مختلف که باید بدانید

برس های مصنوعی

براش های مصنوعی از هیچ گونه مو یا خز طبیعی استفاده نمی کنند و با استفاده از الیاف مصنوعی مانند نایلون ساخته می شوند. اگر یک براش صاف تر از براش معمولی آرایش شما به نظر می رسد موهای آن مصنوعی هستند.

طرفداران:

آسان برای کار 

براش های مصنوعی با محصولات مایع و کرم مانند جادو عمل می کنند. نحوه شکل گیری آنها استفاده دقیق از محصولات آرایشی را تضمین می کند و ظاهری صاف می دهد.

براش های مصنوعی

ساده برای تمیز کردن

از آنجایی که براش های مصنوعی کوتیکولی مانند موهای طبیعی ندارند، آلودگی و باکتری کمتری را جذب می کنند. آنها ساده تر تمیز می شوند و سریعتر خشک می شوند، به این معنی که نگهداری کمی دارند.

معایب:

براش های مصنوعی در مورد ترکیب خیلی عالی نیستند و در نهایت می توانند ظاهری رگه ای ایجاد کنند. با این حال، این به آرامی در حال تغییر است و براش های با کیفیت برتر اکنون در دسترس هستند که نتایج مشابه برس های طبیعی را ارائه می دهند.

استفاده از محصولات پودری دشوار است

برس های مصنوعی و محصولات پودری به خوبی با هم کار نمی کنند محصولات پودری مانند سایه چشم، رژگونه و برنزه چندان به این نوع برس ها نمی چسبند.

براش های مصنوعی

سخن پایانی»

همانطور که میدانید برای تهیه براش طبیعی که معمولا در ایران کم یافت میشود باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کنید و آن هم بستگی به شما دارد دقت کنید هر دوی آنها تفاوت های زیادی دارند اما پیشنهاد ما و اکثر طرفداران بخصوص به محیط زیست استفاده از براش های مصنوعی است اگر دقت کنید براش های مصنوعی باکیفیت دقیقا کاربرد براش های طبیعی از پوست حیوانات را دارند و استفاده از آنها راحت است.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی راهنمای مبتدیان برای استفاده از براش سایه چشم این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.