آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل : تحمل گرمای سوزان تابستان اغلب غیرممکن است. اغلب ما به عنوان زنان جوانی که می‌خواهیم استایل خود را به رخ بکشیم و ظاهری زیبا داشته باشیم، خسته‌تر از آن هستیم که حتی به فکر آماده شدن برای بیرون رفتن در ماه‌های گرم تابستان نیستیم.

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

یکی از نگرانی های اصلی برای این گرمای شدید است که ممکن است آرایش ما را خراب شود و ظاهر ما را خراب کند گرما واقعا می تواند برای پوست مضر باشد و همچنین باعث آفتاب سوختگی و برنزه شدن پوست شود.

از این رو فصل تابستان نیاز به نوع جدیدی از زیبایی و مراقبت از پوست دارد که کاملاً با آرایش روزمره ما متفاوت است اولین اهمیت این است که آرایش کنیم تا از گرما محافظت کنیم و آرایش ما را به هم بزند. از این رو در اینجا ما با نکات آرایشی تابستانی آشنا می شویم تا نحوه آرایش و مراقبت از پوست خود را در فصل تابستان به شما بفهمانیم.

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

نکات آرایش تابستانی

همه ما در این زمان به ایده های جدید آرایش تابستانی نیاز داریم تا گرما را با استایل غلبه کنیم. اولین نکته این است که از یک مرطوب کننده خوب روی صورت و سپس ضد آفتاب استفاده کنید.

این یک گام حیاتی برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش است چندین محصول آرایشی در بازار موجود است که دارای محافظ ضد آفتاب هستند که فقط باید در تابستان استفاده شود. در اینجا چند نکته ساده در مورد نحوه آرایش در تابستان وجود دارد.

نکات مراقبت از پوست و آرایش در تابستان:

در اینجا چند نکته آسان و ساده برای آرایش تابستانی و ایده های مراقبت از پوست برای غلبه بر گرما وجود دارد.

1. پاکسازی پوست در تابستان:

مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که در تابستان به طور کامل صورت را تمیز کنید بلافاصله پس از بیرون آمدن از خانه این کار را انجام ندهید. روتین پاکسازی باید در صبح یا شب به عنوان بخشی از یک رژیم روتین مراقبت از پوست انجام شود.

برای پاکسازی پوست خود از یک شستشوی خوب آلوئه ورا یا مرطوب کننده صورت استفاده کنید. انواع خیار و پاپایا نیز خوب عمل می کنند و در چندین برند موجود هستند. ابتدا با کمک شیر پاک کننده یا گلاب صورت خود را تمیز کنید تا همه آلودگی ها و برنزه شدن آن از بین برود.

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

همچنین به صورت طراوت خواهد بخشید. همچنین استفاده از یک اسکراب خوب هر هفته برای از بین بردن ناخالصی ها و گرد و غباری که بر روی لایه بیرونی پوست به دلیل عوامل خارجی مانند آلودگی روی هم انباشته شده اند مهم است.

اسکراب را با حرکات دایره ای روی صورت بمالید همچنین می توانید اسکراب خود را در خانه با پودر برنج و کشک تهیه کنید تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید.

2. مرطوب کردن پوست به خوبی:

در تابستان از مرطوب کردن پوست خود غافل نشوید. و این نکته مهم آرایشی برای فصل تابستان است، زیرا بسیاری افسانه ای در مورد استفاده نکردن از مرطوب کننده در تابستان دارند.

ما اغلب بر این باوریم که پوست ما را چرب می کند و از این رو از محصولاتی مانند مرطوب کننده ها اجتناب می کنیم، اما از این مرحله غافل نشوید. همچنین بخوانید» توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

3. کاربرد ضد آفتاب:

استفاده از یک ضد آفتاب خوب در ماه های تابستان بسیار حیاتی است نمی توان اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب را به اندازه کافی در هر روز، به خصوص در تابستان مورد تاکید قرار داد. آفتاب در این فصل واقعاً می تواند به پوست شما آسیب برساند و تنها راه محافظت از آن استفاده دقیق از ضد آفتاب است.

هر آرایش تابستانی باید با کرم ضد آفتاب شروع شود. هر روز صبح حداقل SPF 50+ را روی صورت و گردن بمالید. حتی اگر از خانه بیرون نروید، این مرحله بسیار ضروری است. این باید هر چهار ساعت یکبار تکرار شود تا در کل روز روی پوست موثر باشد

4. آرایش صورت:

حالا قسمت آرایش می آید اجازه دهید با نکات تازه آرایش تابستانی در این فصل شروع کنیم. هر آرایشی در تابستان باید این روند را طی کند.

آرایش تابستانی و اصول مراقبت از پوست در این فصل

5. پرایمر:

نمی توان بر اهمیت پرایمر برای پایه آرایش به خصوص در فصل تابستان، تاکید نکرد. این امر به صورت روزانه مورد نیاز است، چه هر روز و چه در طول تعطیلات تابستانی. پرایمر به استحکام بخشیدن به زیرسازی پوست بدون ایجاد لکه در طول روز کمک می کند.

7. کانسیلر:

آموزش بعدی آرایش تابستانی استفاده از کانسیلر است. در صورت بروز لکه های آکنه یا جوش یا تغییر رنگ پوست می توانید از کانسیلر کمک بگیرید تا کرم پودر روی صورت یکدست شود.

کانسیلر سایه روشن تر بگیرید. علاوه بر این می توانید از کانسیلر قرمز برای پنهان کردن لکه های سیاه روی صورت استفاده کنید. همچنین روی نوک نقاط صورت مانند بینی، چانه و پیشانی بزنید تا ویژگی های صورت هایلایت شود.

8. پنکیک:

مرحله بعدی استفاده از پنکیک است. در حالی که برخی ترجیح می دهند از این مرحله صرف نظر کنند، توصیه می شود که در تابستان استفاده شود. شما می توانید یک پنکیک را با SPF برای تابستان مصرف کنید. این به شما کمک می کند تا در فصل تابستان یک لایه محافظتی مضاعف بر روی پوست داشته باشید. با کمک براش به طور یکنواخت بزنید.

نکات مراقبت از پوست در تابستان

9. آرایش چشم:

بعد آرایش چشم به عنوان بخشی از این نکات ساده آرایش تابستانی است. در اینجا نحوه انجام آن است!

نکات مراقبت از پوست در تابستان

10. سایه چشم:

اولین قدمی که باید انجام دهید سایه چشم است. در تابستان، همه ما می خواهیم آرایش خود را روشن نگه داریم. بنابراین بر اساس رنگ پوست و مناسبت به سراغ رنگ‌های برهنه یا رنگ‌های روشن بروید. نکات آرایشی برای پوست های چرب در تابستان این است که سایه چشم را فقط روی پرایمر چشم بزنید.

نکات مراقبت از پوست در تابستان

11. خط چشم:

استفاده از خط چشم ضد آب در تابستان ضروری است. از خط چشم معمولی استفاده نکنید زیرا ممکن است به دلیل تعریق و گرما لکه شود. به طور یکنواخت روی پلک بالایی چشم بزنید.

12. ریمل:

ریمل جزء مهم دیگری است. این به تقویت مژه ها کمک می کند. برای تابستان می توانید از ریمل ضد آب استفاده کنید. این به ریمل و مژه ها کمک می کند تا پرتر به نظر برسند و برای مدت طولانی تری باقی بمانند.

نکات مراقبت از پوست در تابستان

13. آرایش ابرو:

در حالی که بسیاری اهمیت ابروها را دست کم می گیرند، با توجه به ظاهر کاملاً جدیدی که می تواند ارائه دهد نمی توانیم بر آن تاکید نکنیم. ابرو و مژه ها را می توان به طور یکنواخت اعمال کرد تا آنها را پرتر نشان دهد و چشم ها را درخشان تر نشان دهد!

14. آرایش لب:

در اینجا یک مرحله مهم دیگر وجود دارد که نمی توان از آن گذشت. برای ماه‌های تابستان می‌توانید رنگ‌های روشن را به دلخواه انتخاب کنید.

بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند در تابستان به سراغ رنگ‌های ساده بروند، زیرا این کار ظاهر را کاملاً زیباتر می‌کند حتی برای تابستان آرایش برای پوست تیره می تواند روی این ظاهر برای ظاهری روشن تر کار کند. یک رژ لب زیبا بزنید تا با وجود گرما زیبا به نظر برسید.

نکات مراقبت از پوست در تابستان

15. آرایش مو

حال این یک بخش مهم دیگر است که نمی توان آن را نادیده گرفت شما می توانید قبل یا بعد از آرایش، مدل مو را به دلخواه خود انجام دهید. با این حال، بهتر است قبل از شروع آرایش مدل موهای خود را مرتب کنید.

نکات مهم:

امیدوارم این مراحل در مورد نحوه آرایش تابستانی را دوست داشته باشید. در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد

✅ هیچ چیز مهمتر از استفاده از یک ضد آفتاب خوب در تابستان نیست بنابراین هرگز این مرحله از روتین آرایش خود را نادیده نگیرید.✅

✅ نکات آرایشی برای پوست خشک در تابستان شامل مصرف آب کافی و هیدراته نگه داشتن خود است. همچنین می توانید هنگام بیرون آمدن از خانه یک اسپری مرطوب کننده در دست داشته باشید. صورت خود را با آن اسپری کنید تا احساس شادابی داشته باشید.

✅ فراموش نکنید که یک بار آرایش را پاک کنید. هرگز با آرایش نخوابید. بنابراین از پاک کننده های آرایشی خوب یا لوسیون پاک کننده استفاده کنید.

آرایش تابستانی

✅ قبل از رفتن به رختخواب صورت را به خوبی تمیز کنید. این مرحله هر زمان که در تمام ماه ها آرایش می کنید ضروری است.

✅ مقداری سرم خوب را روی پوست بمالید تا به جوانسازی و روشن شدن و ترمیم پوست کمک کند.

امیدواریم این راهنمای نکات آرایشی تابستانی برای شما مفید بوده باشد. با توجه به آفتاب سوزان و گرما در سراسر جهان این ایده های آرایش تابستانی لازم است تا روز شما را روشن کند و اجازه ندهد گرمای تابستان شما را تحت فشار قرار دهد.

برای غلبه بر خورشید و گرما به سبک این مراحل را دنبال کنید. نظر خود را در مورد این نکات و ترفندهای رژیم مراقبت از پوست در تابستان با ما در میان بگذارید.

پرسش ها و پاسخ های متداول:

1. استفاده از مرطوب کننده و لوسیون در تابستان برای پوست های چرب توصیه می شود؟

پاسخ: این که پوست چرب نیازی به لوسیون مرطوب کننده ندارد اغلب یک باور غلط است. هر نوع پوست و رنگ پوستی باشد و برای جذب و آبرسانی به تغذیه و رطوبت نیاز دارد. در بازار امروز، مرطوب کننده های مختلفی وجود دارد که بدون چربی هستند و از چرب شدن پوست جلوگیری می کنند. از این رو یکی از آنها را برای پوست خود انتخاب و اعمال کنید.

3. چه مدت می توانم در فصل تابستان آرایش کنم؟

پاسخ: این به شما و نیاز شما در استفاده از آرایش در تابستان بستگی دارد. در کل روز یا چند ساعت، حتما آرایش را در پایان روز پاک کنید در صورت عدم استفاده یا نیاز به استفاده از آرایش با توجه به رویداد موجود، استفاده از آرایش را طولانی نکنید.

4. کدام محصولات برای رفع آفتاب سوختگی در تابستان مفید هستند؟

پاسخ: تابستان ها باعث آفتاب سوختگی و برنزه شدن چند نفر می شود. از این رو مراقبت از پوست در تابستان بیش از هر فصل دیگری ضروری است.

محصولات طبیعی مانند آلوئه ورا، عسل، سیب زمینی و گوجه فرنگی را در ماه های تابستان روی صورت و گردن بمالید. علاوه بر این شب ها قبل از خواب از سرم های جوان کننده پوست استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.