آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی, ویدیو

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهند

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهند

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهند : خواستن به زیبا بودن در همه ما وجود دارد و انسان ها هرجا هستند زیبایی را دوست دارند. به همین دلیل است که خانم ها با استفاده از آرایش خود را زیباتر می کنند. اما نکته اینجاست که برخی از خانم ها به دلیل عدم آگاهی ممکن است مرتکب چند اشتباه آرایشی شوند که می تواند زیبایی چهره آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهنداشتباهات آرایشی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید انجام برخی از اشتباهات آرایشی خانم ها می تواند چهره فرد را پیرتر، چشمانش را کوچکتر نشان دهد یا چشم ها و صورت او را نامناسب کند.

بنابراین دانستن نکات مهم آرایش و رعایت دقیق آنها عامل مهمی است که به جلوگیری از این گونه اشتباهات در حین آرایش کمک می کند. در این مطلب قصد داریم به ده اشتباه آرایشی خانم ها اشاره کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه 2 رخ باشید.

10 اشتباه رایج آرایشی

در این قسمت قصد داریم به ده مورد از اشتباهاتی که معمولا خانم ها هنگام آرایش صورت مرتکب می شوند بپردازیم.

1- استفاده زیاد از کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر بسیار مهم است، به خصوص برای افرادی که خطوط ریز دور چشم خود دارند بر این اساس می توان گفت یکی از اشتباهات رایج آرایشی خانم ها استفاده از کانسیلر به مقدار زیاد و با فاصله نزدیک به چشم است.

استفاده زیاد از کانسیلر باعث می شود خطوط یا چین و چروک های دور چشم بسیار نمایان شود و شما را پیرتر نشان دهد. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل همیشه از مقدار مناسب کانسیلر استفاده کنید و این محصول آرایشی را به صورت نقطه ای روی استخوان دور چشم و با فاصله از زیر پلک بزنید و سپس به آرامی به سمت بالا پخش کنید. همچنین بخوانید» معرفی بهترین کرم های ضد چروک دور چشم

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهند

2- استفاده زیاد از کرم پودر

استفاده زیاد از کرم پودر روی پوست یک اشتباه آرایشی است زیرا این کار نه تنها باعث زیبایی پوست نمی شود، بلکه باعث مالیدن کرم پودر روی پوست می شود.

همچنین اگر خطوط و رگه هایی روی صورت شما وجود داشته باشد با این کار بیشتر نمایان می شوند. بنابراین با استفاده از مقدار مناسب کرم پودر می توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید تا آرایش شما تمیز و پوست زیباتر به نظر برسد.

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهند

3- استفاده از پنکیک روی کرم پودر

برخی از افراد عادت دارند از پنکیک برای فیکس کردن کرم پودر خود استفاده کنند اما باید بدانید که این کاملا اشتباه است زیرا پنکیک نه تنها آرایش را سنگین و غلیظ می کند، بلکه درخشندگی پوست را نیز کاملا از بین می برد. پس اگر قصد دارید کرم پودر خود را فیکس کنید حتما به جای پنکیک از پودرهای فیکس روی آن استفاده کنید.

4- کانتورینگ با برنزها

یک اشتباه آرایشی که برخی افراد مرتکب می شوند استفاده از برنزه کننده پوست برای کانتورینگ است توجه داشته باشید که برای کانتور کردن صورت باید از محصولات کانتورینگ استفاده کنید نه محصولات برنزی. زیرا برنزه کننده ها با رنگ های گرم خود به صورت گرما می بخشند اما محصولات کانتور با رنگ سرد خود ایرادات صورت را اصلاح می کنند.

چند مورد از اشتباهات آرایشی که اکثرا انجام میدهند

5- کشیدن خط چشم با چشمان بسته

حتماً افرادی را دیده اید که هنگام کشیدن خط چشم چشمان خود را می بندند باید بدانید که بستن چشم ها هنگام کشیدن خط چشم کاملا اشتباه است و وضعیت چشم را نامناسب می کند.

بنابراین باید خط چشم را با چشمان باز بکشید تا حالت چشمانتان هنگام باز بودن زیبا و جذاب شود. پس اگر تا به امروز این اشتباه را کرده اید وقت آن رسیده که با چشمان باز خط چشم را تمرین کنید.

اشتباهات آرایشی

6- انجام مدل کانتور برای تمام صورت ها

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که انجام یک نوع کانتور برای همه صورت ها یک اشتباه زیبایی است که برخی از خانم ها مرتکب می شوند.

به عبارت دیگر، برخی افراد تنها یک مدل کانتور را از دیگران یاد می‌گیرند و آن را برای همه فرم‌های صورت، صرف نظر از فرم صورت یا بینی، انجام می‌دهند.

به عنوان مثال، کسانی که پیشانی کوتاه و کوچک دارند، نیازی به زدن خطوط تیره روی پیشانی خود ندارند همچنین نحوه کانتورینگ بینی کاملا به فرم بینی بستگی دارد و به همین دلیل در کانتورینگ باید به فرم بینی نیز توجه کرد.

اشتباهات آرایشی

۷- استفاده از رژگونه تیره

استفاده از رژگونه تیره اشتباه است این نه تنها آرایش را نامناسب نشان می دهد، بلکه چهره را پیر و خسته نشان می دهد. پس سعی کنید از رژگونه های روشن در آرایش خود استفاده کنید.

البته انتخاب رژگونه بازهم بستگی به رنگ پوست شما دارد اما استفاده نکردن از رژگونه تیره و جایگزین به رنگهای مناسب با پوست شما بهترین راهکار است.

8- استفاده زیاد از ریمل برای مژه های پلک پایین

استفاده زیاد از ریمل برای مژه های پلک پایین یکی از اشتباهات آرایشی است که نه تنها چشم ها را افتاده می کند، بلکه خطوط دور چشم را بیشتر نمایان می کند. زیرا این امر توجه افراد را به خطوط پایین چشم جلب می کند. بنابراین برای مژه های پلک پایین مقدار کمی ریمل استفاده کنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

اشتباهات آرایشی

9- زدن سایه تیره به کل پلک

برخی از افراد سایه های تیره را به کل پلک خود می زنند این یک اشتباه آرایشی است که باعث میشود سایه کثیف شود.

برای جلوگیری از بروز این مشکل، برای استفاده از سایه تیره پس از زدن بیس سایه و پودر فیکس روی پلک، بهتر است که مقدار کمی سایه را با یک براش مناسب سایه بردارید و بعد از تکاندن براش آن را روی کریس پلک خود بگذارید و به آرامی روی همان کریس پلک فید کنید. بنابراین فراموش نکنید که سایه را به کل پلک خود نزنید.

اشتباهات آرایشی

10 – کشیدن مداد تیره داخل پلک پایین

یکی دیگر از اشتباهات آرایش چشم استفاده از مداد تیره در داخل پلک پایین است. توجه داشته باشید که استفاده از مداد چشم تیره برای آرایش چشم می تواند چشم ها را کوچکتر نشان دهد. از سوی دیگر، اگر از مداد روشن برای داخل چشم خود استفاده کنید، چشم ها بازتر و درشت تر می شوند.

در نهایت باید بگوییم که دلیل آرایش بیشتر صورت است، اما گاهی اوقات انجام آرایش اشتباه به جای زیبایی، چهره را زشت می کند. بنابراین می توانید با دانستن چند اشتباه رایج آرایشی مانند استفاده از مقدار زیادی کرم پودر یا کانسیلر یا استفاده از مداد سیاه چشم در داخل چشم یا سایه تیره روی کل پلک از این امر جلوگیری کنید.

در نهایت یک باور غلط دیگر این است که برخی فکر می کنند با زدن کرم پودر یا پرایمر روی صورت خود دیگر نیازی به استفاده از ضد آفتاب ندارند. این افراد باید بدانند که قبل از آرایش حتما باید از ضد آفتاب استفاده کرده و سپس روی آن آرایش کنند تا از پوست خود به خوبی محافظت کنند.

 

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که توضیح دادیم برای داشتن یک ارایش شیک و بدون ایراد باید یکسری نکات مهم و ساده را رعایت کنید توجه کنید استفاده از هر مواد ارایشی باید متناسب با نوع رنگ پوست و فرم صورت شما بخصوص در کانتور کردن باشد پس اگر از این مقاله خوشتان آمده پیشنهاد میکنیم با کلیک برروی 27 اشتباه آرایشی که بهتر است بدانید این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.