آرایش ناخن, آرایش و زیبایی

چطور لاک خشک شده را رقیق کنیم تا به حالت اول در بیاید؟

چطور لاک خشک شده را رقیق کنیم تا به حالت اول در بیاید؟

چطور لاک خشک شده را رقیق کنیم تا به حالت اول در بیاید؟ اکثر خانم ها حداقل یک بار مشکل خشک شدن لاک را تجربه کرده اند. لاک یکی از پرطرفدارترین لوازم آرایشی است که برای تزیین و جذابیت ناخن استفاده می شود. لاک در رنگ ها و مواد متنوعی موجود است و این تنوع باعث می شود که هر فرد علاقه مند به لاک تعداد زیادی از این لوازم آرایشی را در خانه نگه دارد.

تعداد زیاد لاک ها و عدم استفاده از همه آنها در دراز مدت باعث غلیظ و یا خشک شدن لاک ها به دلیل ترکیبات خاص آنها می شود این باعث می شود افراد به دنبال راهی برای رقیق کردن لاک ناخن باشند.

همچنین بسته نشدن صحیح در شیشه لاک باعث می شود که لاک به مدت طولانی در معرض هوا قرار گیرد و غلیظ شود. در اینجا چند راه برای تازه کردن لاک ناخن به شما معرفی میکنیم پس تا پایان همراه 2 رخ باشید.

چطور لاک خشک شده را رقیق کنیم تا به حالت اول در بیاید؟

با لاک خشک شده چه کنیم؟

اولین قدم این است که بررسی کنید چرا لاک خشک شده است. حتما بررسی کنید که هنوز انقضا دارد. اگر تاریخ انقضای لاک خشک شده شما تمام شده باشد، طبیعی است که آن را غلیظ کنید. هرگز از چنین لاکی استفاده نکنید و آن را دور بیندازید.

زیرا ترکیبات آن ناخن های شما را خراب و آسیب می رساند. اگر تاریخ مصرف لاک خشک شده تمام نشده است، می توانید از روش های زیر برای رقیق کردن لاک استفاده کنید. همچنین بخوانید» بهترین روغن های تقویت کننده ناخن ضعیف

روش اول: لاک را تکان دهید

اگر مشکل غلظت لاک خشک حاد نیست می توانید از این روش به عنوان اولین راه حل استفاده کنید. احتمالاً با شرایطی مواجه شده اید که قسمت های مایع و جامد ترکیبات لاک کمی از هم جدا شده و مواد ته‌نشین می کنند.

در این حالت با تکان دادن لاک مشکل حل خواهد شد. لاک را نگه دارید و چندین بار در جهت طولی به طور شدید تکان دهید تا مواد آن دوباره باهم ترکیب شوند.

چطور لاک خشک شده را رقیق کنیم تا به حالت اول در بیاید؟

روش دوم: گرم کردن لاک

برای رقیق کردن لاک ناخن می‌توانید از گرم‌کردن لاک استفاده کنید. بالا رفتن دمای لاک باعث می‌شود برای مدتی که می‌خواهید در همان وعده از لاک استفاده کنید، رقیق شود. در واقع این روش، روشی موقتی و کوتاه مدت برای تازه کردن لاک ناخن است که در هر دفعه استفاده، باید آن را تکرار کنید.

برای گرم کردن لاک اگر در فصل سرما هستید می توانید آن را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی رادیاتور قرار دهید. روش دیگر این است که لاک را در قابلمه در حال جوش بریزید و بگذارید لاک چند دقیقه در قابلمه بماند

و با حرارت آب جوش حرارت داده و رقیق شود. در هر دو روش پس از گرم شدن لاک را به خوبی تکان دهید. اطمینان حاصل کنید که درب شیشه لاک خوب بسته است.

همچنین بخوانید» روش های خانگی برای تقویت ناخن با انواع روغن

چطور لاک خشک شده را رقیق کنیم تا به حالت اول در بیاید؟

روش 3: از رقیق کننده های لاک استفاده کنید

راه حل اساسی تر برای رقیق کردن لاک خشک استفاده از رقیق کننده های لاک است. اصلی‌ترین حلال لاک، تینر است. چند قطره تینر را با قطره چکان یا سرنگ داخل قوطی لاک بزنید. سپس آن را خوب تکان دهید. اگر به نظر می رسد که لاک هنوز به اندازه کافی رقیق نشده است، می توانید این کار را تکرار کنید.

سایر رقیق کننده های لاک خشک شده شامل استون است. استون تاثیر زیادی در طراوت لاک ناخن دارد. می توانید مانند تینر استون را با سرنگ یا قطره چکان به لاک اضافه کنید و تا رسیدن به غلظت مناسب ادامه دهید.

همچنین بخوانید» موارد مهمی که باید قبل لاک ژل زدن بدانید!

در صورت رقیق شدن بیش از حد لاک چه کنیم؟ تا به این جا، دیدیم که لاک خشک شده را چه کنیم و سه روش اصلی برای رقیق کردن لاک ناخن را بررسی کردیم.

حال می‌خواهیم ببینیم اگر لاک زیاد از حد رقیق شد، چه کار می‌توانیم انجام دهیم. پاسخ بسیار ساده است. درب شیشه لاک را باز بگذارید تا مجددا در اثر جریان هوا و تبخیر، لاک دورباره به غلظت مناسب برسد.

محلول رقیق کننده لاک

از خشک شدن لاک جلوگیری کنید

جدای از انقضای لاک، دلیل اصلی خشک شدن لاک تماس بیش از حد با جریان هوا است. بنابراین هر اقدامی مبنی بر به حداقل رساندن این تماس باعث تاخیر در خشک شدن لاک می شود. در اینجا چند نکته برای کمک به جلوگیری از خشک شدن لاک وجود دارد:

✅ پس از هر بار استفاده از لاک، مطمئن شوید درب شیشه را به خوبی محکم کرده‌اید.

✅ درب شیشه لاک را برای طولانی مدت به طور کامل باز نگذارید و پس از استفاده آن را سریعا ببندید.

✅ هر چند وقت یک بار، قوطی لاک را به خوبی تکان دهید.

✅ پس از هر بار استفاده، اطراف درب شیشه را با استون پاک کنید تا خشک شدن بقایای لاک، از چفت شدن درب جلوگیری نکند.

✅ لاک را به صورت قائم و ایستاده در جای خود قرار دهید، خم شدن لاک، باعث انتقال مواد آن به محدوده در شیشه خواهد شد و سفت شدن آن، باز و بسته شدن درب را با مشکل روبرو خواهد کرد.

✅ لاک را در دما و رطوبت مناسب نگهداری کنید. دمای استاندارد اتاق برای نگهداری لاک مناسب است.

✅ البته باز هم تاکید می‌شود که تمام این راه حل‌ها برای رقیق کردن لاک ناخن و پیشگیری از خشک شدن آن، زمانی جواب می‌دهد که تاریخ انقضای لاک، نگذشته باشد. در صورت داشتن تاریخ انقضا نیز، این راهکارها تنها برای چند بار استفاده بیشتر، پاسخگو خواهند بود و نه بیشتر.

محلول رقیق کننده لاک

سخن آخر

لاک یکی از پرطرفدارترین لوازم آرایشی است که در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. این ماده آرایشی به دلیل ترکیبات خاصی که دارد ممکن است پس از مدتی غلیظ و خشک شود. این مشکل باعث می شود به این فکر کنیم که چگونه لاک ناخن را رقیق کنیم و به دنبال راه حلی برای این مشکل باشیم.

در این مطلب راه حل هایی برای رفع مشکل لاک خشک شده ارائه کرده ایم و دیدیم که چه گزینه هایی در مقابل رقیق کننده لاک ناخن داریم اینکه با لاک خشک شده چه کار کنیم به تاریخ انقضای آن نیز بستگی دارد لاک خشک شده تاریخ مصرف گذشته فاسد است و باید دور ریخته شود. اما برای طراوت لاک ناخن تاریخ مصرف گذشته می توانیم از محلول های ذکر شده استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.