سلامت پوست

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود : محصولات مختلفی برای اصلاح صورت مردان در بازار وجود دارد. طبیعتا کیفیت ابزار و محصولاتی که برای اصلاح صورت مردان استفاده می شود برای سلامت و اصلاح مناسب پوست بسیار حائز اهمیت است اما متخصصان پوست معتقدند آماده سازی پوست صورت و رعایت اصول صحیح اصلاح صورت نیز نقش مهمی در این امر ایفا می کند.

اما اصلاح صورت اصولی و صحیح برای آقایان به چه صورت است؟ چگونه از جوش، موهای زیر پوستی و سایر مشکلات بعد از اصلاح صورت مردان جلوگیری کنیم؟ برای بررسی کامل این موارد با ما در سایت 2 رخ همراه باشید.

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

چرا بعد از اصلاح صورت دچار جوش یا التهاب می شویم؟

گاهی اوقات پس از اصلاح صورت، برآمدگی‌های ملتهب روی پوستتان ایجاد می شود اما این برجستگی ها چیست و دلایل آن چیست؟ برآمدگی‌های قرمز روی پوست شما ممکن است آکنه یا جوش باشد، اما در اکثر مواقع برآمدگی‌هایی هستند که در اثر برگشتن مو به داخل پوست رخ می‌دهند.

آکنه عمدتاً افراد را به شکل منافذ و سلول های مرده پوست درگیر می کند. با این حال، این برجستگی ها ممکن است خود به خود به جوش یا آکنه تبدیل شوند.

اما چه عواملی در اصلاح صورت مردان می تواند باعث ایجاد این ضایعات پوستی در اصلاح شود؟ این عوامل را با هم مرور می کنیم.

تیغه های کثیف و قدیمی

این تیغه ها می توانند باکتری ها را حمل کنند هنگامی که یک تیغ کثیف یا قدیمی را روی پوست خود میزنید، این باکتری‌ها می‌توانند وارد منافذ پوست شده و باعث ایجاد جوش شوند

اگر تیغ شما قابل تعویض است، بعد از 5 یا 10 بار آن را عوض کنید، در غیر این صورت بعد از این تعداد بار استفاده، تیغ را دور بیندازید و از تیغ جدید استفاده کنید. همچنین بخوانید: جوش زدن بعد از اصلاح صورت آقایان

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

استفاده از محصولات حساسیت زا در هنگام اصلاح

برخی از محصولات اصلاح صورت، مانند کرم ها و ژل های اصلاح ممکن است پوست صورت را تحریک کرده و باعث تورم و التهاب شوند این تورم و التهاب ممکن است در نهایت به جوش یا زخم های پوستی تبدیل شود.

برای جلوگیری از بروز این التهابات روی پوست صورت خود از محصولات استاندارد و ضد حساسیت که مخصوص پوست صورت آقایان طراحی شده و فاقد اسانس، رنگ و رایحه هستند استفاده کنید.

بعد از اصلاح شستن صورت با آب داغ 

هنگام اصلاح، منافذ صورت باز می شود اگر بعد از اصلاح پوست خود را با آب داغ بشویید، این منافذ باز می مانند و با ورود آلودگی و کثیفی به این منافذ دچار آکنه و جوش می شوید پس از اصلاح صورت خود را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شود.

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شودنکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

از یک تیغ کم کیفیت یا کند استفاده نکنید

زمانی که از یک تیغ کند یا بی کیفیت استفاده می کنید بریدن مو برای تیغ دشوارتر است و تیغ با شدت بیشتری روی پوست کشیده می شود.

در این حالت موها علاوه بر ایجاد التهاب، به صورت زاویه دار کوتاه می شوند و در این حالت زوائد و برآمدگی های زیر پوستی این موهای زیرپوستی روی صورت افزایش می یابد.

از صابون های جامد معمولی استفاده کنید

صابون های جامد معمولی برای پوست شما فرموله نشده اند و پوست شما را خشک می کنند. برای شستشوی صورت از پاک کننده های ملایم صورت مردانه استفاده کنید تا پوست شما خشک نشود. اگر پوست شما در زمان اصلاح خشک باشد، احتمال بروز جوش، التهاب یا موهای زیر پوستی بیشتر است.

 

12 اصل مهم اصلاح صورت مردان

در قسمت قبل عواملی که ممکن است بعد از اصلاح صورت آقایان باعث مشکلات پوستی شود را توضیح دادیم، در این قسمت 12 اصل مهم اصلاح صورت آقایان را ارائه کرده ایم با رعایت این اصول می توانید بهترین اصلاح صورت را انجام دهید و از انواع مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

1. روال روزانه خوبی برای پوست داشته باشید

پاکسازی، لایه برداری و آبرسانی پوست به شما کمک می کند تا پوست صورت خود را بهبود بخشید و خطر التهاب، موهای زیر پوستی یا جوش را کاهش دهید.

برای انجام کارهای روزمره پوست خود، کیت مراقبت از پوست مردانه را انتخاب کنید که فاقد عطر، اسانس و رنگ های مصنوعی باشد تا از تحریک پوست جلوگیری شود.

2. قبل از اصلاح دوش بگیرید یا صورت خود را بشویید

بهترین زمان برای اصلاح صورت مردان بعد از حمام است. قبل از شروع اصلاح، دوش بگیرید یا صورت خود را با یک شستشوی ملایم صورت بشویید.

آب، موهای ریش را نرم و زدن آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. علاوه بر این، مالش دادن پوست با یک شوینده‌ی ملایم به بیرون آمدن موهای زیر‌پوستی کمک می‌کند و به این ترتیب کار اصلاح راحت‌تر می شود.

همچنین استفاده از پاک کننده صورت هرگونه آلودگی و سلول های مرده را از بین می برد و باعث می شود تیغ راحت تر روی پوست حرکت کند با این حال، از آب خیلی داغ برای شستن صورت خود استفاده نکنید زیرا ممکن است چربی طبیعی پوست را از بین ببرد و اصلاح آن را سخت تر کند و پوست را مستعد جوش کند.

نکات کلی مهم اصلاح صورت آقایان که باید رعایت شود

3. ابزار مناسب برای اصلاح صورت خود را انتخاب کنید

اگر پوست حساسی دارید بهتر است به جای ژیلت بهتر است از ماشین ریش‌تراش استفاده کنید. البته استفاده از ژیلت یا ماشین ریش‌تراش بسته به نوع پوست هر فرد در نظر گرفته می شود.

برخی افراد با تیغ و بعضی هم با ریش تراش بهتر اصلاح می‌کنند. اگر از تیغ استفاده می‌کنید به جای ژیلت‌های چند‌تیغه، از ژیلت‌های تک‌تیغ استفاده کنید. در این حالت احتمال التهاب و موهای زیرپوستی کمتر می‌شود.

اصلاح صورت آقایان

4. استفاده از خمیر اصلاح، ژل یا فوم برای صورت را فراموش نکنید

اصلاح صورت با ژیلت نیاز به استفاده از موادی دارد که باعث می شود تیغ هنگام اصلاح به راحتی به پوست سر ضربه بزند تا به پوست آسیبی وارد نشود. فرقی نمی کند از خمیر ریش یا ژل یا فوم های اصلاح صورت استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر هر یک از این مواد با پوست شما سازگاری ندارد می توانید مدل دیگری را جایگزین و استفاده کنید.

بسیار مهم است که هرگز بدون استفاده از خمیر ریش صورت خود را با تیغ اصلاح نکنید خشکی صورت هنگام قرار گرفتن در معرض تیغ تیز می تواند به پوست شما آسیب برساند و احتمال ایجاد جوش روی صورت را افزایش دهد.

اصلاح صورت آقایان

5. تیغ را در جهت رویش مو بکشید

اگر تیغ را در جهت رویش مو روی مو بکشید، احتمال ایجاد موهای زیر پوستی یا التهاب پوست کاهش می یابد.

6. ژیلت را زیاد فشار ندهید و بگذارید تیغ کار خود را انجام دهد

ژیلت را با فشار کم روی پوست خود بمالید و فشار زیادی به آن وارد نکنید سازندگان تیغ ​​های ریش تراش را با دقت نانومتری طراحی کرده اند.

به همین دلیل است که تیغ های استاندارد هر کاری که می توانند برای شما انجام می دهند و نیازی نیست که فشار زیادی به پوست خود وارد کنید. اگر دیدید تیغه بدون فشار کم کار نمی کند، یعنی تیغه شما کند است تیغ شما کیفیت خوبی ندارد یا سر تیغه آن کند است.

اصلاح صورت آقایان

7. اگر روی صورت خود آکنه دارید، با دقت بیشتری اصلاح کنید

اگر آکنه فعال و جوش های ملتهب روی صورت خود دارید، بهتر است فعلاً صورت خود را اصلاح نکنید تا جوش هایتان بهبود یابد. اما اگر قرار است اصلاح کنید ، آکنه را به هیچ وجه اصلاح نکنید زیرا جوش ها تحریک شده و بدتر می شوند.

8. پس از اصلاح صورت خود را با پاک کننده آنتی باکتریال و آب سرد بشویید.

به خصوص اگر صورت شما مستعد جوش است، شستشوی صورت با یک شوینده آنتی باکتریال خطر ایجاد جوش را تا حد زیادی کاهش می دهد.

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، آب گرم منافذ را بر جای می گذارد و می جوشد. بنابراین برای شستن صورت پس از اصلاح حتما از آب سرد استفاده کنید.

9. پس از اصلاح صورت‌تان از کرم‌های افترشیو و یا مرطوب‌کننده استفاده کنید

استفاده از مرطوب کننده ها یا کرم ها بعد از اصلاح (پس از اصلاح) از ایجاد جوش، قرمزی پوست و حساسیت های پوستی جلوگیری می کند. بهتر است از روش های پس از مصرف بدون الکل استفاده کنید.

اکثر مردان معمولاً برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از اصلاح از الکل و ادکلن استفاده می کنند. الکل دارای خواص ضد باکتریایی است،

اما تماس آن با پوست صورت پس از اصلاح می تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود. بنابراین بهتر است ادکلن ها و الکل های موجود در بازار را جایگزین کنید که دارای رایحه های متنوعی نیز هستند.

اصلاح صورت آقایان

10. تیغ خود را خوب بشویید

بعد از هر بار اصلاح تیغ خود را بشویید تا مواد زائدی در زیر تیغ کاملا تمیز شوند. تیغ را زیر آب داغ بگذارید تا استریل شود و برای اصلاح بعدی آماده شوید.

11. تیغ را در جای خشک نگه دارید

پس از اینکه تیغ خود را خوب شستید، آن را خشک کنید و در جای خشک نگهداری کنید تا باکتری روی تیغ رشد نکند. هرگز تیغ خود را زیر دوش یا سینک خیس رها نکنید.

12. تیغ خود را به صورت دوره ای عوض کنید

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد یک تیغ قدیمی، کثیف یا کند می تواند بعد از اصلاح باعث مشکلات پوستی شود. بعد از 5 تا 10 بار استفاده، تیغه خود را تعویض کنید.

کلام آخر:

در این مقاله به علل مشکلات پوستی مانند جوش و موهای زیر پوستی پس از اصلاح صورت مردان پرداخته ایم اگر شما نیز پس از اصلاح صورت خود با این نوع مشکلات پوستی مواجه هستید، می توانید با رعایت مراحل و نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کرده ایم، سلامتی را به پوست خود بازگردانید. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش شیوه صحیح اصلاح آقایان + نکات مهم این مقاله را هم بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.