آرایش چشم, آرایش و زیبایی, زیبایی

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید!

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید!

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید! خانم هایی که چشم های کوچک یا افتادگی پلک دارند برای زیباتر به نظر رسیدن این نکات را فراموش نکنند. معمولا خانم هایی که سنشان بالاست یا افرادی که به هر دلیلی روی صورتشان چین و چروک دارد،یکی از اصول آرایش مناسب آگاهی کافی در استفاده از لوازم ارایشی است.

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید!

مدل ارایش چشم افتاده

افرادی که افتادگی پلک یا پلک های کوتاه دارند معمولا بیشتر از دیگران آرایش می کنند، زیرا در بسیاری از موارد لوازم آرایشی در تماس با قسمت افتادگی پلک پاک می شوند و یا آرایش چشم تاثیری نخواهد داشت در نتیجه چشم کوچکتر از حد معمول به نظر می رسد.

پرایمر باعث می شود آرایش مدت بیشتری ثابت بماند اگر پوست چرب دارید می توانید بعد از پرایمر از پودر بیک استفاده کنید تا پوست چرب آرایش خود را از دست ندهد. برای جبران افتادگی پلک باید خرید لوازم آرایشی با کیفیت و ماندگاری بالا را در اولویت قرار دهید.همچنین بخوانید» متعادل سازی صورت با آرایش با چند تکنیک کابردی!

افرادی که پلک های کوتاه یا افتاده دارند نباید از سایه چشم تیره استفاده کنند رنگ مناسب برای این مدل چشم، سایه روشن است مقداری سایه چشم کرمی پشت پلک هایتان بزنید اما سعی کنید سایه را بالای خط پلک بزنید تا خط و افتادگی پلک اندازه چشم هایتان را محدود نکند و چشمانتان را بزرگتر نشان دهد سپس مقداری سایه چشم سفید زیر ابرو بزنید تا فاصله بین چشم ها و ابروها بیشتر شود.

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید!

افتادگی چشم و روشهای مخفی کردن آن

اگر افتادگی پلک یا کوتاهی پلک دارید، هرگز داخل چشم خود خط چشم یا خط چشم نکشید زیرا چشمان شما کوچکتر می شود سعی کنید خط چشم ضد آب انتخاب کنید تا خط چشم از تماس پلک با چشم پاک نشود بهترین مدل خط چشم برای افتادگی یا کوتاهی پلک، خط چشم است تا خط چشم درشت و کشیده شود.

خرید ریمل مهم ترین مرحله برای افتادگی پلک و کوتاهی پلک است. ریمل چشم ها را بزرگتر می کند. قبل از ریمل زدن، مژه های خود را فرمژه کنید. بهترین مدل ریمل برای پلک های کوتاه یا افتاده، ریمل بلندکننده است. همچنین بخوانید» چگونه با کمک آرایش چشم های درشت داشته باشیم؟

مژه های بلند به بزرگ شدن و باز شدن چشم ها کمک می کند البته در ریمل زیاده روی نکنید تا مژه هایتان به هم نچسبند و غیرعادی به نظر نرسند. همچنین استفاده از ریمل روی مژه های پایین را فراموش نکنید تا چشمانتان بزرگتر به نظر برسد.

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید!

فوت وفن برای افتادگی پلک

چشم ها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند آرایش چشم مناسب و ملایم به روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان دادن صورت کمک می‌کند آرایش چشم به پنهان کردن پف چشم کمک می کند و از خستگی و خواب آلودگی چشم جلوگیری می کند.

نکات کلی برای آرایش چشم افتاده که باید بدانید!

دم ابروها را بلند نگه ندارید

ابروها را نباید به سمت پایین بالا بیاورید، زیرا هر چه ابروها پایین بیایند، افتادگی پلک را بیشتر نشان می دهند، بنابراین باید دم ابرو را کمی کوتاه کنید، اما مراقب باشید زیاد کوتاه نشود.

سایه های تیره را با کانسیلر بپوشانید

چشم ها و سیاهی اطراف آن برای افراد مختلف متفاوت است برخی از افراد ممکن است در گوشه داخلی چشم یا زیر چشم خود دایره های سیاهی داشته باشند.

نکته اصلی زدن کانسیلر مناسب برای رفع این سایه ها است. کانسیلری که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد، گزینه مناسبی است. همیشه کانسیلر را در نقاط که تیرگی دارند بزنید و سپس با انگشت وسطی خود آن را روی نقاط مورد نظر بزنید. همچنین بخوانید» سفید کردن پوست با انواع ماسک های خانگی

 آرایش چشم

خط چشم نازک بکشید

یک خط چشم نازک روی پلک خود بزنید و تا حد امکان از کشیدن خط چشم زیر چشم خودداری کنید. می توانید از سایه های رنگی زیر چشم نیز استفاده کنید.

برای مثال سایه چشم بادمجانی یا آبی روشن بسته به سبک آرایش شما می تواند جلوه زیبایی ایجاد کند. علاوه بر این با کشیدن یک مداد سفید در داخل پلک پایین می توانید چشمان خود را درخشان تر و جذاب تر کنید.

آرایش چشم

روی مژه های خود تمرکز کنید

همیشه قبل از ریمل زدن از کرم دور چشم استفاده کنید به این ترتیب می توانید چشمان خود را بازتر نشان دهید دوبار ریمل را روی مژه های خود بزنید. یعنی بعد از زدن ریمل روی مژه هایتان ریمل بزنید و صبر کنید تا کمی خشک شود و دوباره ریمل بزنید، برای اینکه مژه ها به هم نچسبند، می توانید با توجه به کاربردشان از انواع براشهای ریمل استفاده کنید.

همیشه آرایش چشم خود را در پایان روز تمیز کنید. زیرا ماندن ریمل روی چشم عوارض خاص خود را دارد از جمله چین و چروک و ضعیف شدن بافت های پوست که باعث افتادگی بیشتر پلک ها می شود.

آرایش چشم

از هایلایتر و سایه روشن استفاده کنید

با استفاده از هایلایتر و سایه های روشن می توانید چشمان خود را بزرگتر نشان دهید به این ترتیب زیر استخوان ابرو باید هایلایتر بزنید و از زدن هایلایتر در قسمت های پایینی خودداری کنید زیرا این عمل افتادگی چشم را تشدید می کند.

از هایلایتر در گوشه داخلی چشم خود نیز استفاده کنید زیرا چشمان شما را بزرگتر نشان می دهد. مراقب باشید هرگز قسمت افتادگی پلک خود را روشن یا برجسته نکنید و در عوض باید این قسمت را تیره تر کنید تا جوان تر به نظر برسید. می توانید با انداختن سایه از گوشه بیرونی چشم به سمت بالا، سایه را به شکل چشم گربه ای بزنید. همچنین بخوانید» آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

آرایش چشم

نکات طلایی برای آرایش افتادگی پلک

برای آرایش افتادگی پلک بهتر است از سایه چشم و خط چشم و ریمل ضدآب استفاده کنید تا خط چشم، سایه و ریمل در قسمت بالا و زیر چشم شما پخش نشود و باعث سیاهی و لک در پلک زیر استخوان ابرو نشود.

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده! این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین مقاله در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.