آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

متعادل سازی صورت با آرایش با چند تکنیک کابردی!

متعادل سازی صورت با آرایش با چند تکنیک کابردی!

متعادل سازی صورت با آرایش با چند تکنیک کابردی! در آرایش زیبایی صورت از زمینه های سنگین و چرب برای ظاهری  زیباتر و اصلاح فرم صورت استفاده می شود که زیبایی چهره را چندین برابر می کند. آرایش صورت مخصوص افرادی است که علاقه چندانی به آرایش های تند و غلیظ ندارند، اما دوست دارند چهره ای شیک و آراسته و تا حد امکان به زیبایی طبیعی داشته باشند.

آرایش زیبایی معمولاً به عنوان پایه آرایش عروس یا افرادی که برای شرکت در جشن به سالن زیبایی می روند انجام می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل مختلف آرایش زیبایی و انجام آن در قسمت های مختلف صورت آشنا کنیم.

آرایش زیبایی صورت

گریم زیبایی لاین جدا از گریم سینمایی است و معمولا از پس زمینه هایی با رنگ های طبیعی مانند بژ، زرد، نارنجی، صورتی، قهوه ای، برنزی و … استفاده می کند که شباهت زیادی به رنگ طبیعی پوست افراد دارد و از رنگ های سرد یا غیر طبیعی تا حدی استفاده می شود.

به همین دلیل نتیجه تا حد امکان طبیعی است و بسیار شبیه به فرم اصلاح شده صورت افراد است که در آن از دستکاری های غیر ضروری و استفاده از رنگ های مختلف آرایشی خودداری می شود. همچنین بخوانید» چند ترفند آرایشی برای مخفی کردن خستگی صورت

زمانی بیشترین زیبایی  را دارد که پس از اتمام آرایش زیبایی استفاده چندانی از لوازم آرایشی  صورت نگیرد و چهره افراد در حالت اصلاح شده و متعادل باقی بماند.

در این روش با استفاده از فون ها و پودرهای مختلف و به وسیله انواع اسفنج ها و قلم موهای ریز و درشت به نزدیک کردن چهره به فرم بیضی اقدام می شود. البته تا حدی که تعادل و زیبایی چهره به هم نخورده و چهره از حالت طبیعی خارج نشود.

بیشتر بخوانید» معرفی بهترین و معتبر ترین انواع مارک رژلب برای خرید!

نحوه انجام آرایش صورت

آرایش صورت در 5 مرحله انجام می شود که در این 5 مرحله با استفاده از گوشی و پودر تا حد امکان قسمت های صورت یعنی چشم ها، گونه ها، بینی، لب ها و چانه با سایه و نور اصلاح می شود.

و برای از بین بردن عدم تقارن. با لب ها یا دوری و نزدیکی چشم ها از یکدیگر و فرورفتگی گونه ها برخورد می کنیم و در صورت بزرگ شدن یا عدم تقارن فرم بینی را اصلاح می کنیم. حال برای روشن شدن موضوع به صورت مرحله به مرحله توضیح میدهیم.

5 مرحله آرایش صورت به شرح زیر است:

آماده سازی پوست
استفاده از فون زمینه
استفاده از فون های تیره و روشن
فیکس کردن نهایی تغییرات
متعادل سازی پنج عضو اصلی صورت

مرحله آماده سازی پوست

در آرایش زیبایی اغلب به دلیل استفاده از غلیظ ترین، سنگین ترین و چرب ترین فون ها ابتدا باید پوست را آماده کرد تا لطافت و چربی مناسبی برای حفظ و تحمل چنین لایه سنگین کرم پودر پیدا کرد.

در این مرحله پوست صورت باید با استفاده از انواع کرم های زیبایی پوست، چربی و رطوبت کافی دریافت کند تا پس از استفاده از فون و پودر دچار خشکی یا ترک های کاذب پوست نشود.

در غیر این صورت پوست قادر به تحمل این لایه سنگین نخواهد بود برای این کار حتی می توانید از روغن های زیبایی و تقویت کننده مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید و تمام نواحی صورت و حتی ناحیه گردن را با مقدار مناسبی از این روغن ها به سمت بالا و گاهی با ضربات ماساژ دهید. به آرامی به انگشتان کمک کنید تا آن را روی پوست صورت جذب کنند.

از پس زمینه استفاده کنید

در این مرحله پس از استفاده از لیکوئید (با رنگی دقیقا مشابه رنگ پوست طبیعی فرد) باید از پن استیکی دقیقا به رنگ لیکوئید استفاده نمود تا اختلاف رنگی این دو باعث تغییرات غیر لازم در پوست نشود.

در این مرحله می توان از لیکوئیدهای ضد حساسیت که فاقد چربی می باشد استفاده نمود و البته از فون هایی با کیفیت فوق العاده عالی استفاده کرد تا دوامی حداقل 12 ساعته بدون تغییرات احتمالی داشته باشد.

بیشترین دوام در محصولات گریم زیبایی تا 24 ساعت بوده و در حالت فیکس شده می تواند بدون تغییر باقی بماند. این محصولات در برندهای مشهور تولید شده و در دسترس میکاپ آرتیست های حرفه ای قرار دارد.

از روش های تیره و روشن استفاده کنید

در این مرحله باید از روش های تیره و روشن با اختلاف روشن و تیره با رنگ زمینه پوست ۲ درجه استفاده کنیم. پس زمینه های تیره برای ایجاد فرورفتگی و محو کردن ایرادهای صورت و پس زمینه های روشن برای ایجاد هایلایت و یا پر رنگ تر نشان دادن ناحیه ای از صورت استفاده می شود.

به عنوان مثال برای ایجاد فرو رفتگی بیشتر در ناحیه زیر گونه از روش 2 درجه تیره تر و برای ایجاد برجستگی روی لب ها از روش 2 درجه روشن تر استفاده می شود.

در این مرحله گاهی از آرایش زیبایی استفاده می شود. برای ایجاد زیبایی بیشتر در مکان های خاص می توان از رنگ هایی مانند یشمی تیره یا خاکستری استفاده کرد.

متعادل کردن پنج قسمت اصلی صورت

در این قسمت از مقاله شما را با 5 مرحله الگوی متعادل کننده صورت (5 قسمت اصلی صورت) آشنا می کنیم:

✅ آرایش چشم
✅ آرایش زیبایی ناحیه گونه
✅ آرایش بینی
✅ آرایش زیبایی چانه
✅ آرایش زیبایی فک

بیشتر بخوانید: چگونه با کمک آرایش چشم های درشت داشته باشیم؟

1. آرایش زیبایی برای دور چشم

نقص های رایج در ناحیه چشم معمولاً افتادگی پلک، فاصله یا نزدیکی غیر طبیعی چشم ها، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک یا خیلی گرد است ممکن است

نزدیک به فرم طبیعی و مانکنی یعنی چشم هایی با فاصله استاندارد از یکدیگر و با اندازه و کشیدگی مناسب باشد. قلم مناسب و استاندارد برای آرایش چشم. قلم شماره 8 تا 10 آرایشی است که پهنا و ظرافت مناسبی برای دور چشم دارد.

2. آرایش زیبایی گونه

نقص های رایج در ناحیه گونه معمولاً گونه های بیش از حد برجسته است که با فرورفتگی در زیر پلک ها و همچنین گونه های بیش از حد فرورفته یا گونه های کاملاً صاف همراه است.

در آرایش گونه ها باید از روشنی و تیرگی به گونه ای استفاده شود که گونه ها به فرم بیضی یا مانکنی یعنی فرمی با برآمدگی ملایم یا فرم کشیده و زیبا نزدیک شوند. قلم مناسب برای آرایش گونه، آرایش شماره 14 یا اسفنج لاتکس مثلثی است.

بیشتر بخوانید» نکات آرایشی مهم برای شکل صورت کشیده

3. آرایش زیبایی بینی

عیوب رایج در بینی معمولاً عیوبی مانند بیش از حد بزرگ، بیش از حد پهن یا خیلی باریک، بینی های نوک تیز، بینی های بیش از حد بالا و غیره هستند.

در آرایش زیبایی بینی باید از روشن و تیره به گونه ای استفاده شود که ظاهری با پهنای مناسب برای تیغه بینی و با نوک متعادل (نه زیاد آویزان و نه زیاد بالای سر) ایجاد کند قلم مناسب برای آرایش زیبایی بینی 6 تا 8 قلم آرایش است.

4. آرایش زیبایی قسمت چانه

ایرادات رایج در چانه معمولاً چانه فرورفته، چانه بیش از حد کشیده یا چانه پهن است. الگوی متعادل کننده ما برای آرایش چانه باید چانه ای باریک با فرورفتگی جزئی زیر لب باشد.

همچنین باید از گریم تکمیلی ناحیه فک کمک گرفت تا ایده آل ترین حالت ممکن را در ناحیه چانه ایجاد نمود. قلم مناسب برای این گریم، قلم شماره 10 تا 12 میکاپ می باشد.

بیشتر بخوانید:نکات مهم برای انتخاب بهترین میکاپ عقد + تصاویر

5. آرایش زیبایی قسمت فک

نقایص رایج در ناحیه فک معمولاً بیش از حد مربعی، افتادگی یا خیلی گرد در این ناحیه هستند. در این میکاپ باید از تیرگی و روشنایی به گونه ای استفاده شود که فرم مانکن فک و چانه  (یعنی چانه باریک، بدون اخم و با زاویه مناسب زیر گوش باشد).

به طوری که در نمای جلویی حالت مثلثی (مثلث معکوس) در مجموعه چانه و فک ایجاد می کند. مناسب ترین اپلیکاتور برای آرایش فک، اسفنج لاتکس مثلثی شکل است زیرا قسمت زیادی از آرایش فک مربوط به ناحیه بزرگ زیر چانه و غبغب است.

سخن پایانی

گریم زیبایی دارای ریزه کاری ها و جزئیات مهمی است که نیاز به مهارت اولیه و رعایت نکات مهم ارایشی دارد به همین خاطر دقت در تمام مراحل نقش مهمی را ایفا میکند شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش مرحله به مرحله میکاپ جدید حرفه ای 2022 این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.