آرایش صورت, زیبایی

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان : برای ماندگاری بیشتر آرایش در تابستان چه باید کرد؟ همانطور که می دانید عرق کردن و آرایش به هیچ وجه با هم همخوانی ندارند! این حس بسیار بدی است که با وجود تمام تلاشی که برای آرایش انجام می دهید میببینید.

در این فصل پوست به طور کلی آب زیادی از دست می دهد. بنابراین قبل از آرایش، برای جلوگیری از افتادگی پوست و چین و چروک لازم است صورت خود را با آب سرد بشویید و به آن شوک بزنید. همچنین بخوانید» 30 مدل ماسک صورت در خانه برای چین و چروک

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

به خاطر داشته باشید که در این فصل نباید اجازه دهید پوستتان خشک شود. بنابراین قبل از آرایش حتما از یک ضد آفتاب خوب استفاده کنید تا نور خورشید روی پوست شما تاثیر منفی نداشته باشد.

هنگام استفاده از ضد آفتاب هرگز خسیس نباشید، اگر می خواهید در تابستان از پوست خود در برابر اشعه خورشید محافظت کنید توصیه می شود هر بار که آرایش می کنید، حدود 1 انگشت ضد آفتاب استفاده کنید.

عوامل افزایش ماندگاری آرایش در تابستان

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که چگونه می توان کیفیت آرایش را در تابستان افزایش داد و ماندگاری آن را افزایش داد در اینجا چند نکته مهم و اساسی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

از کرم پودر مناسب استفاده کنید

معمولا در فصل تابستان برای جبران آب از دست رفته پوست، قبل از استفاده از تونر، مقداری مرطوب کننده و پرایمر روی پوست استفاده شود اینها پوست را نرم می کنند و از طرفی آب از دست رفته پوست را جبران می کنند. در تابستان برای خودآرایی استفاده از کرم پودرهای کم چرب توصیه می شود.

در گام بعدی پس از اینکه صورت خود را برای آرایش کردن آماده نمودید و کرم مخصوص و پرایمر را به کار بردید، می توانید از یک ضد آفتاب پودری استفاده کنید. در نظر داشته باشید که ضدآفتاب کرمی می تواند باعث به راه افتادن عرق بر روی صورت شود.

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

از پرایمر استفاده کنید

فرقی نمی کند که می خواهید برای روزتان آرایش سبک داشته باشید یا آرایش سنگین و چشمگیر استفاده از پرایمر زیر آرایش فواید زیادی دارد استفاده از پرایمر صورت و پرایمر چشم یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از آشفتگی آرایش در روزهای گرم است. 

از اضافه کردن لایه ای دیگر به آرایش پوست خود نترسید! استفاده از پرایمر ظاهر شما را مصنوعی نمی کند. پرایمر یک لایه پایه عالی برای بقیه آرایش شما ایجاد می کند که تحرک کمتری نسبت به آرایش اصلی شما دارد و بعدا خراب می شود.

اگر زیاد عرق می کنید یا پوست خیلی چرب دارید، بسیار مهم است که ناحیه T صورت خود را با پرایمر بپوشانید. پرایمر را می توانید فقط روی ناحیه T صورت یعنی قسمت بالای پیشانی، بینی، دو طرف بینی و چانه بزنید. این کار باعث می شود کرم و کانسیلر صورت شما ساعت ها ماندگار شود و آسیبی به آن وارد نشود.

اسپری تثبیت کننده آرایشی و بهداشتی

توصیه هایی برای ماندگاری آرایش صورت در تابستان

چیزی به نام اسپری آرایش وجود دارد که اغلب توسط آرایشگران برای آماده کردن افراد مشهور برای رویدادهایی مانند فرش قرمز استفاده می شود این اسپری زمانی استفاده می شود که از کرم پودر و کانسیلر استفاده شده باشد اما هنوز از رژگونه و برنزه کننده و رژ لب استفاده نشده است. همچنین بخوانید» روش انتخاب رژگونه ی مناسب با توجه به رنگ پوست!

با این اسپری این لایه های زیرین در جای خود ثابت می شوند. دلیل ثابت شدن لایه های کرم پودر و کانسیلر این است که با گرم شدن هوا و تعریق شما این دو لایه شروع به از هم پاشیدن می کنند و در نتیجه تمام جوش ها و عیوبی که برای پوشاندن آن ها زحمت کشیده ایم دوباره مشخص شده حالا نظر شما در مورد این اسپری چیست؟

یک ضد آفتاب با کیفیت

هنگام خرید ضد آفتاب به کیفیت آن توجه کنید. استفاده از کرم های خوب و همچنین ضد آفتاب های بدون چربی ماندگاری آرایش را در تابستان افزایش می دهد. بنابراین سعی کنید در تابستان از استفاده از کرم های چرب خودداری کنید.

آرایش در تابستان

پس از زیرسازی کامل پوست با کرم ها و همچنین پرایمرهای مختلف، سعی کنید از کرم های ضد آفتاب پودری استفاده کنید این می تواند بهترین جایگزین برای کرم پودرهای معمولی باشد استفاده از کرم ضد آفتاب با کیفیت پوست شما را روشن می کند.

بهتر است تا جایی که می توانید از استفاده از کرم پودر خودداری کنید و اگر می خواهید از کرم پودر برای آرایش خود استفاده کنید سعی کنید از ضد آفتاب خشک استفاده کنید همچنین قبل از زدن ضد آفتاب حتما از پرایمر استفاده کنید در این صورت ماندگاری آرایش شما در هوای گرم بیشتر می شود.

از برنزه کننده استفاده کنید

در تابستان پوست های برنزه طرفداران زیادی دارد اما باید در نظر داشته باشید که تابستان و اشعه خورشید برای برنزه کردن پوست می تواند باعث آسیب به پوست شود.

بنابراین می توانید از انواع برنزه کننده ها برای آرایش برنزه کننده استفاده کنید. هنگام استفاده از این کرم ها پوست را مرحله به مرحله تیره کنید زیرا پوست برنزه به سراغ همه نمی آید.

آرایش در تابستان

از آرایش بیش از حد خودداری کنید

فراموش نکنید که آرایش تابستانی بایدها و نبایدهایی دارد هر چه در این فصل آرایش بیشتری انجام دهید، چهره شما مصنوعی تر به نظر می رسد. گرما باعث می شود آرایش روی صورتتان پخش شود. بنابراین توصیه می شود آرایش خود را متعادل کنید.

پرهیز از براق کننده ها

در تابستان به دلیل تعریق پوست، اگر سایه ها و مواد استفاده شده در هنگام آرایش براق باشند، ممکن است از دور عرق کرده و خیس شوند بنابراین در این فصل سعی کنید از آرایش غلیظ پرهیز کنید و از رنگ های پایه استفاده کنید رنگ هایی مانند قهوه ای، صورتی و نارنجی روشن انتخاب های خوبی هستند.

آرایش در تابستان

از سایه ها و رژگونه های مناسب استفاده کنید

بسیاری از افراد در طول فرآیند آرایش تابستانی از سایه زدن اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند سایه ها در حال ریختن هستند. برای جلوگیری از این امر می توانید از زدن نرم کننده زیر ابروها و بالای پلک ها خودداری کنید، اما به جای آن از پرایمر معمولی یا پرایمر سایه استفاده کنید.

نکته دیگر برای آرایش تابستانی مربوط به رژگونه شماست سعی کنید از رنگ های روشن برای استخوان گونه های خود استفاده کنید، اما بعد از زدن رژگونه، بالای گونه ها را با کانسیلر روشن روشن کنید.

آرایش در تابستان

از فیکساتور استفاده کنید

استفاده از فیکساتور برای آرایش تابستانی را فراموش نکنید. این به حفظ آرایش شما کمک می کند به طور کلی در تابستان از اکسسوری های ضد آب استفاده کنید و سپس روی آرایش خود فیکساتور بزنید.

از خط چشم استفاده کنید

مطمئنا استفاده از لوازم آرایشی ضد آب در فصل تابستان می تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد و از چروک شدن پوست شما جلوگیری کند.

برای مثال استفاده از خط چشم ضدآب می تواند ماندگاری آرایش شما را در هوای گرم دو چندان کند این خط چشم ها به دلیل چسبندگی حتی با حرارت زیاد هم پخش نمی شوند پس بهتر است این خط چشم را در لیست لوازم آرایش تابستانی خود قرار دهید.

آرایش در تابستان

رژ لب با کیفیت و مناسب تابستان

یکی دیگر از مواردی که می تواند ماندگاری آرایش را در تابستان افزایش دهد رژ لب با کیفیت است علاوه بر این، در آرایش تابستانی خود نباید زیاد از رژ لب استفاده کنید. این فرآیند باعث ماسیده رژ لب روی لب شما می شود و زیبایی آرایش را از بین می برد. پس در هنگام خرید رژ لب به کیفیت و برند آن دقت کنید.

آرایش در تابستان

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم میکاپ در تابستان نیاز به یکسری زیرسازی اولیه و مناسب با نوع پوست شما را دارد که باید رعایت کنید شما همجنین میتوانید با کلیک برروی همه چیز درباره مدل آرایش تابستانه دخترانه + تصاویر این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیسنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.