آرایش و زیبایی, مژه و ابرو, ویدیو

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو : این مقاله در مورد انواع رنگ ابرو و اینکه چه رنگ ابرویی برای رنگ موی مختلف مناسب است و همچنین اینکه چقدر رنگ ابرو می تواند با رنگ مو متفاوت باشد و نحوه رنگ کردن ابرو و نکات لازم برای شما با مجله 2 رخ  همراه است.

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

چه رنگ ابروی مناسب شماست؟

به این نکته مهم توجه داشته باشید که رنگ مو و رنگ ابرو با هم فرق دارد و هر کدام کاربرد خاص خودش را دارد و دلیل آن این است که چشم و ابرو دو عضو بدن هستند که حساسیت بالایی دارند و نمی‌توان رنگ مو که یک ماده شیمیایی قوی است را برای این نقطه از صورت استفاده کرد.به هیچ عنوان از رنگ مویی که برای رنگ کردن موهای خود استفاده کردید به ابروهایتان نمالید.

در رنگ کردن ابروها بسیار دقت کنید و بهترین رنگ را متناسب با پوست و صورت خود انتخاب کنید زیرا رنگ مناسب ابرو موضوع بسیار مهمی است تا بتوانید به زیبایی خود بیافزایید.

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

برای ایجاد هماهنگی در صورت و زیبایی طبیعی ابروهای خود را رنگ کنید هرگز ابروهایتان را تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ موهایتان نکنید. حتما توجه داشته باشید که بین رنگ ابرو و رنگ مو دو درجه تفاوت وجود دارد. یعنی یا ابروهایتان را دو درجه تیره‌تر از موهایتان یا دو درجه روشن‌تر از موهایتان کنید.

هر چه رنگ ابروها تیره تر باشد، ابروهای پهن تر روی صورت ظاهر می شوند و هر چه رنگ ابروها روشن تر باشد، ابروها طبیعی تر و نازک تر به نظر می رسند. 

خرید رنگ ابرو

هنگام خرید و استفاده از رنگ ابرو به این نکات توجه کنید:

هنگام خرید رنگ ابرو حتما از برندهای معتبر خرید کنید زیرا اگر مواد استفاده شده در رنگ ابرو ضعیف باشد به سلامت ابروهای شما آسیب می رساند.

هنگام خرید رنگ ابرو بسیار مراقب باشید که از مواد افزودنی رنگ در ترکیبات رنگ ابرو استفاده نکنید زیرا این مواد به ریشه موهای ابرو شما آسیب می رساند.
بین زمانی که رنگ ابرو را روی موهای ابرویتان می گذارید تا زمانی که رنگ را پاک می کنید نباید طولانی باشد در کمترین زمان رنگ را از روی ابرو پاک کنید بیش از حد ماندن رنگ روی ابرو باعث ریزش ابرو ها و التهاب پوست می شود

رنگ ابرو برای این که چهره تان را زیباتر کند باید علاوه بر رنگ ابرو با رنگ پوستتان هماهنگی داشته باشد.

برای رنگ ابرو هم باید مانند رنگ مو با اکسیدان مخلوط شود. برای رنگ ابرو بهتر است با اکسیدان 6 درصد ترکیب شود و برای رنگ ابرو از اکسیدان بیشتر از 9 درصد استفاده نکنید به طور معمول اکسیدان 3 و 6 درصد برای رنگ های تیره و اکسیدان 9 درصد برای رنگ های متوسط و بلوند استفاده می شود.

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

برای اینکه رنگ مناسب ابروهای خود را پیدا کنید، می توانید قبل از استفاده از رنگ ابرو از سایر محصولات آرایشی مانند: سایه ابرو، مداد ابرو یا ریمل ابرو، رنگ های مختلف را روی ابروهای خود تست کنید تا بتوانید بهترین رنگ ابرو را بدانید.

اگر رنگ ابروی مناسبی را با رنگ پوست رنگ مو و رنگ چشم خود انتخاب کنید، چهره شما جذاب تر به نظر می رسد.

درست کردن و نحوه استفاده از رنگ ابرو

برای درست کردن رنگ ابرو باید رنگ را با دو برابر اکسیدان ترکیب کرد یعنی هر مقدار رنگ ابرو در ظرفی ریخته شود، دو برابر اکسیدان اضافه شود و این دو ماده خوب با هم مخلوط شوند. بعد از زدن رنگ ابرو روی ابرو باید مرتب آن را چک کنید و ببینید به رنگ دلخواه می رسد یا خیر.

مقداری رنگ ابرو را کنار بگذارید تا ببینید ابروهایتان رنگی است یا نه بعد از اینکه رنگ ابروهایتان به رنگ دلخواه رسید، رنگ را از روی ابرو بردارید و ابروهایتان را با آب بشویید. همچنین بخوانید» آشنایی با چند ماده طبیعی برای پرپشت شدن ابروهای شما

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست و مو

رنگ ابرو را متناسب با رنگ موی افراد انتخاب کنید

برای پیدا کردن رنگ مناسب برای ابرو، به موهای خود نگاه کنید. افرادی که موهای روشن دارند باید از رنگ های روشن برای ابروهای خود استفاده کنند تا موهایشان هماهنگ باشد.

افرادی که موهای تیره دارند. رنگ ابروی مناسب برای این افراد رنگ های اصلی با سایه های قهوه ای و خاکستری است که مناسب همه رنگ های پوست است.

برای زیباتر نشان دادن صورت باید بین رنگ ابرو و مو هماهنگی وجود داشته باشد. همیشه داشتن رنگ ابروی ثابت خوب نیست پس سعی کنید هر از چند گاهی رنگ ابرو را تغییر دهید تا با رنگ موهایتان هماهنگ باشد.

رنگ ابرو را با رنگ پایه موهایتان هماهنگ کنید، با این کار صورت شما باز شده و چشمان شما بزرگتر می شود. برعکس اگر از رنگ روشن تری نسبت به رنگ پایه موهایتان استفاده کنید چهره شما هم خسته و هم بی رنگ می شود.

نحوه استفاده از رنگ ابرو

رنگ ابرو را برای موهای مشکی انتخاب کنید

اکثر افرادی که موهای مشکی دارند فکر می کنند که رنگ ابروی مناسب نیز مشکی است. اگر استفاده از رنگ مشکی ابروها را مصنوعی جلوه می دهد.

در عوض از قهوه‌ای متوسط با تناژ سرد متوسط ​​استفاده کنید، اما آنهایی که به طور طبیعی چشم‌ها و ابروهای مشکی و پوست روشن دارند می‌توانند این ترکیب زیبا را حفظ کنند و قانون دو درجه روشن‌تر و تیره‌تر است.

رنگ ابرو متناسب با موی قرمز

✅ اگر موهای قرمز دارید باید در انتخاب رنگ ابرو دقت بیشتری داشته باشید زیرا برخی رنگ ها چهره شما را سرد و ناهماهنگ نشان می دهند.

✅ اگر به طور طبیعی موهای قرمز دارید، بهتر است به ابروهای خود دست نزنید و فقط با یک مداد قهوه ای روشن چند تار مو را روی ابروهای خود بکشید.

✅ اگر موهایتان خیلی قرمز است، بهتر است مقداری موهای طلایی به ابروهایتان اضافه کنید یا از ریمل ابروی طلایی استفاده کنید.

✅ اگر موهایتان را قرمز، شرابی یا قرمز گیلاسی کرده اید، رنگ ابروهایتان را باید از همان تناژ رنگ انتخاب کنید با این تفاوت که رنگ ابرو روشن تر یا تیره تر از رنگ مو فرقی نمی کند.

✅ نکته مهم این است که ممکن است این رنگ ابرو چندان با سبک آرایش شما جور در نیاید بنابراین اگر رنگ قرمز رنگی را دوست ندارید یا اهل آرایش نیستید بهتر است از رنگ طبیعی ابرو خود استفاده نکنید.

نحوه استفاده از رنگ ابرو

رنگ ابرو متناسب با موی بلوند

اگر از ابتدای زندگی موهایتان بلوند طبیعی بوده است، حتما باید ابروهایی روشن و کم رنگ داشته باشید. برای اینکه صورتتان بی رنگ به نظر نرسد و جلوه خاصی داشته باشد رنگ ابروهایتان را نسبت به موهایتان به یک یا حداکثر دو رنگ تیره کنید.

اگر رنگ موی بلوند دارید باید از رنگ روشن برای ابروهایتان هم استفاده کنید خانم هایی که موهای بلوند دارند می توانند از رنگ های بلوند تا قهوه ای روشن را انتخاب کنند.

موهای روشن و ابروهای تیره انتخاب درستی نیستند. ابروهای خیلی تیره و مشکی برای موهای بلوند مناسب نیستند و از زیبایی صورت و موهای شما جلوگیری می کنند.

رنگ ابرو با موهای قهوه ای

خانم هایی با موهای قهوه ای یا مشکی، چه طبیعی و چه خود رنگ شده، طیف وسیعی از رنگ های مختلف ابرو دارند. اما رنگ‌های روشن‌تر قهوه‌ای که یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ موی شماست، ظاهر زیباتری به چهره شما می‌دهد.

رنگ ابرو برای موهای قهوه ای باید از همان تناژ قهوه ای اما یک یا دو درجه روشن تر انتخاب شود تا تاثیر مثبتی بر زیبایی صورت داشته باشد.

نحوه استفاده از رنگ ابرو

چگونه ابروهایمان را رنگ کنیم؟

دو نوع رنگ ابرو وجود دارد، یا می خواهید ابروهای خود را تیره کنید یا می خواهید ابروهای خود را روشن کنید اکسیدان نقش مهمی در روشن یا تیره شدن ابروها دارد. بسته به رنگی که می خواهید استفاده کنید از اکسیدان مناسب استفاده کنید.

برای مثال اگر می خواهید ابروهای نازک و رنگی خود را سه درجه روشن کنید باید از اکسیدان شماره 2 یا 9 درصد برای ترکیب با رنگ خود استفاده کنید اما اگر موهای ابروی شما ضخیم و پرپشت است باید اکسیدان با درصد بیشتری انتخاب کنید. اما اگر می خواهید ابروهای خود را داشته باشید اکسیدان شماره 1 یا 6 درصد را انتخاب کنید.

لوازم مورد نیاز برای رنگ کردن ابرو

✅برس رنگز

✅گوش پاک کن

✅اکسیدان مخصوص رنگ ابرو

✅رنگ ابرو

✅پنبه برای پاک کردن رنگ ابرو

✅ظرف شیشه مخصوص مخلوط کردن رنگ و اکسیدان

✅کرم و یا وازلین برای چرب کردن دور تا دور ابرو

 

مراحل رنگ کردن ابرو

قبل از شروع به رنگ کردن ابروها ابتدا ابروهای خود را مرتب کنید و به ابروهای خود فرم دلخواه بدهید.

ابروها را خوب بشویید و خشک کنید تا کاملا تمیز شوند.

ابروهای خود را همیشه با وازلین چرب کنید این کار باعث می شود رنگ ابرو به پوست اطراف ابرو شما رنگ ندهد و تاثیر منفی روی آن نخواهد داشت.
برای تیره شدن رنگ ابروها بهتر است رنگ تیره را بیش از ۲ دقیقه روی ابروها نگذارید، زیرا ابروها را بیش از حد تیره و غیر طبیعی می کند.

بعد از زدن وازلین به پوست اطراف ابرو، یک سانتی متر از تیوپ رنگ خارج کنید و با سه واحد اکسیدان مخلوط کنید و خوب هم بزنید. حالا رنگ شما آماده است رنگ را از قسمت تاج روی ابروها بزنید. بعد از دو دقیقه ابروها را تمیز کرده و خوب بشویید. همچنین بخوانید: آموزش رنگ کردن ابرو به چند روش در خانه 

برای روشن کردن ابروها از دکلره استفاده نکنید دکلره یکی از خطرناک ترین موادی است که در آرایش استفاده می شود. زیرا دکلره هنگام ترکیب گازی متصاعد می کند که هم سمی است و هم باعث بیماری های چشمی می شود. همچنین می توانید بدون دکلره ابروهایی شفاف داشته باشید. راه حل استفاده از سه صفر است.

رنگ سه صفر را با اکسیدان 9 درصد مخلوط کرده و روی ابروها بمالید با این ترکیب رنگ ابروهای شما روشن می شود و به رنگ پایه می رسد. در این مرحله می توانید رنگ ابروهایتان را روی ابرهایتان بگذارید تا ابروها همرنگ شوند.

نحوه استفاده از رنگ ابرو

البته این روش برای افرادی که می‌خواهند فقط یک یا دو درجه ابروهایشان را روشن تر کنند توصیه نمی شود. در صورتی که خواستید میزان روشن شده کم باشد از اکسیدان 6 درصد استفاده کنید.

قبل از رنگ کردن ابرو تست حساسیت انجام دهید

توجه داشته باشید برای استفاده از رنگ ابرو حتما تا 24 ساعت قبل از استفاده تست حساسیت نوشته شده روی جعبه رنگ را انجام دهید.
مقداری از رنگ ابروی آماده شده را به اندازه ناخن کوچک داخل بازو یا پشت گوش تست کنید و پس از اطمینان از عدم حساسیت از آن استفاده کنید.

پوست دور چشم حساس ترین قسمت پوست است و ممکن است دچار آلرژی و التهاب و گاهی اوقات مشکلات جدی شود، پس حتما تست آلرژی را جدی بگیرید و به یاد داشته باشید که اگر به مدت شش ماه ابروهای خود را دوباره رنگ نکنید، باید دوباره تست حساسیت پوستی را انجام دهید. دادن.

هنگام استفاده از رنگ باید به چشم ها توجه بیشتری داشته باشید تا ذره ای از رنگ وارد چشم نشود، اما ممکن است باعث سوزش چشم شود، اگرچه بسیار دقت کرده اید بنابراین احتمال این وجود دارد که رنگ به چشم بیاید. همچنین بخوانید» آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟

برو تو چشم در این صورت به سرعت رنگ را تمیز کرده و چشمان خود را با آب بشویید و اگر اثر نکرد چشمان خود را در ظرف آب باز و بسته کنید تا احساس سوزش از بین برود.

ویدیو آموزشی رنگ کردن ابروها

ترکیب رنگ ابرو

در تصویر زیر ترکیب ها رنگ موی مناسب را با هر رنگ ابرو نشان می دهند.

رنگ ابرو قهوه ای تیره: رنگ مو قهوه ای متوسط تا تیره با تناژ گرم

رنگ ابرو بلوند: رنگ مو بلوند طلایی و بلوند تیره

رنگ ابرو مشکی گرانیتی: رنگ مو قهوه ای متوسط با هایلایت و تناژ گرم

رنگ ابرو مشکی: رنگ موی قهوه ای تیره تا مشکی با تناژ گرم

رنگ ابرو خاکی: رنگ موی پلاتینیوم و بلوند روشن

رنگ ابرو قهوه ای روشن: رنگ موی قهوه ای متوسط با هایلایت و تناژ گرم

رنگ ابرو کاراملی: رنگ موی قهوه ای روشن با رنگ قرمز آندرتون یا رنگ موی طلایی با هایلایت

رنگ ابرو قهوه ای دودی: رنگ موی قهوه ای تیره تا مشکی با تناژ سرد

رنگ ابرو قهوه ای متوسط: رنگ موی فلفل نمکی یا نقره ای

رنگ ابرو شکلاتی: رنگ موی قهوه ای تیره با تناژ گرم و پوست گرم

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم برای انتخاب رنگ ابرو باید به رنگ مو توجه کنید اگر موهای تیره ای دارید یک تا دو درجه رنگ را روشن تر در نظر بگیرید اگر روشن دارید برعکس …شما همچنین میتوانید با کلیک برروی  نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست  این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.