آرایش و زیبایی, سلامت پوست

کدام روش ؟ استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو!

کدام روش ؟ استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو!

کدام روش ؟ استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو! کلاه گیس مجموعه ای از موهایی است که روی پارچه یا توری دوخته می شود و با بند دور آن به سر بسته می شود. کلاه گیس می تواند مشکل افرادی را که به موهای بلند نیاز دارند اما موهایشان شکننده و کوتاه است کاهش دهد.

برای افرادی که تحت درمان هایی مانند شیمی درمانی هستند یا به طور ژنتکی موهای نازکی دارند، این راه حل می تواند مفید باشد اما چگونه یک کلاه گیس خوب و متناسب با نوع و فرم صورت بسازیم؟

کدام روش ؟ استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو!

در این مقاله قصد داریم در مورد انواع کلاه گیس و نکات مهم در خرید آن صحبت کنیم.

خرید کلاه گیس:

بسیاری از افراد از این کلاه ها فقط برای مناسبت ها و مراسم های خاص استفاده می کنند اما افرادی هم هستند که در تمام موقعیت ها و فعالیت های روزمره خود از آن استفاده نمی کنند. بنابراین در گام اول لازم است نوع توقع از کلاه گیس روشن شود تا در انتخاب آن راحتتر باشد.

برای خرید کلاه گیس باید اندازه دقیق دور سر خود را بدست آورید. کلاه هایی که کوچکتر یا بزرگتر از اندازه سر هستند هنگام استفاده می توانند مشکل ساز شوند.

در هنگام خرید حتما به نحوه چسباندن این کلاه ها به مو توجه کنید در برخی از انواع کلاه ها از چسب در برخی گیره ها و در برخی موارد از تسمه های مخصوص استفاده می شود.

کدام روش ؟ استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو!

کلاه گیس مناسب با فرم صورت:

همانطور که در بالا توضیح داده شد انتخاب نوع کلاه گیس باید متناسب با نوع صورت و سر شما باشد زیرا عدم توجه به این موارد باعث ایجاد چهره مصنوعی و دردسرهای زیادی در هنگام استفاده از کلاه می شود. در این قسمت قصد داریم شما را با انواع کلاه گیس برای فرم های مختلف چهره آشنا کنیم.

صورت لوزی شکل:

افرادی که پیشانی های بلند، گونه های باریک و چانه های نوک تیز دارند، عموماً باید کلاه گیس هایی استفاده کنند که کشش صورتشان را بپوشاند. بنابراین در مواردی که مو روی صورت ریخته می شود ظاهر بهتری به چشم می خورد.

صورت قلبی شکل:

این افراد عموما دارای پیشانی بلند و چانه های بسیار باریک هستند. این افراد برای پوشاندن پیشانی خود مجبورند از کلاه گیس هایی استفاده کنند که چتری دارند.

کدام روش ؟ استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو!

صورت های کشیده:

صورت های کشیده معمولا با کلاه گیس هایی که موهای موج دار و فرفری دارند بهتر به نظر می رسند. این نوع کلاه ها می توانند صورت را گردتر نشان دهند و صورت را متعادل کنند.

صورت های بیضی شکل:

اگر صورت بیضی و موهای کوتاه دارید، انواع مدل های مصری می تواند گزینه خوبی باشد. البته در مواردی که موهای بلند در نظر گرفته می شود حتما از کلاه گیس هایی استفاده کنید که موهای فرفری دارند.

صورت های گرد:

صورت های گرد مانور بیشتری دارند به طور کلی استفاده از مدل های شلوغ برای این نوع صورت توصیه می شود البته اگر از کلاه هایی استفاده کنید که قسمتی از پیشانی را به صورت مورب بپوشانند گزینه بهتری خواهند بود.

اکستنشن مو و فواید آن

اکستنشن مو و فواید آن:

امروزه راه های زیادی برای بلندتر نشان دادن موهایتان وجود دارد کلاه گیس از جمله مواردی است که قیمت کمتری دارد و به موهای اصلی آسیب نمی رساند. همچنین می توانید از اکستنشن ها استفاده کنید و انواع مختلف موهای طبیعی یا الیاف مصنوعی را بین تارهای موی خود قرار دهید تا بلندتر به نظر برسند.

اکستنشن ها به دلیل اینکه روش جدیدتری هستند محبوبیت بیشتری دارند. انواع اکستنشن مو در آرایشگاه ها برای علاقه مندان انجام می شود. هر اکستنشن با توجه به نوع و اندازه موهای مشتری انتخاب می شود. این روش نیز مانند هر روش جدیدی نسبت به روش های قدیمی مزیت هایی دارد.

اکستنشن مو و فواید آن

از جمله مزایای اکستنشن مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅بسیار سریع است و می توانید موهای خود را در مدت زمان کوتاهی کوتاه کنید.

✅از گرما برای فرم دادن به مو و تقویت آن استفاده نمی شود، بنابراین به مو آسیب نمی رساند.

✅هیچ فشاری به پوست سر وارد نمی شود زیرا رشته های اضافه شده به موهای اصلی متصل می شوند.

✅ظاهری بسیار طبیعی دارند و ماندگاری بالایی دارند.( البته مهارت فرد بسیار مهم است).

✅کوتاه کردن اکستنشن مو یکی دیگر از مزایای آن است. اگر بعد از مدتی از اکستنشن های خود خسته شدید، می توانید آن ها را در آرایشگاه کوتاه کنید.
✅به طور کلی اکستنشن مو برای افرادی که می خواهند موهای خود را حجیم تر نشان دهند یا بدون استفاده از رنگ تارهای رنگی را بین موهای خود قرار دهند گزینه خوبی است.

 

نتیجه:

امروزه روش های زیادی برای رشد مو بدون آسیب رساندن به فولیکول های مو وجود دارد. با استفاده از انواع کلاه گیس های مصنوعی و طبیعی می توانید به موهای خود حجم و زیبایی ببخشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.