آرایش صورت, آرایش و زیبایی

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟ پیدا کردن رنگ مناسب برای آرایش ابرو یکی از سخت ترین مراحل در آرایش است و دشواری آن در هنر طبیعی این است که رنگ ابرو را زیبا جلوه دهد. گاهی اوقات رنگی که برای ابروها انتخاب می کنید با کمک مداد ، سایه ، ریمل یا رنگ ابرو روی تارهای ابرو  میزنید ظاهری غیر طبیعی به چهره شما می بخشد و با فرم صورت شما مطابقت ندارد.

بنابراین انتخاب رنگ اشتباه می تواند ابروهای شما را بیش از حد تیره یا بیش از حد بزرگ روی صورت نشان دهد. رنگ ابرو باید متناسب با رنگ مو و پوست شما انتخاب شود.

هنگامی که رنگ مناسب را پیدا کردید باید آن را به درستی روی ابروها بزنید تا از نتیجه راضی باشید در این مقاله از 2 رخ ما قصد داریم در مورد نحوه انتخاب رنگ ابرو بر اساس رنگ مو و پوست سر صحبت کنیم.

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟

چگونه می توان رنگ ابرو را بر اساس رنگ مو انتخاب کرد؟

اگر موهای قهوه ای یا مشکی دارید باید سایه ای برای ابروهای خود انتخاب کنید که حداقل یک تا دو درجه روشن تر از تناژ رنگ موهای شما باشد. رعایت این نکته باعث می شود رنگ ابرو طبیعی به نظر برسد و خط و پیشانی ابرو خیلی تیره نباشد. در نتیجه صورت بازتر و شادابی تری خواهید داشت.

همچنین روغن های موجود در پوست باعث می شود ابروها تیره تر به نظر برسند. بنابراین انتخاب رنگی که یک تا دو درجه روشن تر از رنگ موهای شما باشد از جلوه زیاد ابروها بر روی صورت شما جلوگیری می کند.

اگر موهای قهوه ای یا مشکی دارید بهتر است به سراغ رنگ قهوه ای روشن برای ابرو بروید. شما باید به دنبال سایه ای باشید که قهوه ای روشن باشد تا خیلی تیره به نظر نرسد به خصوص اگر موهای قهوه ای متوسط ​​دارید.همچنین بخوانید: نکات آرایشی مهم چشم و ابرو برای مبتدی ها

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟

تناسب رنگ ابرو با صورت

اگر ابروهای شما به طور طبیعی مشکی هستند هرگز رنگ ابرو مشکی را انتخاب نکنید ، زیرا این کار می تواند چهره شما را بیش از حد خشن و تیره نشان دهد. اگر اصرار دارید از رنگ تیره استفاده کنید ، می توانید از رنگ قهوه ای تیره به جای مشکی استفاده کنید.

اگر موهای بلوند یا قهوه ای روشن دارید  باید رنگ ابرو را با تناژ یک تا دو درجه تیره تر از موهای خود انتخاب کنید بنابراین اگر موهای شما رنگ روشن است.

مطمئن شوید که رنگ ابروی مورد نظرتان کمی تیره‌تر باشد تا روی صورت شما جلوه‌ی خوبی پیدا کند. تیرگی رنگ ابرو نباید به حدی باشد که طبیعی به‌نظر نرسد. در عین حال باید تیرگی آن به حدی باشد که روی صورت جلوه پیدا کند. همچنین بخوانید» نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست

اگر موهای بلوند دارید هنگام انتخاب رنگ ابرو  سراغ خاکستری مایل به قهوه ای بروید این رنگ باعث می شود تناژ ابروهای شما طبیعی به نظر برسد و در عین حال خیلی تیره نباشد.

همچنین اگر موهای قهوه‌ای بسیار روشن دارید یا موهای روشن با هایلایت‌های بلوند دارید، ممکن است که بخواهید رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای را امتحان کنید. اگر موهای قرمز دارید، برای رنگ ابرو سراغ رنگ بلوند بروید. بنابراین رنگ قرمز موهای خود را می‌توانید با رنگ ابرو بلوند روشن تکمیل کنید.

چطور رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنیم؟

چگونه می توان رنگ ابرو را بر اساس رنگ پوست انتخاب کرد؟

برای مطابقت رنگ ابروها با رنگ پوست  باید به چند نکته کوچک توجه کنید اگر پوست شما روشن و صورتی است  سراغ خاکستری کمی بلوند بروید. پوست های صورتی هنگام برانگیختگی و سرخ شدن صورتی یا قرمز می شوند و اگر این ویژگی را دارید در دسته پوست های صورتی قرار می گیرید.

بنابراین در زمان انتخاب رنگ ابرو از تناژ بلوند خاکستری استفاده کنید تا چهره‌ای کامل و جذابی داشته باشید. همچنین اگر پوست روشن با موهای تیره دارید، می‌توانید قهوه‌ای روشن متمایل به خاکستری را برای رنگ ابرو امتحان کنید.

نکته: سعی کنید هرگز از رنگ های قرمز یا گرم برای ابروهای خود استفاده نکنید ، حتی اگر موهای بلوند یا قهوه ای گرم دارید. ابروها تیره تر از موهای سر شما هستند ، بنابراین استفاده از رنگ ابرو در تناژ خنک تر ، جلوه طبیعی تری به چهره شما می بخشد.

اگر پوست شما به راحتی برنزه می شود یا پوست طبیعی شما زیتونی است رنگ ابروهای قهوه ای روشن تا متوسط ​​را انتخاب کنید. این ترکیب رنگ باعث جذابیت بیشتر ابروها نسبت به این نوع رنگ پوست می شود.

همچنین ، اگر پوست تیره دارید ، به سراغ قهوه ای مات در تناژ روشن تا متوسط ​​بروید. رنگ ابرو باید یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد تا در چهره شما عالی به نظر برسد. همچنین بخوانید : آموزش آرایش ابرو دخترانه و زنانه با مداد + ویدیو

رنگ ابرو

از مداد رنگی ابرو استفاده کنید

یکی از راه های تقویت رنگ ابرو استفاده از مداد ابرو است قبل از کشیدن مداد داخل ابروها  نوک مداد را کمی روی پوست کنار ابروها یا گونه ها بکشید و رنگ آن را نسبت به رنگ مو و پوست اندازه بگیرید. از این طریق خواهید فهمید که رنگ این مداد برای ابروهای شما مناسب است یا خیر.

بسته به رنگ مو و رنگ پوست رنگ مداد ابرو باید یک تا دو درجه تیره تر یا روشن تر از رنگ موهای شما باشد. رنگ ابرو باید رنگ پوست و موی شما را تکمیل کند و تضاد آشکار و نامعقول در صورت ایجاد نکند.

از مداد ابرو با نوک ریز استفاده کنید تا ابروهای شما پرتر به نظر برسد سعی نکنید هرگونه فاصله ابرو را با مداد پر کنید در عوض برای آرایش طبیعی تر ، قسمت بالای و پایین ابروهای خود را با نوک مداد خوب پر کنید.

رنگ ابرو

چگونه هم کرم ضد آفتاب بزنیم و هم آرایش داشته باشیم؟

برای رنگ زدن و حالت بخشیدن سریع به ابرو  استفاده از ریمل ابرو ایده خوبی است. اگر نمی خواهید از مداد ابرو استفاده کنید و زمان زیادی برای آرایش ابرو ندارید بهتر است به سراغ ریمل ابرو بروید.

از یک برس زاویه‌دار برای این کار استفاده کنید. برس را به محتویات ریمل آغشته کنید و سپس آن را در جهت بیرون و رو به بالا روی ابروها بکشید. ریمل علاوه بر تغییر رنگ ابرو، به ثابت نگه داشتن رنگ و حالت ابروهای شما نیز در طول روز کمک می‌کند. همچنین بخوانید» چگونه ابروهای پر جذابی داشته باشیم؟

رنگ ابرو

برای رنگ کردن ابروها از سایه استفاده کنید

یکی دیگر از گزینه های تغییر رنگ ابرو استفاده از سایه است ظاهری نرم و لطیف به ابروهای شما می دهد و جایگزین مناسبی برای مداد ابرو و ریمل مژه و ابرو است. برای رنگ کردن ابرو با سایه  به یک برس کوچک زاویه دار با سایه نیاز دارید تا با ابروهای شما مطابقت داشته باشد.

برس را به آرامی از پایه ابرو به سمت بالا بکشید. با برس و سایه قادر خواهید بود که به جای ایجاد یک طرح کلی با خطوط صاف و مصنوعی، خطوطی شبیه به مو ایجاد کنید. حرکت برس روی ابروها را تا زمانی که فرم ابروها مطابق میلتان باشد، باید ادامه دهید.

رنگ ابرو

در پایان

رنگ ابرو در مقایسه با مداد ، ریمل و سایه ، یک گزینه نیمه دائمی برای رنگ کردن ابرو است و این رنگ حدود سه تا چهار هفته روی تارهای ابرو باقی می ماند برای استفاده از رنگ ابرو بهتر است به متخصص سالن های زیبایی مراجعه کنید تا در نهایت  ابروها جذاب تر و معقول تر به نظر برسند.

اگر قصد دارید ابروهای خود را در خانه رنگ کنید ، باید مراقب باشید که رنگ اشتباه را انتخاب نکنید. به دنبال رنگی باشید که هم سطح یا یک درجه تیره تر از ابروهای طبیعی شما باشد.

رنگ کردن ابرو گزینه بهتر و مطمئن تری نسبت به رنگ ابرو با سایه ، مداد و ریمل است ، زیرا علاوه بر ثبات بیشتر ، حالت طبیعی تری به ابروها می بخشد و تارهای مو خشک و خشن به نظر نمی رسند. البته گاهی بعد از رنگ کردن  باید از مداد ابرو برای ایجاد نقاط خالی یا ایجاد تقارن و تعادل بین شکل ابروها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.