آرایش صورت, آرایش و زیبایی

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟ همه ممکن است کک و مک سیاهی دور چشم  لکه یا جوش روی پوست خود داشته باشند. بنابراین بسیاری از خانم ها سعی می کنند با استفاده از کرم های آرایشی و کرم های پودر سنگین این نواقص را بپوشانند و پوستی صاف و زیبا داشته باشند. 

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

اما ممکن است این ایراد با لایه ای از کرم پوشانده نشوند و اگر بخواهند از کرم بیشتری استفاده کنند پس کرم بیش از حد روی پوست نه تنها زیبا نیست بلکه تاثیر عکس هم دارد.

کانسیلر یکی از محصولات آرایشی است که می تواند به ما در حل این مشکل کمک کند. در ادامه شما را با این محصول آرایشی و انواع آن آشنا می کنیم.

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها محصولات آرایشی هستند که برای پوشاندن سیاهی زیر چشم ، آکنه ، لک و جوش استفاده می شود. در واقع با پوشاندن این عیوب ، کانسیلر پوست را صاف کرده و آرایش نهایی را زیباتر می کند.

انواع کانسیلر

انواع مختلف کانسیلر در رنگ های مختلف وجود دارد و کانسیلرهای رنگی ویژگی های خاص خود را دارند که با آنها آشنا هستید.

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

کانسیلر مایع

کانسیلرهای مایع به شکل کرم پودرهای رقیقی هستند که توسط براش های آرایشی استفاده می شوند. این نوع کانسیلرها پوشش کمتری نسبت به کانسیلرهای دیگر دارند و برای استفاده روی پوست های چرب بسیار مناسب هستند.

 

کانسیلر بالمی

افرادی که پوست چربی دارند و می خواهند کانسیلری را انتخاب کنند که پوشش بیشتری از کانسیلرهای مایع داشته باشد و در عین حال از آکنه و جوش جلوگیری می کند ، باید کانسیلر بالمی را انتخاب کنند. بافت این نوع کانسیلر آنقدر سنگین نیست که با بستن منافذ پوست باعث ایجاد آکنه و جوش شود.

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

کانسیلر به شکل کرمی

کانسیلرهای کرمی بافت متراکم تری نسبت به کانسیلرهای مایع دارند. این نوع کانسیلرها برای افرادی که پوست خشک دارند گزینه مناسبی است و استفاده از آنها باعث تشدید خشکی پوست نمی شود و باعث پوسته پوسته شدن نمی شود کانسیلرهای کرمی پوشش خوبی دارند و در تمام طول روز روی پوست ماندگار می شوند.

پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟

کانسیلر استیکی

کانسیلرهای استیکی یا مات از جمله کانسیلرهایی هستند که پوشش متوسط ​​تا کاملی دارند این نوع کانسیلرها با کمک انگشت یا براش مخصوص کانسیلر استفاده می شوند.

از آنجا که کانسیلرهای استیکی عیوب را به خوبی می پوشانند برای لکه های تیره و قهوه ای روی پوست و همچنین سیاهی زیر چشم و اطراف لب گزینه بسیار خوبی است. افرادی که پوست خشک و معمولی دارند می توانند از این نوع کانسیلر استفاده کنند.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر مدادی

استفاده از کانسیلرهای مدادی که راحت تر استفاده می شوند شبیه رژ لب های مدادی هستند. این نوع کانسیلرها پوشش متوسطی را ارائه می دهند و برای مسافرت یا در کیف لوازم آرایشی که می خواهید همیشه همراه خود داشته باشید بسیار مناسب است.

کانسیلر رنگی

کانسیلرهای رنگی نوع دیگری از کانسیلر هستند که هر رنگ برای پوشش و رفع نقص طراحی شده است. انواع کانسیلر رنگ عبارتند از:

✅کانسیلر زرد

✅کانسیلر سبز

✅کانسیلر صورتی

✅کانسیلر نارنجی

استفاده از کانسیلر

کانسیلر زرد: این کانسیلر برای صاف کردن کل پوست صورت استفاده می شود. اگر می خواهید پوستی صاف و شفاف داشته باشید ، قبل از آرایش از کانسیلر زرد استفاده کنید.

کانسیلر سبز: کانسیلر سبز در صورت داشتن جوش یا پوست قرمز می تواند مفید باشد. کانسیلر سبز را روی قسمت جوش یا قرمزی پوست (دقیقاً در همان نقطه) بمالید و کمی آن را پاک کنید ، سپس از کرم مورد نظر استفاده کنید.

کانسیلر صورتی: یکی از محبوب ترین کانسیلرها ، کانسیلرهایی است که برای پوشاندن سیاهی زیر چشم استفاده می شود. اگر زیر چشم تیره در صورت تیره بودن (زرد و متمایل به قهوه‌ای) است استفاده از کانسیلر صورتی یا هلویی این مشکل را برطرف می کند.

کانسیلر نارنجی: کانسیلر نارنجی برای افرادی با پوست تیره و سبز مناسب است.

استفاده از کانسیلر

سایر کاربردهای کانسیلر

کانسیلرها علاوه بر پوشاندن آکنه ، قرمزی ، التهاب ، لکه ها و جوش ها و همچنین سیاهی زیر چشم می توانند کاربردهای دیگری داشته باشند از جمله:

  • برجسته کردن نقاطی از صورت برای افزایش زیبایی
  • پوشاندن تیرگی اطراف لب و دهان
  • پوشاندن قرمزی اطراف بینی
  • برطرف کردن پف صورت
  • اصلاح خطوط در آرایش
  • انتخاب بهترین کانسیلر

کانسیلرها معمولاً باید کمی روشن تر از پوست و کرم پودر استفاده شده باشند. حال برای اینکه بدانید رنگ کانسیلر انتخاب شده برای پوست شما مناسب است یا خیر…

بهتر است آن را روی پوست گردن امتحان کنید و اگر می خواهید کانسیلر زیر چشم را انتخاب کنید ، باید آن را امتحان کنید. مچ دست شما و اگر رنگ کانسیلر با رنگ پوست شما در داخل مچ دست شما مطابقت داشته باشد آن کانسیلر برای شما مناسب است.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر قبل یا بعد از کرم پودر؟

شاید این سوال بسیاری از زنانی باشد که تازه به کانسیلر رفته اند اما نمی دانند در چه مرحله ای از آرایش از آن استفاده کنند. از کانسیلرهای رنگی بهتر از قبل از کرم پودر و در نقاط و در ناحیه ای که می خواهید پوشش ایجاد کرده و آن را پاک کنید استفاده کنید.

و سپس از کرم پودر و یا کانسیلر نخودی رنگ بر روی آن استفاده کنید. اما چنانچه بخواهید صورت را با کانسیلر یکدست کنید بهتر است ابتدا کرم پودر بزنید سپس با کانسیلر تیرگی‌ها و لک‌ها را پوشش دهید.

روش استفاده صحیح کرم پودر روی صورت چگونه باید باشد؟

استفاده از کانسیلر

نکاتی که هنگام استفاده از کانسیلر باید رعایت کنید

کانسیلرهایی را انتخاب نکنید که بسیار روشن تر از رنگ پوست شما باشند زیرا ظاهر خوبی ندارند اگر از کانسیلر برای برجسته کردن هایلایت های صورت استفاده می کنید ، باید یک درجه روشن تر از پوست شما باشد.

از کانسیلر زیاد استفاده نکنید ، کانسیلر در یک لایه نازک ظاهر طبیعی و زیبایی به پوست می بخشد.

برای پوشاندن تیرگی و سیاهی زیر چشم، کانسیلر را به صورت مثلثی به زیر چشم بزنید و محو کنید. از کانسیلرهای غلیظ برای زیر چشم استفاده نکنید زیرا خطوط و چروک زیر چشم را بیشتر نمایان خواهد کرد.

کانسیلر‌ها را به کمک اسفنج، براش و یا انگشت به صورت ضربه‌ای می‌توان محو کرد. منظور از محو کردن این است که کانسیلر کاملاً یکدست شود و با کرم پودر و قسمت‌های دیگر صورت خطوط و مرزی نداشته باشد.

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب

استفاده از کانسیلر

مراحل آماده سازی پوست برای آرایش حرفه ای

✅صورت خود را با پاک کننده مناسب بشویید.

✅از مرطوب کننده یا مرطوب کننده استفاده کنید. ضد آفتاب را فراموش نکنید.

✅برای داشتن پوستی صاف ، از پرایمر در مناطقی که پوست منافذ باز دارد استفاده کنید.

✅کرم پودر را روی پوست خود بزنید.

✅برای زیر چشم و همچنین هایلایت برجستگی‌های صورت روی استخوان بینی، بالای لب‌ها، روی لک‌ها کانسیلر بزنید و با براش محو کنید و در نهایت با بلندر خطوط بین کانسیلر و کرم پودر را به خوبی محو کنید تا پوستی یکدست و طبیعی و بدون هیچ نقصی بدست آید.

✅در نهایت می توانید از پودر ثابت برای افزایش ماندگاری کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید. شما اکنون پوستی زیبا ، صاف و بی عیب و نقص برای ادامه آرایش خود دارید.

استفاده از کانسیلر

سخن پایانی »

خانم ها می دانند که پوست صاف و یکدست از نظر آرایش چقدر موثر است و آرایش جذابیت آرایش را دوچندان می کند. بنابراین آنها همیشه به دنبال کرم های آرایشی بودند که دارای بالاترین سطح پوشش باشند تا بتوانند عیوب لکه ها و نقاط تیره پوست خود را بپوشانند و پوستی زیبا داشته باشند.

با تولید محصولات جدید در صنعت آرایشی از جمله کانسیلر ، می توان از آن برای رفع قرمزی ، جوش ، سیاهی زیر چشم همچنین بخوانید: کانسیلر مناسب برای پوشش دهی سیاهی زیر چشم! و سایر مشکلات پوستی استفاده کرد. شناخت کانسیلر و آشنایی با انواع آن و همچنین کاربردها و نکات مربوط به این محصول آرایشی همه مطالبی است که سعی شده است در این مقاله گنجانده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.