عطر و ادکلن

نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید

نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید

نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید : لیفت مژه یک درمان ویژه است که مژه های شما را بدون اکستنشن تیره تر و پهن تر می کند. در حین لیفت مژه ، تکنسین می تواند سرم ها و محلول های مختلفی را روی مژه ها بزند و رشد و تیره شدن آنها را تحریک کند.

سپس با کمک ابزارهای مخصوص مژه های شما را فر می کند قبل از انجام لیفت مژه باید مژه های خود را تمیز کنید. پس از انجام این کار  از قرار دادن هر چیزی در نزدیکی چشم خودداری کنید و به دنبال علائم تحریک باشید.

لیفت مژه می تواند بیش از 3 ماه دوام داشته باشد. و بعد از گذشت این تاریخ مجدد کار لیفت رو انجام بدید.

نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید

قسمت 1: ببینید آیا لیفت مژه برای شما مناسب است؟!

1. اول از همه ببینید آیا لیفت مژه برای شما مناسب است:

خطراتی در مورد لیفت مژه وجود دارد. اگر پوست حساسی دارید یا دچار اگزما می شوید می توانید روش های دیگری را امتحان کنید زیرا محلول لیفت مژه روی مژه ها ممکن است باعث تحریک چشمان شما شود.

علاوه بر این لیفت مژه ممکن است برای افرادی که مژه های کوتاه تری دارند موثرتر نباشد. اگر شرایط زیر را دارید  می توانید به لیفت مژه بروید:

• مژه های صافی دارید و می خواهید آن را فر کنید.

• انجام فرمژه برای شما کارساز نبوده است.

• دوست ندارید هر روز از ریمل استفاده کنید.

نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید

2. ببینید می خواهید چه نوع درمانی را روی مژه های خود انجام دهید:

لیفت مژه شباهت زیادی به سایر تکنیک ها دارد ترکیبی از سرم یا موارد دیگر بر روی هر مژه اعمال می شود و سپس مژه ها فر می شوند. با این حال ، چندین روش مناسبی در بازار وجود دارد.

3. به دنبال سالنی باشید که لیفت مژه را به خوبی انجام دهد:

از آنجا که لیفت مژه یک فرایند درمانی جدید است  یافتن مکان هایی که آن را به درستی انجام می دهند کمی دشوار است. می توانید در اینترنت سالن هایی را که چنین اقداماتی را ارائه می دهند جستجو کنید.

همچنین می توانید به دنبال مراکز زیبایی باشید که در زمینه ابرو تخصص دارند.فضای مجازی مانند اینستاگرام فضای خوبی برای کار لیفت مژه است البته باید مطمئن شوید این کار زیر نظر خود شخص انجام میشود.

• قبل از انتخاب آرایشگاه یا مرکز زیبایی نظرات مشتریان را بخوانید تا مطمئن شوید که این مکان امن تمیز و ایمن است برای یافتن این نظرات می توانید از موتورهای جستجو مانند گوگل کمک بگیرید.

نکات مهمی که باید قبل و بعد از لیفت مژه بدانید

قسمت دوم: لیفت مژه انجام دهید

1. از آرایش اجتناب کنید:

در روزی که قصد انجام لیفت مژه را دارید نباید از ریمل ، سایه چشم یا سایر آرایش چشم استفاده کنید بهتر است آرایش روی صورت خود نداشته باشید تا مطمئن شوید مژه های شما تا حد ممکن تمیز است. مژه های شما باید کاملاً تمیز باشند تا تکنسین بتواند سرم را روی آن به راحتی بزند.

 لیفت مژه

2. بنشینید یا دراز بکشید:

تکنسین شما را به اتاق خاصی می برد که قرار است کار در آن انجام شود اگرچه این فرایند در شرایط مختلف کمی متفاوت است  در بیشتر موارد تکنسین از شما می خواهد روی صندلی دراز بکشید و چشمان خود را ببندید. در طول این روند باید مدام دراز بکشید. سعی کنید پلک نزنید ، سر خود را حرکت ندهید و مژه های خود را لمس نکنید.

لیفت مژه

3. در صورت احساس مشکل یا سوزش ، به تکنسین خود بگویید:

تحریک اندک به خاطر سرم طبیعی است و فرکننده ممکن است کمی شما را اذیت کند. تکنسین می تواند به کمک پنکه یا تمیز کردن مژه ها این ناراحتی را کمتر کند. اگر این تحریک شدید و حاد بود یا درد، تورم و سوزش را تجربه کردید از تکنسین بخواهید کار را متوقف کند.

لیفت مژه

4. منتظر بمانید تا فرکننده برداشته شود:

تکنسین به شما می گوید مدت زمانی را ثابت بنشینید. اینکار می تواند بین سی الی نود دقیقه طول بکشد. او ممکن است در طول این مدت زمان دوباره سرم را روی مژه ها بزند. زمانی که این بازه زمانی به اتمام رسید فرکننده برداشته می شود و محصول اضافی از روی صورت پاک می گردد.

• بعد از این روند نباید تاری دید داشته باشید. اگر محصول روی چشم باقی ماند ، از فرد بخواهید آن را تمیز کند.

قسمت سوم: مراقبت از مژه بعد از لیفت مژه

1. از خیس شدن مژه ها خودداری کنید:

ممکن است بیست و چهار ساعت طول بکشد تا سرم خشک شود. در این مدت نباید مژه های خود را دست بزنید . از مرطوب کردن آنها نیز خودداری کنید. هنگام شستن صورت مراقب ناحیه چشم خود باشید. علاوه بر این ، نباید 24 ساعت پس از لیفت مژه موارد زیر را انجام دهید:

• شنا کردن

• انجام سایر فرآیندهای زیبایی

• رفتن به سونا

• بخور دادن به صورت

لیفت مژه

2. برای یک الی دو روز از انجام آرایش چشم خودداری کنید:

استفاده از ریمل مژه ، سایه چشم ، کانسیلر یا هر نوع آرایش در نزدیکی مژه ها می تواند در فر شدن موها تداخل ایجاد کند. این کار مدت زمان ماندن مژه ها در محل خود را کاهش می دهد.

تا 48 ساعت پس از لیفت مژه از ریمل ، خط چشم و سایر آرایش چشم و رنگ ابرو خودداری کنید. اگرچه می توانید از کرم پودر ، کانسیلر یا مرطوب کننده در قسمت های دیگر صورت استفاده کنید ، اما فعلا به هیچ چیزی نزدیک مژه ها دست نزنید.

لیفت مژه

3. اگر خارش یا تورم شدید دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید:

واکنشهای طولانی مدت نادر است ، اما شما هنوز باید 48 ساعت پس از لیفت مژه به دنبال علائم حساسیت یا سوزش چشم باشید. در صورت مشاهده تورم یا خارش در اطراف چشم باید با پزشک خود تماس بگیرید.

• اگر بعد از یک واکنش بد دوباره لیفت مژه را انجام دادید نتایج به دست آمده با مرور زمان بدتر خواهد شد.

لیفت مژه

4. وقت بعدی آرایشگاه را تنظیم کنید:

لیفت مژه ها معمولا بین 8 الی 12 هفته دوام خواهد داشت. در طول این مدت زمان نیازی به درمان دیگر ندارید. اگر از نتایج راضی بودید بعد از این دوره زمانی می توانید قرار ملاقات دیگری را رزرو کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.