آرایش و زیبایی, زیبایی

نکات مهمی که باید قبل از تاتو بدانید : توصیه های اساسی

نکات مهمی که باید قبل از تاتو بدانید : توصیه های اساسی

نکات مهمی که باید قبل از تاتو بدانید : توصیه های اساسی : این روزها تاتو طرفداران زیادی پیدا کرده است با ظهور طرح های جدید و اضافه شدن آثار فانتزی و ظریف ، افراد در هر سنی ، زن و مرد ، می خواهند حتی یک خالکوبی کوچک روی قسمتی از پوست خود انجام دهند.

این امر تاتو را برای برخی از افراد تبدیل به یک چالش ذهنی کرده است. تردید و سردرگمی قبل از انجام این کار دلیلی است که برخی را از انجام این کار منصرف می کند به همین دلیل ما اینجا هستیم تا قبل از انجام تاتو نکات مهم را به شما اطلاع دهیم با این نکات می توانید تصمیم قاطع تری بگیرید.

نکات مهمی که باید قبل از تاتو بدانید : توصیه های اساسی

1. تاتو کمی دردناک است

همانطور که شما می دانید که حکاکی طرح تاتو  بر روی پوست شما نیاز به جوهر دارد تا با یک سوزن به لایه زیرین پوست شما وارد شود. اگر طرحی شلوغ را انتخاب کرده اید در نظر بگیرید که قسمت زیادی از پوست خود را در معرض سوزن های دستگاه قرار دهید.

بسته به اینکه این طرح در کجای بدن قرار است حک شد و چقدر وسعت دارد، میزان درد حاصل از این کار کاهش یا افزایش می‌یابد. همچنین میزان درد به آستانه تحمل شما هم بستگی دارد.

یکی از نکات مهم قبل از انجام تاتو این است که میزان مقاومت خودتان را بسنجید؛ پس اگر به قول معروف نازک‌نارنجی هستید، هرگز سراغ تاتو نروید.

همه چیز درباره تاتو

2. از طرح انتخابی‌تان مطمئن شوید

نکته مهم دیگر قبل از انجام تاتو این است که در انتخاب طرح مورد نظر خود کاملا مطمئن باشید و چیزی را انتخاب نکنید که از آن پشیمان شوید. می دانید که طراحی تاتو  یک طرح تقریباً دائمی است و تمیز کردن آن زمان و هزینه زیادی می طلبد. بنابراین به خود بگویید من بر نمی گردم ، سپس برنامه خود را انتخاب کنید.

همه چیز درباره تاتو

3. زمان مناسب را انتخاب کنید

برخی تصور می کنند که پس از تصمیم گیری می توانند برای انجام خالکوبی به متخصص مراجعه کنند. البته برای کارهای کوچک هر زمان که انتخاب کنید زمان مناسبی است. اما برای برنامه های شلوغ  بهتر است زمانی را انتخاب کنید که قبلاً بیمار نبوده اید یا با عفونت در تماس نبوده اید.

در واقع  نکته مهم دیگر قبل از انجام تاتو این است که پوست شما تا چند روز پس از انجام تاتو در معرض عفونت یا حتی نور شدید خورشید قرار نمی گیرد. با این توضیح  بهتر است از انجام این کار در پاییز خودداری کنید. در سایر فصول سال ناحیه تاتو شده را مدتی در معرض نور خورشید قرار ندهید.

نکات مهمی که باید قبل از تاتو بدانید : توصیه های اساسی

4. با پزشک مشورت کنید

اگر سابقه حساسیت پوستی دارید قبل از انجام تاتو حتماً با پزشک خود مشورت کنید درست است که از سوزن یکبار مصرف برای تاتو استفاده می شود و جوهر مورد استفاده باید استانداردهای بین المللی را رعایت کند. اما قبل از انجام این کار ، سابقه حساسیت خود را در نظر بگیرید و سپس تاتو کنید.

5. برآورد هزینه خالکوبی

این درست است که تاتو معمول شده است. اما به خاطر داشته باشید که قیمت آن نیز ارزان نیست. نکته مهم دیگر قبل از انجام تاتو این است که قیمت متفاوتی داشته باشید و آن را با پس انداز خود تنظیم کنید.

البته توجه داشته باشید که گران ترین کار همیشه به معنای بهترین کار نیست و گاهی اوقات باید در تخفیف های بی دلیل شک کرد. زیرا ممکن است از دستگاه یا جوهر غیر استاندارد استفاده کنند. این شعار را فراموش نکنید که هیچ قیمتی نامعقول نیست و هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

همه چیز درباره تاتو

6. برای انجام تاتو به هر جایی نروید

شاید مهمترین قسمت نکات مهم قبل از انجام تاتو این باشد که فقط مراکز و کلینیک های معتبر دارای مدرک کار و مدرک وزارت بهداشت مجاز به انجام تاتو هستند. محیط های کوچک و آلوده صد در صد شما را آلوده می کند و عملکردهای آن تا مدت ها بر شما تأثیر می گذارد.

با این توضیح به یاد داشته باشید که به هر قیمتی زیر بار نروید و هیچ مکانی را برای این کار حساس انتخاب نکنید. هر سالنی برای خالکوبی مناسب نیست. به تکنسین ها و متخصصان این کار مراجعه کنید حتی اگر هزینه آن بیشتر از جاهای دیگر باشد.

7. برای تجربه‌های اول از طرح‌های کوچک شروع کنید

اگر برای اولین بار است که تاتو می کنید و هنوز در مورد اینکه دوست دارید یا نه شک دارید ، طرح های کوچک را انتخاب کنید. اگر می توانید با این مشکل کنار بیایید ، به سراغ برنامه های دیگر بروید.

اگر هم باب میلتان نبود برای پاک کردن آن سراغ مراکز معتبر لیزر بروید. به این ترتیب بخش زیادی از پوستتان درگیر نمی‌شود. برای پاک کردن موقت طرح تاتو هم می توانید از کانسیلر کمک بگیرید. در مقاله زیر چند روش پاک کردن تاتو را برایتان آورده‌ایم.

سخن پایانی» 

در این مقاله قبل از انجام تاتو در مورد نکات مهم با شما صحبت کردیم. باز هم توصیه می کنیم قبل از هر تصمیمی عمیقا فکر کنید و سپس آن را اجرا کنید.

اگر هم برای پاک کردن موقتی تاتو به کانسیلر خوب نیاز داشتید، سری به فروشگاه اینترنتی اردمی بزنید. شما تا حد با این موج جدید موافقید؟ نظرتان را زیر همین مقاله برایمان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.