آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت : آرایش و گریم یکی از هنرهایی است که باید به صورت تجربی یاد بگیرید تا بتوانید سبک و مدل آرایش متناسب با چهره و مدل خود را بیابید و از این طریق زیبایی و جذابیت چهره خود را بیشتر کنید.

علاوه بر اینکه باید اصول اولیه لوازم آرایشی را به صورت حرفه ای و حرفه ای بیاموزید باید از منظر سرگرمی نیز به این هنر نگاه کنید و در نظر داشته باشید که همیشه نباید بر یک قاعده کلی تکیه کرد و باید متناسب با شرایط باشد. به وجود داشته باشید در قوانین و اصول آرایش تغییراتی ایجاد کنید تا نتیجه را عالی کنید!

آرایش براساس فرم صورت 

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

زیرا چهره هر فرد متفاوت است و اگر از روش گریم برای آرایش همه چهره ها استفاده شود ممکن است نتیجه رضایت بخشی نداشته باشد و زیبایی مورد نظر شما را ایجاد نکند.

به همین دلیل است که می گویند دانستن شکل و مدل صورت مهمترین اصل در آرایش صورت است و مهمترین نکته ای که هنگام آرایش باید به آن توجه کنید تشخیص صحیح شکل و مدل صورت است. صورت و سپس با توجه به ویژگی های هر مدل صورت از محصولات آرایشی به بهترین شکل استفاده کنید و آرایش عالی و بی عیب و نقص کنید.

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

چگونه مدل صورت را تشخیص دهیم؟

برای تعیین شکل صورت ابتدا باید موها را کاملاً جمع کرده و به پشت سر نگاه کنید. رو به آینه بایستید و تمام قسمت های صورت ، زوایای صورت و حالت کلی که از چهره خود در آینه مشاهده می کنید را با دقت بررسی کنید. معمولاً با این بررسی ساده می توانید به راحتی شکل و مدل صورت خود را تشخیص دهید.

صورت بیضی : معمولا طول صورت از عرض گونه ها بیشتر هست و گونه ها وسیع ترین بخش صورت رو تشکیل میدهند.

صورت کشیده: طول صورت به طور محسوسی از عرض آن بیشتر هست و معمولا پیشانی، گونه و استخوان فک دارای اندازه یکسانی هستند و چانه شکل گرد دارد.

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورتنکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

صورت گرد: طول و عرض صورت های گرد معمولا با هم برابر هست و فک دارای زاویه نرم و گردی هست و هیچ زاویه مشخص و واضحی در صورت وجود نداره.

صورت قلبی: در این حالت معمولا اندازه پیشانی بزرگتر از قسمت چانه هست. پیشانی و گونه ها وسیع ترین بخش صورت هستند.

حتما بخوانید» فرم‌های مختلف صورت برای کانتورینگ کردن جذاب !

آموزش آرایش صورت بیضی شکل

صورت بیضی را می توان کامل ترین و متعادل ترین شکل صورت معرفی کرد. شما باید تمام استانداردهایی را که برای آرایش وجود دارد را رعایت کنید تا این مدل صورت را تشکیل دهید و مطمئن باشید که نتیجه این آرایش اولیه برای صورت بیضی شکل عالی خواهد بود.

اولین هدف از آرایش صورت بیضی شکل ایجاد فرم کشیده تر برای صورت است تا زیبایی صورت بیضی شکل تکمیل شود. برای این کار باید روی نقاط بدون زاویه صورت تمرکز کنید.

معمولاً افرادی که صورت بیضی دارند بینی نوک تیز ندارند! بنابراین پس از استفاده از کرم پودر و پایه روی صورت ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری برنزر را با انگشت شصت خود بلند کرده و موازی با کناره های تیغه بینی بزنید.

نکات آرایشی

آرایش صورت بیضی

با استفاده از این ترفند آرایشی سایه ای در دو طرف بینی ایجاد می شود و به باریک شدن بینی کمک می کند و نور مرکز و تیغه بینی باعث می شود بینی شما تیزتر و باریک تر از همیشه به نظر برسد.

بهتر است شکل و مدل ابروهای خود را طبیعی نگه دارید و قوس زیادی برای ابروهای خود ایجاد نکنید. زیرا این قوس بلند در ابروها باعث می شود صورت شما بیضی تر به نظر برسد. بنابراین بهتر است از شکل طبیعی استخوان زیر ابرو پیروی کنید و ابروهای خود را بردارید.

حتما بخوانید» نکات آرایشی مهم برای شکل صورت کشیده

هنگام آرایش چشم و لب به خاطر داشته باشید که باید فقط یکی از این دو قسمت صورت را به طور کامل (یا آرایش چشم کامل و جذاب داشته باشید یا آرایش لب جذاب و خیره کننده داشته باشید) و قسمت دیگر را ساده نگه دارید.

استفاده از رژگونه رو فراموش نکنید. گونه ها رو به طرف داخل بکشید و بر روی گودی ایجاد شده در زیر گونه و جایی که باید کانتور گونه انجام بدید، رژگونه بزنید و به هیچ عنوان روی سیب گونه، رژگونه نزنید!

با استفاده از این تکنیک، صورت شما فوق العاده شیک دیده خواهد شد. علاوه بر این میتونید مقداری رژگونه رو به دو طرف چانه هم بزنید تا حالت چهره جذاب تر و کامل تری داشته باشید.

نکات آرایشی

آموزش آرایش صورت کشیده

صورت های کشیده همونطور که از اسمشون مشخص هست، دارای طول و بلندی خیلی بیشتری نسبت به سایر مدل های صورت هستند. برای اینکه بتونید با آرایش کردن، تعادل رو در چهره های کشیده ایجاد کنید، لازمه که با چند تا نکته و ترفند در این زمینه آشنا باشید. با استفاده از این نکات، بلندی صورت کمتر دیده خواهد شد و در مقابل، عرض صورت بیشتر میشه.

حالت و مدل ابروهاتون رو کمی قوس دار کنید. این حالت کمک میکنه تا چهره شما حالت بیضی شکل به خودش بگیره و متعادل تر به نظر برسه.

نکات آرایشی

آرایش صورت کشیده

برای رژگونه زدن باید از دو رنگ رژگونه استفاده کنید. رژ گونه صورتی روشن را زیر گونه ها بزنید و رژ گونه صورتی تیره تری را روی سیب های گونه بزنید. این ترفند به شما کمک می کند گونه های برجسته تری داشته باشید.

با استفاده از فرمژه، حالت فر خورده و زیبایی رو برای مژه ها به وجود بیارید. علاوه بر این میتونید با استفاده از مژه مصنوعی، حالت فریبنده و درامایتکی برای چشم ها و مژه هاتون ایجاد کنید.

حتما بخوانید» ترفند آرایشی برای یک میکاپ شیک و جذاب

بهتره از رژلب های صورتی و رزی کمرنگ استفاده کنید. این رنگ از رژلب باعث میشه تا چهره شما متعادل تر و کامل تر باشه.

شما باید از برنزر برای تیره شدن پیشانی و خط مو ، زیر گونه ها ، زیر خط چانه و فک استفاده کنید تا صورت کمتر بلند و کشیده به نظر برسد و چهره ای متعادل و زیبا داشته باشید.

نکات آرایشی

آموزش آرایش صورت گرد

افرادی که صورت گرد دارند معمولاً جوانتر و شادتر از دیگران به نظر می رسند. این مدل هیچ زاویه ای از صورت ندارد و معمولاً طول و عرض صورت یکسان است. شما باید از تکنیک های آرایش و کانتورینگ برای ایجاد زاویه کمی روی صورت برای زیباتر و جذاب تر شدن استفاده کنید.

برای کانتور کردن صورت گرد می توانید از برنزر استفاده کنید و مقداری از آن را روی پیشانی ، خط مو و خط فک بزنید. این باعث ایجاد یک توهم بیضی شکل در صورت می شود.

حتما بخوانید» اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

علاوه بر این با استفاده از هایلایتر برای مرکز پیشانی، گوشه داخلی چشم، قسمت بالای استخوان گونه، زیر استخوان ابرو و چانه ها میتونید تمام توجهات رو به مرکز چهره خودتون جلب کنید تا گرد بودن صورت کمتر به نظر برسه.

نکات آرایشی

آرایش صورت گرد

 

برای برجسته شدن گونه ها می توانید رژ گونه را زیر گونه ها بزنید، یا اینکه رژ گونه را روی استخوان گونه (دو انگشت فاصله از بینی) بمالید تا گونه ها پرتر و برجسته تر به نظر برسند.

بهتر است رژگونه را با زاویه و به سمت بالا بزنبد تا ظاهری لاغرتر برای صورت ایجاد شود. در انتخاب رنگ ها بسیار دقت کنید و سعی کنید از رنگ های تیره استفاده کنید. از آنجا که رنگ لوازم آرایشی روشن تر است ، صورت گردتر خواهد بود.

حتما بخوانید» انتخاب رژلب مناسب با توجه به رنگ پوست شما

آموزش آرایش صورت قلبی

افرادی که صورت قلبی شکل دارند معمولاً پیشانی پهن دارند و استخوان گونه از چانه برجسته تر است و عموماً چانه های باریک تری دارند و شکل کلی صورت شبیه قلب است.

اولین چیزی که هنگام استفاده از این مدل صورت باید به آن توجه کنید این است که توجه را از پیشانی پهن دور کرده و با برجسته سازی سایر ویژگی های صورت تعادل را در صورت خود ایجاد کنید.

مقداری پودر برنزر یا کرم تیره تر از رنگ پوست در امتداد پیشانی و انتهای چانه بزنید و از پودر هایلایتر استفاده کنید تا قسمت مرکزی بینی براق و برجسته شود.

نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

آرایش صورت قلبی

 

رژ گونه با رنگ طبیعی و نرم را روی گونه ها بزنید تا برجستگی گونه هایی که به طور طبیعی روی صورت وجود دارند را بهتر نشان دهد.

بهتر است تمرکز بیشتری روی آرایش لب داشته باشید. تمام توجه را با قسمت براق فوق العاده و رژ لب رنگی به قسمت پایین صورت جلب کنید.

به هیچ عنوان از ارایش چشم اسموکی خیلی زیاد برای ارایش چشم ها استفاده نکنید و برای سایه زدن به سراغ رنگ های روشن و ملایم برید.

سخن آخر»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم برای داشتن یک آرایش شیک و متناسب با شکل و فرم صورت شما باید توجه ویژه ای به آن داشت برای همین این مقاله صرفا به همین نکته توجه داشته شما چه نظری دارید ایا انتخاب سبک آرایش براساس فرم صورت نقش مهمی دارد؟ برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.