آرایش چشم, آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟  آرایش پوست گندمی مانند دیگر رنگ های پوست نیاز به روش ها و ترفندهای خاصی دارد رنگ پوست گندمی بین سفید و سبزه است. نه خیلی روشن و نه خیلی تیره پوست گندمی رنگ تن زرد و کرمی رایج تر از رنگ صورتی است افراد با این رنگ پوست اغلب چشم ها و موهای قهوه ای دارند.

اگر رنگ پوست شما گندمی است نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟ این مقاله با ما همراه باشید در این مقاله تمام نکات و ترفندهای آرایش پوست گندمی را به شما آموزش می دهیم.

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟

نحوه آرایش پوست گندمی

1. کرم پودر گندمی مناسب را انتخاب کنید

برای آرایش پوست گندمی  انتخاب رنگ کرم پودر و پنکیک بسیار مهم است. رنگ پنکیک مخصوص پوست گندمی باید یک رنگ گرم متوسط ​​باشد و تناژ صورتی در آن دیده نشود. بسته به رنگ پوست شما قهوه ای روشن یا تیره است  سایه 2 یا 3 معمولاً مناسب است.

کرم پودر را با انگشت تمیز روی سطح پوست قرار دهید و با یک اسفنج، براش آرایشی، یا یک بیوتی بلندر آن را خوب روی پوست پخش کنید.همچنین بخوانید : انتخاب بهترین رنگ موی مناسب برای پوست سبزه

2. کانسیلر را زیر چشم ها و سایر قسمت های صورت بزنید

کانسیلر صورت را 1 تا 2 درجه روشن تر از پوست خود انتخاب کنید و آن را زیر چشم ها ، پیشانی ، روی پل بینی ، بالای لب ، چانه و بالای خط فک بمالید. کانسیلر را زیر چشم های خود بزنید تا شکل مثلثی ایجاد شود.

با استفاده از اسفنج آرایشی کانسیلر را با ضربات ملایم روی صورت بزنید به طوری که هیچ خط روشن کانسیلر روی صورت باقی نمی ماند. مراقب باشید اسفنج را روی پوست نکشید و فقط به آرامی روی پوست ضربه بزنید زیرا کانسیلر باید دقیقاً در همان نواحی روی پوست ناپدید شود و سایر قسمت های صورت دست نخورده باقی بمانند.

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟

3. صورت را کانتور کنید

برای کانتورینگ صورت  یک برنزر با سایه 2 تا 3 درجه تیره تر از پوست خود انتخاب کنید و آن را روی پیشانی ، بینی ، زیر خط فک و زیر خط گونه بزنید.

سایه های تیره عمق بیشتری ایجاد می کنند و می توانند ویژگی های منفی صورت شما را بپوشانند. به عنوان مثال  ایجاد سایه تیره زیر خط گونه باعث می شود استخوان گونه فرو رود و گونه های شما برجسته تر به نظر برسد.

با استفاده از یک براش آرایشی مناسب خطوط برنزر را به طور کامل محو کنید. براش را با حرکات رفت و برگشتی ملایم روی صورت و در جهتی که برنزر را کشیده بودید، حرکت دهید.

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟

4. آرایش پوست خود را با پودر فیکس تثبیت کنید

پودر فیکس کننده به پوست شما جلوه ای مات می بخشد و ماندگاری آرایش را نیز افزایش می دهد. به خصوص اگر از کرم پودر مایع استفاده می کنید ، این پودر از مالیدن کرم پودر به صورت شما و به هم ریختن آرایش شما جلوگیری می کند.

براش آرایشی پودری را به مقدار کمی پودر آغشته کرده و با حرکات بسیار ملایم رفت و برگشت روی پوست بزنید. اطمینان حاصل کنید که مقدار پودر زیاد نباشد تا پوست غیر طبیعی به نظر برسد.

نحوه آرایش پوست گندمی چگونه باید باشد؟

5. از پودر رنگ روشن استفاده کنید

برای اینکه چهره حالت روشن تر و جذاب تری به خود بگیرد، می توانید از یک پودر سفید برای قسمت هایی که می خواهید برجسته تر دیده شوند، استفاده کنید. کمی از پودر را روی دستتان بزنید. اسفنج را به پودر روی دستتان آغشته کنید و آرام به زیر چشم، پیشانی، چانه، و بالای فک بزنید.

بیشتر بخوانید» انتخاب رژلب مناسب با توجه به رنگ پوست شما

6. ابروها را حالت دهید

برای شکل دادن به ابروها از مداد ابرو به همان رنگ ابرو استفاده کنید. اگر قسمت هایی از ابرو خالی است  آن را با مداد پر کنید اطمینان حاصل کنید که ابروها غیر طبیعی به نظر نمی رسند و بیش از حد پررنگ نمی شوند بعد از رفع ایرادات ابرو ، آن را با شانه ابرو شانه کنید تا تارهای مو کاملاً مرتب شوند.

آرایش پوست گندمی

7. چشمان خود را آرایش کنید

1.برای آرایش چشم ابتدا از مداد چشم استفاده کنید مداد را پشت پلک بالای خط مژه بزنید و سپس با یک براش کوچک آن را پخش کنید. براش را در جهت خطی که کشیده اید حرکت دهید و خط چشم را به آرامی پخش کنید تا سایه ای سیاه روی پلک ایجاد شود. سپس مژه های خود را با همان مداد رنگ کنید.

2. رنگ سایه چشم برای پوست گندمی باید گرم باشد. سایه های گرم برای پوست گندمی بسیار مناسب و زیبا خواهد بود رنگ های نود، قهوه ای، آجری و … برای این سبک آرایش انتخاب خوبی هستند.

۳. یک سایه رنگ روشن گرم مانند نخودی را انتخاب کنید و آن را روی استخوان ابرو و وسط پشت پلک خود بزنید. سپس یک براش کوچک تمیز را به آرامی روی پلکتان بکشید تا تمام سایه ها با هم ترکیب شوند.

4. برای کشیدن خط چشم می توانید از خط چشم مایع ، ماژیکی یا مداد استفاده کنید. الگو و ترتیب خط چشم شما نیز بستگی به وضعیت چشم شما دارد.

اگر پلک های شما افتاده است  می توانید از خط چشم دنباله دار استفاده کرده و ظاهر زیباتر به چشم های خود ببخشید. بعد از خط چشم ، مژه های خود را با ریمل حالت دهید و ریمل بزنید.

آرایش پوست گندمی

5. رژگونه و هایلایتر را فراموش نکنید

رنگهای مناسب برای پوست گندمی شامل صورتی هلویی روشن ، نارنجی و .. این رنگها انتخابهای خوبی برای پوست گندمی هستند. برای استفاده از رژگونه ، براش آرایشتان را در رژگونه آغشته کرده  و آن را روی گونه ها بزنید. از رژگونه زیاد استفاده نکنید زیرا حالت غیر طبیعی را در صورت شما ایجاد می کند.

پس از رژگونه،‌ نوبت هایلایتر است. براش مخصوص هایلایتر را به مقدار بسیار کم به هایلایتر آغشته کنید و آن را بالی گونه، روی بینی، بالای لب، و روی چانه بزنید.

آرایش پوست گندمی

6. آرایش خود را با آرایش لب کامل کنید

همانطور که گفتیم مناسب ترین رنگها برای پوست گندمی رنگهای گرم است بنابراین برای انتخاب رژ لب برای پوست گندمی باید به سراغ رنگ گرم نیز بروید. برای آرایش لب ، باید رژ لب و مداد لب را متناسب با هم انتخاب کنید و رنگ رژ لب یک تا دو درجه روشن تر از رنگ رژ باشد.

ابتدا با خط لب حاشیه لب را پررنگ کنید. با استفاده از خط لب می توانید ایرادات لب خود را برطرف کرده و فرم دلخواهتان را ایجاد کنید. سپس با استفاده از یک رژ جامد یا مایع داخل لب را رنگ کنید.

 

ویدیو آموزشی آرایش صورت پوست گندمی

سخن پایانی:

امیدواریم این آموزش به شما کمک کند تا آرایش خود را بهتر و اصولی تر کرده و از رنگ زیبای پوست خود بیشتر لذت ببرید. همانطور که می دانید رنگ پوست بسیاری از زنان ایرانی گندمی است. بنابراین ، دانستن اصول آرایش پوست گندم و ساخت آرایش حرفه ای بسیار مهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.