آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی, زیبایی

علت اصلی ماسیده شدن آرایش روی پوست چیست؟

علت اصلی ماسیده شدن آرایش روی پوست چیست؟

علت اصلی ماسیده شدن آرایش روی پوست چیست؟ آیا تا به حال به ذهن شما رسیده است که با بهترین مارک های آرایش ساعت ها وقت خود را صرف مراقبت از آرایش خود کنید و در نهایت ببینید که آرایش روی صورت شما نمی نشیند و حالت پوسته پوسته دارد؟ مطمئناً در چنین مواردی احساس ناامیدی و شکست دارید.

آیا تا به حال فکر کرده اید دلیل ماسیدن لوازم آرایشی به پوست چیست؟ ایا میدانید کجا اشتباه کردید؟ آیا لوازم آرایشی شما خوب نیست یا روش کار شما اشتباه است؟ در ادامه علت ماسیدن لوازم آرایشی روی پوست را به تفصیل بررسی می کنیم. اگر این موضوع برای شما جالب است  این مقاله از 2 رخ را از  دست ندهید.

علت اصلی ماسیده شدن لوازم آرایشی روی پوست چیست؟

بیشتر بخوانید» پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

بیش از حد پوست خود را ماساژ می دهید

اولین قدم برای داشتن آرایش زیبا و دلچسب استفاده از لوازم آرایشی خوب و ایمن است بدون شک بهترین مارک کرم پودر بسیار بهتر از محصولات تقلبی که فرمول بندی صحیح ندارند جذب پوست می شود. از سوی دیگر دلیل دیگر ماسیدن لوازم آرایشی به پوست این است که محصول مورد نظر شما خود مستعد ماسیده شدن روی پوست است.

به عنوان مثال  رد کرم پودرهای حاوی سیلیکون بیشتر از سایر کرم پودرها روی پوست می ماند. همچنین استفاده از محصولات حاوی چربی بر روی پوست چرب همین حالت را ایجاد می کند و محصولات بدون چربی در پوست های بسیار خشک حالتی شبیه گلوله ایجاد می کند.

علت اصلی ماسیده شدن لوازم آرایشی روی پوست چیست؟

ترتیب استفاده از لوازم آرایشی شما صحیح نیست

گاهی اوقات مردم شکایت می کنند که ما از بهترین مارک های لوازم آرایشی استفاده می کنیم. اما برای مثال حتی وقتی از بهترین کرم پودر استفاده می کنیم روی پوست ما خوب نمی نشیند و جذب نمی شود.

یکی از علت های ماسیدن لوازم آرایشی روی پوست صورت این است که مواد شما درجه یک هستند؛ اما ترتیب درستی برای استفاده از آن‌ها ندارید.

برای مثال لازم است قبل از هر چیزی منافذ پوستتان را با کمک یک تونر بدون الکل یا میسلار واتر پاکسازی کنید، سپس سراغ مرطوب‌کننده، کرم ضد آفتاب و سپس کرم پودر بروید.

وقتی قبل از کرم پودر از مرطوب کننده استفاده نمی کنید کرم پودر به خوبی جذب پوست شما نمی شود و پوسته پوسته یا ماسیده می شود. از طرف دیگر باید بدانید که چقدر از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال استفاده از مقدار زیادی مرطوب کننده یا ضد آفتاب قبل از کرم پودر می تواند پوست شما را بیش از حد چرب کند و چربی کرم پودر مشکل را بدتر می کند به همین دلیل آرایش روی صورت شما باقی می ماند!

بیشتر بخوانید» راحت ترین راه موثر برای از بین بردن لک صورت

شما زمان کافی برای جذب مواد به آنها نمی دهید

فراموش نکنید که آرایش مانند آشپزی است اگر به غذای خود زمان کافی ندهید یا خام می شود یا به‌ اصطلاح جا نمی‌افتد سرانجام شما غذا دارید ؛ اما باب میل شما نیست.

برای آرایش خوب صورت شما همچنین باید به اندازه کافی به لوازم آرایشی زمان دهید تا جذب شوند بنابراین زمان مورد نیاز برای آرایش را در نظر بگیرید. اجازه دهید مرطوب کننده به پوست شما نفوذ کند.

چند دقیقه بعد کرم ضد آفتاب خود را بزنید سپس منتظر بمانید تا کرم ضد آفتاب جذب پوست شود. در نهایت از کانسیلر یا کرم پودر استفاده کنید. در تمام این مراحل صبر بهترین راز موفقیت شماست.

شما پوست خود را لایه برداری نمی کنید

یکی دیگر از دلایل ماسیده شدن لوازم آرایشی به پوست این است که پوست خود را لایه برداری نمی کنید. می دانید که لایه برداری به شما کمک می کند تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید و پوست جدید و تازه ای را جایگزین آنها کنید.

منافذ پوست نیز تخلیه می شود. به این ترتیب لوازم آرایشی به خوبی جذب پوست می شوند و آرایش زیبا تا حد امکان روی صورت می نشیند. با این توضیح سعی کنید هفته ای دوبار پوست خود را با بهترین ماسک صورت لایه برداری کنید.

ماسیده شدن لوازم آرایشی

بیش از حد پوست خود را ماساژ می دهید

برخی تصور می کنند دلیل ماساژ دادن لوازم آرایشی روی پوست این است که لوازم آرایشی را به اندازه کافی روی صورت خود ماساژ نمی دهند. با این حال ماساژ بیش از حد این مواد بر روی پوست صورت نه تنها به انتشار آن کمک نمی کند بلکه گاهی باعث ماسیدن آن روی پوست می‌شود.

مطمئن باشید اگر محصول خود را از مارک معتبر خریداری کرده اید و اصول فوق را رعایت کرده اید این محصول بدون هیچ گونه فشار اضافی جذب پوست شما می شود.

بهترین راه برای انتقال بهترین کرم پودر یا کانسیلر و هرگونه لوازم آرایشی دیگر روی پوست استفاده از پدها و برس‌های برای خود محصول است آنها برای استفاده از آن محصول طراحی شده اند و بهتر است از آنها به جای انگشتان خود استفاده کنید.

ماسیده شدن لوازم آرایشی

سخن آخر»

در این مقاله در مورد علل ماسیده شدن لوازم آرایشی به پوست با شما صحبت کردیم.دلایل زیادی برای اینکه آرایش شما خوب از اب در نیاید بستگی دارد یکی از دلایل مهم استفاده از لوازم ارایش نامرغوب و نامعتبر است جدا از این بحث که اگر بهترین لوازم ارایشی هم را داشته باشید اگر به درستی و به شکل صحیح از آن استفاده نکنید طبیعتا اخر کار راضی نخواهید بود.نظر شما چیست ایا نکته ای وجود دارد که ما درباره اش چیزی نگفتیم و شما میدانید؟ برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگدارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.