انواع لوازم آرایشی

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟ کانسیلر یکی از پرمصرف ترین محصولات آرایشی برای رفع عیوب پوست است راهنمای خرید کانسیلر به شما کمک می کند تا بهترین کانسیلر را برای پوست خود انتخاب کنید.

کانسیلر یکی از آن محصولات آرایشی است که به کمک آن می توانید مشکلات پوستی را به راحتی پوشش دهید برای مثال، سیاهی زیر چشم یا لکه های ناشی از جوش را می توان با کانسیلر پوشاند تا پوستی یک دست و بدون لک داشته باشید تا آرایشی کامل و زیبا داشته باشید.

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

کانسیلرها بسیار متنوع هستند آنها از نظر فرم و جنس متفاوت هستند و در رنگ های متنوعی وجود دارند. تنوع کانسیلرها باعث می شود نتوانید به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

راهنمای خرید کانسیلر به شما کمک می کند تا کانسیلر مناسب برای نیازهای خود را پیدا کنید.

روش اول: بهترین نوع کانسیلر را انتخاب کنید

کانسیلرها انواع مختلفی دارند. همه انواع می توانند برای انواع پوست مفید باشند. بسته به نوع پوست خود می توانید کانسیلر مناسب را انتخاب کنید. همچنین میتوانید: چگونه با رژلب و کانسیلر لبی حجیم و برجسته داشته باشید؟

1. اگر پوست چرب دارید و به دنبال پوششی سبک هستید، از کانسیلرهای مایع استفاده کنید.

اگر پوست چرب دارید باید تا حد امکان از بسته شدن منافذ جلوگیری کنید استفاده از کرم های سنگین و کانسیلرهای چسبنده یکی از عواملی است که منافذ پوست را پر می کند. غلظت کانسیلرهای مایع و پوشش آنها برای پوست های چرب بسیار مناسب تر است. البته این کانسیلرها پوشش کمتری دارند.

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

2. اگر پوست چرب دارید و به دنبال پوشش بیشتر هستید، کانسیلرهای بالمی را انتخاب کنید.

بر خلاف محصولات کرم و استیکی، کانسیلرهای بالم منافذ پوست را نمی بندند هنگامی که پوست چرب دارید مهم است که محصولاتی را پیدا کنید که منافذ را مسدود نکنند بستن منافذ پوست باعث ایجاد جوش و ظاهر ناهموار در هنگام آرایش می شود.

با توجه به بافت غنی تر کانسیلرهای بالمی یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که پوشش بیشتری را دوست دارند.

اگر پوست معمولی دارید می توانید با خیال راحت از هر نوع کانسیلری بدون نگرانی استفاده کنید. معمولا هیچ کانسیلری برای پوست های معمولی مشکل ساز نیست.

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

3. اگر پوست خشکی دارید و به دنبال کانسیلری با پوشش کمتر هستید کانسیلر کرمی را انتخاب کنید.

افرادی که پوست خشک دارند باید کانسیلرهایی بخرند که هم پوست را بپوشاند و هم نواحی خشک و آسیب دیده را پنهان کند.

کانسیلرهای مایع و بالم پوست خشک را بیشتر نمایان می کند و حتی باعث ایجاد چین و چروک روی پوست می شود. کانسیلرهای کرمی به طور یکنواخت روی پوست اعمال می شوند و ظاهری صاف و یکدست روی پوست خشک ایجاد می کنند.

بیشتر بخوانید» نکات آرایشی مهم برای شکل صورت کشیده

4. اگر پوست خشکی دارید و به دنبال کانسیلری هستید که پوشش بیشتری داشته باشد از کانسیلرهای استیکی استفاده کنید.

اگر با مشکلاتی مانند آکنه یا سایر عفونت ها و مشکلات پوستی دست و پنجه نرم می کنید باید به دنبال کانسیلرهایی باشید که قدرت پوشانندگی بیشتری دارند.

کانسیلرهای استیکی با ایجاد پوشش شفاف روی پوست، مشکلات و نواقص آن را پنهان می‌کنند. کانسیلرهای استیکی به خاطر فرمولاسیون خاص، می‌توانند این کار را به راحتی انجام دهند. همچنین بخوانید» کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

روش دوم: رنگ مناسب کانسیلر را پیدا کنید

1. از کانسیلرهایی با رنگ سبز برای پوشاندن آکنه و لک های صورت استفاده کنید.

این رنگ کانسیلر برای پوشاندن آکنه، جوش و لک های صورت استفاده می شود زیرا رنگ سبز قرمزی را خنثی می کند.

البته توجه داشته باشید که کانسیلرهای سبز را فقط باید برای نواحی آسیب دیده و قرمز شده استفاده کنید. نباید تمام قسمت های صورت را با کانسیلر سبز رنگ بپوشانید. همچنین بخوانید» کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر برای آرایش در چیست؟

2. اگر پوستی صاف می خواهید از کانسیلرهای زرد استفاده کنید.

یکی از اهداف استفاده از کانسیلر این است که پوست صورت بی عیب و نقص و کاملا صاف و یکدست به نظر برسد. اگر از کانسیلر برای این منظور استفاده می کنید، کانسیلرهای زرد بخرید. کانسیلرهای زرد بهترین انتخاب برای پوستی صاف و بدون عیب هستند.

یکی دیگر از ویژگی های کانسیلرهای زرد این است که به راحتی می توانید حلقه های آبی و تیره زیر چشم را با آنها بپوشانید.

رنگ مناسب کانسیلرراهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

3. از کانسیلر هلویی رنگ برای پوشاندن سیاهی زیر چشم استفاده کنید.

رنگ ناحیه زیر چشم معمولا با سایر قسمت های پوست متفاوت است. به همین دلیل است که برای پنهان کردن آن باید از کانسیلری با رنگ متفاوت با پوست استفاده کنید. اگر تیرگی زیر چشم شما زرد و قهوه ای است، بهتر است از کانسیلرهای هلویی برای پنهان کردن آن استفاده کنید.

روش سوم: رنگ کانسیلر را با رنگ پوست هماهنگ کنید

1. اگر می خواهید از کانسیلر برای پوشاندن کل صورت خود استفاده کنید، کانسیلر را روی گردن خود امتحان کنید تا بهترین رنگ را پیدا کنید.

مقدار کمی کانسیلر را روی پوست گردن خود درست زیر گوش بزنید. در صورت امکان، این کار را زیر نور طبیعی انجام دهید زیرا نور مصنوعی می تواند رنگ صورت شما را تغییر دهد. کانسیلر باید کمی روشن تر از پوست شما باشد.

2. اگر کانسیلری برای پوشاندن سیاهی زیر چشم می خرید، آن را روی رگ های خود امتحان کنید.

سیاهی زیر چشم رنگ متفاوتی با بقیه قسمت های صورت دارد، بنابراین باید از رنگ کانسیلر متفاوتی برای پوشاندن آنها استفاده کنید.

مقدار کمی کانسیلر را روی پوست مچ دست خود درست بالای رگ ها بزنبد. اگر کانسیلر می تواند رگ ها را بپوشاند، آن رنگ کانسیلر برای پوشاندن تیرگی زیر چشم شما مناسب است.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که رنگ کانسیلر ممکن است در ماه های مختلف سال متفاوت باشد. به عنوان مثال، در زمستان به کانسیلری نیاز دارید که سبک تر از کانسیلر در گرمای تابستان است.

رنگ مناسب کانسیلر

3. برای یافتن کانسیلر مناسب از کرم پودر استفاده کنید.

اگر می خواهید از انتخاب رنگ مناسب برای کانسیلر خود مطمئن شوید ابتدا کرم پودر ایده آل خود را پیدا کنید دو رنگ کرم پودر را انتخاب کنید و روی پوست صورت بالای خط فک تست کنید کرم پودری بخرید که روی صورتتان کاملا محو شود و همرنگ پوستتان باشد کانسیلر باید کمی سبکتر از این کرم پودر باشد.

چگونه بهترین کانسیلر را انتخاب کنیم؟

برای داشتن پوستی صاف باید از یک کانسیلر خوب استفاده کنید که لوازم آرایش به خوبی روی آن بخوابند. کانسیلرهای خوب این قابلیت را دارند که تغییر رنگ پوست را اصلاح کنند، نواحی کدر و سیاه شده را روشن کنند، قرمزی و لک ها را بپوشانند و با کرم پودر ظاهری شفاف، یکدست و بی عیب برای صورت شما ایجاد کنند. همچنین بخوانید» کانسیلر مناسب برای پوشش دهی سیاهی زیر چشم!

از طرفی استفاده از کانسیلرهایی که کیفیت خوبی ندارند یا به درستی استفاده نشده اند می تواند توجه بیشتری را به مشکلات پوستی شما جلب کند.

در واقع به جای پوشاندن عیوب صورت آنها را بیشتر نشان می دهد و هاله ای سفید در اطراف آنها ایجاد می کند. به خصوص در نواحی زیر چشم که لازم است از کانسیلر برای پوشاندن آنها استفاده شود.

رنگ مناسب کانسیلر

آیا میدانید کدام نوع کانسیلر برای پوست شما مناسب است؟

کانسیلر باید با توجه به نوع پوست و اهدافی که از کانسیلر استفاده می کنید انتخاب شود اگر پوست خشکی دارید از کانسیلرهای مایع که ظاهری مات دارند استفاده نکنید. زیرا ظاهر مات باعث می شود پوست شما خشک تر به نظر برسد.

اگر پوست چرب دارید که منافذ باز دارد، از کانسیلرهای چسبناک و کرمی استفاده نکنید. این کانسیلرها وارد منافذ پوست شده و آنها را بزرگتر از حد معمول نشان می دهند. علاوه بر این ظاهر درخشان تری به پوست های چرب می دهند.

البته این موارد بدیهی به نظر می رسند اما بسیاری از افراد هنگام خرید کانسیلر به این نکات اساسی توجه نمی کنند.

برای داشتن پوستی صاف که کمترین تغییر رنگ را در صورت شما ایجاد می کند، باید از کانسیلرهایی با پوشش روشن تا متوسط ​​استفاده کنید.

رنگ مناسب کانسیلرراهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

بیشتر بخوانید» چطور یک میکاپ زمستانی جذاب داشته باشیم؟ 

برای سیاهی زیر چشم کانسیلری بخرید که روشن‌تر از یک یا دو سایه رنگ طبیعی پوست شما نباشد. زیرا انتخاب کانسیلر روشن تر باعث ایجاد حلقه های سفید دور چشم می شود.

کانسیلری برای صورت خود انتخاب کنید که همرنگ کرم پودر و پنکیک یا یک درجه روشن تر باشد از خرید کانسیلرهایی که رنگ های هلویی، گلبهی، ، سفید، زرد یا مسی متمایز دارند که بسیار متفاوت از کرم پودر شما هستند خودداری کنید استفاده از این کانسیلرها باعث ایجاد رنگ و ظاهر غیر طبیعی روی پوست می شود.

با کمک مراحل ذکر شده در بالا می توانید بهترین کانسیلر را متناسب با نوع پوست و نیاز خود خریداری کنید. البته به مرور زمان با آزمایش محصولات مختلف و مقایسه بافت ظاهر نهایی و سایر ویژگی های آنها به راحتی می توانید کانسیلری را پیدا کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد.

رنگ مناسب کانسیلر

انواع کانسیلر

قبل از خرید کانسیلر بهتر است انواع کانسیلرها را بشناسید و بدانید کدام نوع برای پوست شما مناسبتر است.

کانسیلر مایع

این کانسیلر برای پوست های معمولی، مختلط، چرب، حساس و مستعد لک مناسب است.

پوشش این کرم متغیر است و می توانید خودتان پوشش کامل یا سبک ایجاد کنید.

ظاهر نهایی این کانسیلر ممکن است مات یا براق باشد.

کانسیلر مایع یکی از انواع کانسیلر است که کاربردهای زیادی دارد می توانید از آن برای ایجاد پوشش های مختلف برای انواع پوست استفاده کنید تقریبا برای انواع پوست به جز پوست های خشک قابل استفاده است استفاده از این نوع کانسیلر نیز بسیار آسان است.

رنگ مناسب کانسیلر

این کانسیلر برای پوشاندن جوش ها مناسب است زیرا ضخامتی روی پوست ایجاد نمی کند امکان بسته شدن منافذ پوست در این نوع کانسیلر بسیار کم است و تقریبا می توان از آن چشم پوشی کرد. در حالی که کانسیلرهای کرم بافت منافذ را می بندند.

علاوه بر این کانسیلر مایع برای پوشاندن چین و چروک صورت مناسب است زیرا باعث ایجاد ترک و شکستگی در سطح کانسیلر نمی شود.

کانسیلرهای مایع و مات ماندگاری بیشتری نسبت به کانسیلرهای براق دارند. علاوه بر این، احتمال پاکسازی و حرکت آنها در طول روز کمتر است.

کانسیلرهای براق بیشتر حرکت می کنند اما طبیعی تر به نظر می رسند. به خصوص اگر از آن برای پوست های خشک استفاده می کنید.

کانسیلرهایی که درخشندگی کمی دارند برای سیاهی زیر چشم مناسب هستند زیرا نه تنها این نقاط تیره را می پوشانند، بلکه با ایجاد کمی درخشش این قسمت از صورت را زیباتر می کنند البته این درخشش نباید زیاد باشد و جلب توجه کند.

رنگ مناسب کانسیلر

کانسیلرهای استیکی

✅برای پوست‌های نرمال، خشک و حساس مناسب است.

✅پوشش‌دهی آن متغیر است و می‌توانید از آن برای پوشش‌دهی متوسط یا کامل استفاده کنید.

✅این کانسیلرها نیز هم مدل مات و هم براق دارند.

✅کانسیلرهای استیکی بافت نیمه جامد دارند و معمولا از نظر رنگ و پیگمنت، غنی‌تر هستند. بافت نهایی آنها روی پوست، ضخیم و کرمی است. این کانسیلر را می‌توانید به شکل خط روی قسمت‌های مختلف پوست بکشید و بعدا آن را ترکیب و روی صورت پخش کنید.

رنگ مناسب کانسیلر

✅می توانید از نوک انگشتان خود یا برس های کوچک کانسیلر برای پخش و ترکیب این کانسیلر استفاده کنید.

✅فراموش نکنید که مواد اولیه این کانسیلرها که باعث حفظ بافت نیمه جامد آن می‌شوند، احتمال پر شدن منافذ پوست را افزایش می‌دهند. اگر پوست‌های چرب یا مختلط دارید بهتر است که از کانسیلرهای استیکی استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید« نکات آرایشی مهم براساس فرم صورت

کانسیلر کرمی

✔ این کانسیلرها برای پوست های معمولی، خشک، مختلط و حساس مناسب هستند.
✔ پوشش آن متغیر است و می توانید از آن برای پوشش متوسط ​​تا کامل استفاده کنید.
✔ این مدل کانسیلر ظاهری مات، کرمی یا براق نیز دارد.

رنگ مناسب کانسیلر

✔به طور کلی از کانسیلرهای کرمی برای پوشش متوسط ​​تا کامل استفاده می شود آنها معمولا در کاسه های کوچک، پالت یا فشرده بسته بندی می شوند.

کانسیلرهای کرمی برای پوشاندن سیاهی زیر چشم ایده آل هستند. همچنین می توانید از آن برای پوشاندن رنگ غیر یکنواخت پوست استفاده کنید.

✔ بافت این کانسیلرها نازکتر است می توانید آن را با نوک انگشتان، اسفنج مرطوب آرایشی یا برس های کانسیلر کوچک روی صورت خود بزنید. اگر مستعد ترک خوردگی کانسیلر و کرم پودر هستید و چین و چروک دارید بعد از کانسیلر از پودرهای فشرده و پنکیک استفاده کنید.

رنگ مناسب کانسیلر

✔ فارغ از اینکه چه نوع کانسیلری می‌خرید، نحوه استفاده از انواع کانسیلرها تقریبا مشابه است. برای هر نوع پوست که بخواهید از کانسیلر استفاده کنید، باید پوست را ابتدا آماده کنید و حتما روی پوست صورت و نواحی زیر چشم، از مرطوب‌کننده ملایم استفاده کنید. در استفاده از آن افراط نکنید و کاری نکنید که صورت‌تان لیز و چرب شود.

اگر پوست نرمال یا خشکی دارید، یک مرطوب کننده سبک و مرطوب کننده با ظاهری مات برای پوست شما مناسب است.

✔ برخی افراد بعد از کرم پودر از کانسیلر استفاده می کنند. برخی دیگر ترجیح می دهند ابتدا از کانسیلر استفاده کنند و سپس پوست را با کرم پودر بپوشانند.

اگر از کرم پودر استفاده نمی کنید، فرقی نمی کند ابتدا کرم پودر بزنید یا کانسیلر. این انتخاب به عهده شماست. ولی اگر کرم پودر پودری یا پنکیک استفاده می‌کنید، باید ابتدا از کانسیلر استفاده کنید.

✔ مقداری کانسیلر بردارید و روی قسمت های تغییر رنگ پوست بزنید به عنوان مثال، کانسیلر را روی نواحی تیره و مات پوست زیر چشم ها یا روی جوش های باقی مانده از جوش استفاده کنید.

✔ برای این کار می توانید از برس یا اسفنج نیز استفاده کنید. کانسیلر را به آرامی روی پوست بمالید تا خطی روی پوست باقی نماند. در واقع مرز بین محل استفاده از کانسیلر و پوست صورتتان نباید مشخص باشد.

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

✔ کانسیلرهای مایع و کرمی را نباید روی پنکیک استفاده کنید چون ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند و پودرها با کانسیلر ترکیب می‌شود. اگر قرار است پنکیک استفاده کنید ابتدا کانسیلر بزنید، اجازه دهید تا کاملا جذب صورت شود سپس کرم‌پودر را استفاده کنید.

✔ کانسیلر و کرم پودر را می توان با پودر فیکس کننده یا اسپری فیکساتور کاملا تثبیت کرد اگر از کانسیلرهای مات استفاده می کنید نیازی به استفاده از پودر ثابت ندارید زیرا باعث خشکی پوست می شود. البته می توانید سعی کنید کانسیلر ماتی که خریداری کرده اید بدون پودر ثابت و با پودر ثابت چقدر روی پوست بماند.

راهنمای خرید یک کانسیلر مناسب + کانسیلر چیست؟

سخن پایانی»

با کمک این نکات می توانید بهترین و مناسب ترین کانسیلر را برای پوست خود خریداری کنید. علاوه بر این برای داشتن ظاهری زیباتر از این محصول آرایشی به بهترین شکل ممکن استفاده خواهید کرد. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی پوستی بدون نقص با کانسیلر + کانسیلر چیست؟ این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.