زیبایی, سلامت پوست

آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید

آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید

آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید : اپیلاسیون یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش ها برای از بین بردن تعداد زیادی موهای بدن است بسیاری از افرادی که در خانه اپیلاسیون می کنند اشتباهاتی انجام می دهند که این روند را دردناک تر می کند یا به نتیجه دلخواه نمی انجامد.

البته این اشتباهات تنها به خانه محدود نمی شود. اشتباهات رایج اپیلاسیون حتی در سالن های زیبایی نیز ممکن است رخ دهد.

خبر خوب این است که هرچه موهای بیشتری از ریشه بردارید موهای بعدی نازک تر و نازک تر می شوند. در نتیجه اپیلاسیون با همه مشکلات و سختی هایش راهی خوب برای از بین بردن موهای زیاد است.

آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید

موقع اپیلاسیون و قبل و بعد از آن، این اشتباهات را تکرار نکنید تا اپیلاسیون موثرتر و بی‌دردتر را تجربه کنید.

1. بین دو اپیلاسیون به اندازه کافی منتظر نمانید

برای اینکه اپیلاسیون بعدی را انجام دهید موها باید یک چهارم تا نصف اینچ یعنی حدود ۶ تا ۱۲ میلی‌متر بلند شده باشند. اگر موها از این مقدار کوتاه تر باشند، به خوبی به وکس نمی‌چسبند. تکرار کردن اپیلاسیون برای از بین بردن همه موها، باعث می‌شود که روند اپیلاسیون بیشتر طول بکشد و درناک‌تر شود. همچنین بخوانید» نکات مهم وکس گذاشتن صورت در خانه

2. قرار دادن فاصله زیاد بین دو اپیلاسیون

علاوه بر کوتاه شدن فاصله بین دو اپیلاسیون، طولانی شدن بیش از حد آن نیز یک اشتباه رایج در اپیلاسیون است. اگر موها بیش از حد بلند شوند ، ممکن است در حین اپیلاسیون بشکند و از ریشه بیرون نیاید. اگر موها بالای سطح پوست می شکنند باید اپیلاسیون را تکرار کنید بنابراین باید درد بیشتری را تحمل کنید.

آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید

3.اگر  قبل از اپیلاسیون کافئین بنوشید!

کافئین یکی از رایج ترین مشکلات اپیلاسیون است. کافئین باعث حساسیت بیشتر پوست به درد می شود بنابراین اگر می خواهید اپیلاسیون بدون درد را تجربه کنید قبل از انجام این کار از الکل یا نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنید

4. اپیلاسیون قبل از قاعدگی

در روزهای نزدیک به قاعدگی  بدن بسیار بیشتر به درد حساس می شود. در نتیجه ، شما مجبور خواهید بود درد بسیار بیشتری را در طول اپیلاسیون تحمل کنید. مطمئن شوید که اپیلاسیون حداقل پنج روز تا قاعدگی فاصله دارد. یا دو روز بعد از قاعدگی اپیلاسیون بزنید.

آیا از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه چیزی میدانید

5. اپیلاسیون بلافاصله پس از استحمام

اگر بلافاصله بعد از حمام اپیلاسیون کنید پوست شما بیشتر به موم واکنش نشان می دهد و ملتهب تر می شود همچنین روغن طبیعی پوست نوعی محافظ پوست در برابر التهاب است.

بهتر است بعد از استحمام چند ساعت برای اپیلاسیون صبر کنید. آماده سازی پوست برای اپیلاسیون یکی از مراحل قبل از اپیلاسیون است که باید آن را جدی بگیرید.

اپیلاسیون در خانه

6. اپیلاسیون در جهت اشتباه

اپیلاسیون باید در جهت رشد طبیعی مو روی پوست قرار گیرد و در جهت مخالف مو جدا شود عدم توجه به این نکته باعث می شود که نتیجه مطلوب را از اپیلاسیون نگیرید یا مجبور شوید آن را در یک نقطه تکرار کنید.

اپیلاسیون در خانه

7. استفاده از یک دست

در صورت اپیلاسیون در خانه ، نوار وکس را با یک دست بردارید و با دست دیگر پوست خود را بکشید. کشیده نگه داشتن پوست باعث می شود که اپیلاسیون راحت تر و کمتر دردناک باشد. استفاده از تنها یک دست برای برداشتن موم یکی از اشتباهات رایج اپیلاسیون است که باید از آن اجتناب کنید. همچنین بخوانید» 3 روش موثر برای کاهش موهای زائد بدن!

8. نوار وکس را به آرامی جدا کنید

اگر نوارهای وکس را به آرامی از پوست جدا کنید، هم درد بیشتری را تحمل می‌کنید هم اینکه همه موها کاملا از ریشه جدا نمی‌شوند. باید تا جایی که می‌توانید سریعا این کار را انجام دهید. ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون وجود دارد که این مورد، یکی از این ترفندها است.

اپیلاسیون در خانه

9. مراقبت نکردن از ناحیه اپیلاسیون شده

در عرض 24 ساعت پس از اپیلاسیون باید نکات مراقبت از پوست را در نظر بگیرید. به عنوان مثال  در این مدت نباید در آب گرم حمام کنید. نباید لباس های بسیار تنگ بپوشید نباید محل موم زده را پوست بگیرید و نباید شنا کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را تمیز نگه دارید تا پوست شما بتواند نفس بکشد. پس از ترمیم ناحیه ملتهب ، می توانید لایه برداری کنید تا باعث ایجاد موهای زیر جلدی نشود.

اپیلاسیون در خانه

10. موم را داغ نگه ندارید

بسیاری از کیت‌های اپیلاسیون خانگی که در بازار عرضه می‌شوند، وکس‌هایی دارند که به راحتی با مایکروویو قابل گرم کردن است. این کیت‌ها برای اپیلاسیون مناسب است و لازم نیست تا گرم‌کننده وکس را به عنوان یک وسیله جداگانه تهیه کنید.

ولی استفاده از مایکروویو باعث می‌شود که وکس به طور یکنواخت گرم نشود. همچنین چون موم در معرض گرمای دائمی قرار ندارد زود سرد می‌شود. برای اپیلاسیون نباید از موم سرد استفاده کنید چون هیچ تاثیری ندارد.

اپیلاسیون در خانه

11. از وکس زیاد استفاده میکنید

ممکن است فکر کنید که بهتر است قسمت زیادی از پوست را با وکس زیاد آغشته کرده و یکباره تمام موهای زائد را از بین ببرید اما این اشتباه است. نیازی نیست که از وکس زیادی برای اپیلاسیون استفاده کنید. یک لایه نازک از آن فقط برای پوشاندن مو کافی است.

سخن پایانی: 

اگر از موم زیاد استفاده می کنید اپیلاسیون دردناک تر خواهد بود و ممکن است بعد از اپیلاسیون پوست قرمز و حتی کبودی داشته باشید. علاوه بر این ، امکان شکستن ساقه مو هم روی پوست و هم زیر پوست وجود دارد. در واقع موها به جای بیرون آمدن از ریشه از ساقه می شکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.