آرایش و زیبایی, زیبایی, ویدیو

آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه + روش اصولی

آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه + روش اصولی

آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه + روش اصولی : آیا تا به حال شده به فکر پدیکور در خانه باشید ؟ و آیا پیش آمده برای کاهش هزینه ها به سالن های غیر معتبر مراجعه کرده اید و به زیبایی و سلامت پاهای خود آسیب وارد کرده اید؟

آیا دوست دارید اصول پدیکور را در خانه یاد بگیرید تا هزینه کمتری برای آن بپردازید و در وقت خود صرفه جویی کنید؟ اگر نظر مثبتی دارید تا پایان تا پایان آموزش پدیکور در خانه به صورت مرحله به مرحله همراه ما باشید تا اصول پدیکور در منزل را یادتان دهیم بی‌شک از مطالعه این مقاله، خودتان دست به کار می‌شوید.

 

آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه + روش اصولی

اولین مرحله پدیکور در خانه: تمیز کردن لاک ناخن

لاک مات که برای پاهایتان استفاده کردید جلوه بسیار زیبایی به پاهایتان بخشیده است. به خصوص اگر لاکی را انتخاب کرده باشید که مناسب رنگ پوست شما باشد.

توجه داشته باشید که این زیبایی برای تمیز کردن و کمک به ناخن های پا آزار دهنده است و از پدیکور کامل جلوگیری می کند. راه حل چیست؟ این زیبایی موقت را از بین ببرید و زیبایی دائمی به پاهای خود بدهید.

در اولین مرحله پدیکور در منزل باید پدیکور یا پارچه آغشته به محلول پاک کننده را به آرامی روی ناخن های خود بمالید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که لاک به طور کامل از روی ناخن های شما پاک شود.

فراموش نکنید که نیازی به خشونت نیست و اگر لاک ها در برابر تمیز کردن مقاومت می کنند، کافی است دستمال را چند ثانیه روی آن نگه دارید تا محلول بافت لاک را ضعیف کند و راحت تر تمیز شوند.

آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه + روش اصولی

حتما بخوانید» بهترین روغن های تقویت کننده ناخن ضعیف

مرحله دوم پدیکور در خانه: خیس کردن پاها

در مرحله دوم پدیکور در خانه لازم است پاهای خود را خیس کنید البته خیس کردن پاها به معنای قرار دادن پا در معرض آب نیست. این مرحله با وجود نام ساده اش تقریباً کمی زمان بر است.

امکانات این کار هم در همه خانه‌ها پیدا می‌شود. وسایلی که نیاز دارید تشت یا ظرف نسبتاً بزرگ، آب گرم و صابون است. بهتر است آب ولرم باشد تا نسوزید.

به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پاهای خود را در محلول آب و صابون نگه دارید. این کار باعث می‌شود پوست‌های مرده و مزاحم خیس خورده و راحت‌تر جدا شوند در نتیجه پوستی نرم و لطیف خواهید داشت.

آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه + روش اصولی

مرحله سوم پدیکور در خانه: از شر پوسته پوسته شدن پا خلاص شوید

خلاص شدن از شر هر چیز آزاردهنده ای لذت بخش است. با انجام مرحله سوم پدیکور در منزل از آزار پوست مرده که حالتی زمخت و خشن به پوست شما بخشیده خلاص خواهید شد. بعد از این مرحله از پیاده روی لذت می برید و دیگر حس بدی وجود ندارد.

برای این کار یک سوهان متناسب با بافت پوست خود بردارید و به آرامی آن را روی ناخن ها و ناخن های پا بزنید. حتما این کارها را برای سلامت پوست و ناخن های خود انجام دهید. پس مراقب باشید

در استفاده از سوهان زیاده روی نکنید و به پوست و ناخن های خود آسیبی وارد نکنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که احساس کنید تمام پوست مرده از بین رفته است.

حتما بخوانید» مهمترین مشکلات رایج مانیکور ناخن که باید بدانید!

مرحله 4 پدیکور: ناخن ها را کوتاه کرده و شکل دهید

اگر سایز ناخن‌هایتان نامناسب است یا از شکل و فرم آن خوشتان نمی‌آید، این بهترین زمان برای تغییر است. هنگامی که ناخن های شما نرم هستند، کوتاه کردن و فرم دادن به آنها آسان تر است.

فرم دادن به معنای تغییرات بزرگ نیست، بلکه به این معناست که با سوهان شکل ناخن را تغییر دهید و حالتی گرد یا تیز یا هر شکل دیگری به ناخن های خود بدهید. بسته به اندازه ناخن ها یا پاهای خود، می توانید شکل ناخن های خود را انتخاب کنید.

پدیکور در خانه

قدم پنجم پدیکور در خانه: استفاده از روغن مناسب و زدن لاک

استفاده از روغن مناسب برای جبران آسیب های احتمالی، پنجمین مرحله پدیکور در خانه است. این گام بسیار مهم است. شما ناخن هایتان را کوتاه کرده اید و از تیغ استفاده کرده اید. چه بافت ناخن شما آسیب دیده باشد یا نه.

برای جلوگیری از دائمی شدن این آسیب ها، باید ناخن های خود را آرام کنید. این کار را با استفاده از روغن کوتیکول انجام دهید. چند قطره روغن را روی دستان خود بمالید و به آرامی ناخن های هر دو پا را یکی یکی ماساژ دهید.

توجه داشته باشید که ناخن های فردی نیاز به مراقبت دارند. این کار کوتیکول های آسیب دیده یا از دست رفته را ترمیم می کند و ناخن را مقاوم تر می کند. در نهایت لاک مورد نظر را روی ناخن ها بزنید.

پدیکور در خانه

مرحله آخر: از مرطوب کننده یا آبرسان استفاده کنید

شما تنها یک قدم با استفاده از لاک مات یا براق مورد علاقه خود فاصله دارید استفاده از مرطوب کننده پس از این فرآیند طولانی و سخت مانند احیای پوست است. هر پا را حداقل به مدت 5 دقیقه با یک مرطوب کننده مناسب ماساژ دهید.

فراموش نکنید که ناخن های خود را ماساژ دهید تا هم پوست و هم ناخن هایتان را مرطوب و آبرسانی کنید. به یاد داشته باشید که پوست پا نیز مانند پوست صورت برای جوان و شاداب ماندن به آبرسانی به موقع نیاز دارد.

 

ویدیو آموزش پدیکور ناخن در خانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.