سلامت پوست

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟ اگر احساس می کنید صبح بعد از بیدار شدن صورت زیبایی ندارید باید گفت که تنها نیستید! زیرا اکثر مردم معمولاً با پوست درخشان و موهای ظریف بیدار نمی شوند. مخصوصاً اگر شب قبل هیچ تلاشی برای مراقبت از پوست و موی خود نکرده باشند!

اگر می خواهید صبح و بعد از بیدار شدن صورت و موهای زیبایی داشته باشید ، باید به چند نکته در زمینه مراقبت از پوست و مو توجه کنید و قبل از خواب یک سری اقدامات ساده را برای این منظور انجام دهید.

با رعایت نکات مراقبت از پوست و مو که در این قسمت از  تهیه کرده ایم ، می توانید صبح زیباتر از همیشه بیدار شده و زیبایی طبیعی صورت و موهای خود را نشان دهید.

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

1. مراقبت از پوست مهمترین چیز برای زیبا بودن در صبح است

برای اینکه صبح بعد از بیدار شدن زیبا باشید  باید از شب قبل به خوبی از پوست خود مراقبت کنید و مراحل زیر را برای مراقبت از پوست خود انجام دهید:

✅ قبل از خواب پوست صورت را کاملاً خوب بشویید

اگر در طول روز آرایش می کنید حتماً شب قبل از خواب صورت خود را با پاک کننده ملایم بشویید و آرایش را به طور کامل از روی پوست پاک کنید.

حتی اگر آرایش نکرده اید آلودگی ها و ناخالصی های موجود در هوا ممکن است همچنان روی پوست باشند و منافذ را مسدود کنند. بنابراین ، حتماً شب قبل از خواب پوست صورت را با پاک کننده ملایم بشویید و تمیز کنید.

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

✅ یک لایه ضخیم مرطوب کننده را روی پوست صورت بزنید

شب بهترین زمان برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست صورت با کرم مرطوب کننده است. به همین دلیل بهتر است لایه ضخیمی از مرطوب کننده را روی پوست بزنید.

نیازی نیست که این مرطوب کننده را کاملاً روی پوست بزنید. اجازه دهید کرم به طور طبیعی جذب پوست شود تا بیشترین استفاده را از مرطوب کننده داشته باشد.

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

مظالب بیشتر : اصول شستشوی روزانه صورت چگونه باید انجام شود

✅ بعد از مرطوب کردن پوست صورت ، کرم دور چشم بزنید

اگر ابتدا کرم دور چشم بزنید و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید ، ممکن است کرم دور چشم به سایر نقاط صورت پخش شود و نتوانید از حداکثر مزایای کرم دور چشم بهره مند شوید.

بنابراین توصیه می شود بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده روی صورت از کرم مرطوب کننده دور چشم استفاده کنید تا پوست لطیف اطراف چشم به بهترین شکل ممکن هیدراته شود.

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

✅ قبل از خواب حتما از مرطوب کننده لب یا بالم لب استفاده کنید

لب ها باید مانند بقیه صورت کاملاً مرطوب شوند. شب بهترین زمان برای استفاده از بالم لب است. زیرا چندین ساعت صحبت نمی کنید و چیزی نمی خورید و بالم لب می تواند به خوبی جذب پوست لب شود. بنابراین مقدار زیادی از بالم لب مورد علاقه خود را شب قبل از خواب بزنید تا صبح با لب هایی نرم و زیبا از خواب بیدار شوید.

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

✅ هر شب پاهایتان را مرطوب کنید و جوراب نخی بپوشید

زیبایی فقط برای صورت نیست! اگر قبل از خواب مدتی برای مرطوب کردن پاها وقت بگذارید ، صبح زیبا از سر تا پا بیدار می شوید. بهتر است مقدار زیادی لوسیون ضخیم روی پا بمالید و سپس یک جفت جوراب نخی بپوشید تا پای شما کاملاً نرم و نرم شود.

چگونه هر روز صبح صورتی شاداب داشته باشیم؟

مطالب بیشتر : راحت ترین راه موثر برای از بین بردن لک صورت

✅ به پشت بخوابید تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری شود

اگر به پهلو یا روی خود می خوابید ، بالش باعث اصطکاک روی صورت می شود و نیروی جاذبه پوست را به سمت پایین می کشد و احتمال ایجاد چین و چروک در صورت را افزایش می دهد.

بنابراین  توصیه می شود شب ها به پشت بخوابید. این نه تنها از ایجاد چین و چروک روی پوست جلوگیری می کند. بلکه باعث گردن و ستون فقرات در یک جهت می شود و بعد از بیدار شدن احساس سفتی در گردن و شانه ها نمی کنید.

لطافت پوست صورت در صبح

✅ هنگام خواب از دستگاه بخور یا مرطوب کننده هوا استفاده کنید

آبرسانی به پوست حتی در زمان خواب بسیار مهم است. به همین دلیل توصیه می شود که در اتاق خواب خود دستگاه بخور یا مرطوب کننده داشته باشید و شب قبل از خواب این دستگاه را روشن کنید تا رطوبت هوا افزایش یابد و در نتیجه رطوبت رسانی بهتری به پوست ارائه شود. این امر در زمستان اهمیت بیشتری خواهد داشت.

لطافت پوست صورت در صبح

✅ روزانه حدود 3 لیتر آب بنوشید

نوشیدن آب تأثیر بسیار خوبی در از بین بردن آلودگی و سموم بدن دارد و برای داشتن پوست سالم و زیبا ضروری است. اگر نوشیدن آب را فراموش کردید ، بهتر است یک بطری بزرگ آب همراه داشته باشید تا به شما یادآوری شود که از این طریق آب بنوشید.

مطالب بیشتر : همه چیز درباره مراقبت از پوست خشک که باید بدانید

2. مراقبت از مو قبل از خواب مهمترین چیز برای زیبا شدن صبح است

برای اینکه صبح زیبا بیدار شوید ، علاوه بر رعایت توصیه های مراقبت از پوست ، باید از موهای خود نیز به خوبی مراقبت کنید تا پس از بیدار شدن موهای سالم، زیبا و مرتب داشته باشید.

لطافت پوست صورت در صبح

✅ قبل از خواب از ماسک نرم کننده مو استفاده کنید

اگر موهای شما بسیار خشک است ، بهتر است شب قبل از خواب مقداری نرم کننده یا مرطوب کننده مو بزنید و سپس موهای خود را با روسری بپوشانید و صبح روز بعد موهای خود را بشویید.

اما اگر موهای چربی دارید توصیه می کنیم مقداری روغن سبک مانند روغن آرگان یا نارگیل را به انتهای موهای خود بزنید. این کار از ریزش مو جلوگیری می کند و تاثیر بسیار خوبی در حفظ سلامت و زیبایی موها دارد.

✅ اگر موهای بلندی دارید  موها رو خیلی شل ببندید

قبل از خواب بهتر است موهای خود را بالای سر خود جمع کرده و با دم اسبی یا با مو بند شل به شکل دم اسبی ببینید.

لطافت پوست صورت در صبح

مطالب بیشتر : روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

3. نکات مهم در مورد خواب راحت و بیدار شدن زیبا در صبح

برای اینکه صبح زیبا بیدار شوید باید شرایط بسیار مناسبی را برای خواب فراهم کنید. یک خواب راحت و عالی تأثیر زیادی بر زیبایی و سلامت پوست و مو دارد و به شما کمک می کند تا صبح تازه و شاداب به نظر برسید:

✅ محیطی آرام در اتاق خواب خود ایجاد کنید

اتاق خواب باید خنک ، تاریک و آرام باشد تا بتوانید در طول شب یک خواب راحت را تجربه کنید. سعی کنید برای تخت خواب خود یک روتختی زیبا و مناسب مجیا کنید تا هنگام خواب احساس بسیار خوبی داشته باشید اتاق خواب را مرتب نگه دارید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

لطافت پوست صورت در صبح

✅ملحفه و بالش را یک بار در هفته بشویید

عرق ، سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی ها معمولاً در ملافه شما تجمع می یابند و می توانند بسیاری از مشکلات پوستی و مویی را بدون اینکه متوجه شوید ،ایجاد کنند. بنابراین توصیه می شود حداقل هفته ای یکبار ملحفه و بالش را بشویید و تمیز نگه دارید.

لطافت پوست صورت در صبح

✅ برنامه خواب منظم داشته باشید

سعی کنید برنامه خواب خود را تنظیم کنید ؛ با خوابیدن در ساعت معینی از شب و بیدار شدن در ساعت معینی در صبح. برای تنظیم خواب خود حداقل 7 ساعت در شب بخوابید.

این به بدن کمک می کند زمان بیدار شدن و خواب خوب را تشخیص دهد و شما می توانید راحت تر بخوابید و آرامش بیشتری خواهید داشت. این امر بر زیبایی پوست نیز تأثیر می گذارد.

لطافت پوست صورت در صبح

3 تا 4 ساعت قبل از خواب از نوشیدن الکل و کافئین خودداری کنید

اگرچه الکل یک عامل کاهش دهنده و کافئین یک محرک است ، اما هر دو می توانند چرخه خواب را مختل کنند. بهتر است چند ساعت قبل از خواب سراغ این نوشیدنی ها نروید و فقط آب بنوشید تا در طول شب یک خواب خوب را تجربه کنید.

 

✅تلفن های همراه و سایر وسایل الکترونیکی را قبل از خواب خاموش کنید

تلفن ها ، تلویزیون ها ، کامپیوتر ها و سایر وسایل ارتباطی دارای اشعه آبی هستند که خواب را مختل می کند. در واقع این نور شبیه نور خورشید است و مغز را فریب می دهد و باعث می شود فکر کند هنوز روز است و مانع خواب شما می شود.

بنابراین تلفن همراه ، تلویزیون ، کامپیوتر و سایر لوازم الکترونیکی خود را که دارای نور هستند حداقل یک ساعت قبل از خواب خاموش کنید تا برای خواب آماده شوید.

لطافت پوست صورت در صبح

کلام آخر:

برای اینکه صبح زیبا از خواب بیدار شوید باید به چند نکته در خصوص مراقبت از پوست و مو توجه کنید و به این ترتیب زیبایی طبیعی خود را بیشتر نشان دهید.

نکاتی که در بالا ذکر شد به شما کمک می کند تا آرام و با کیفیت بخوابید و صبح زیبا از خواب بیدار شوید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نکات مهم درباره مراقبت از پوستی سالم و شاداب در روز این مقاله را هم بخوانید.نظرات خودتون رو میتونید برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.