آرایش چشم, آرایش صورت, آرایش و زیبایی

چه عطر و ادکلنی در فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

چه عطر و ادکلنی در فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

چه عطر و ادکلنی در فصل سرد سال انتخاب کنیم؟ شاید افراد کمی به عطر مناسب برای فصل سرد فکر کرده باشند ، اما تغییرات فصلی نیز می تواند مسیر زندگی و انتخاب های ما را تغییر دهد.
یکی از تغییراتی که شاید کمتر به آن توجه شود تغییر در رایحه و عطری است که استفاده می کنیم. به خصوص اگر ما به عطر خاصی علاقه داریم ، همیشه از آن استفاده می کنیم.خیلی سخت است که با تغییر فصل عطر مورد علاقه خود را کنار بگذاریم! اما ما باید کمی انعطاف پذیر و واقع گرا باشیم.

چه عطر و ادکلنی در فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

مطالب مرتبط: چگونه عطر مناسب با شخصیت خود را انتخاب کنیم؟

اگر عطر مورد علاقه ما دارای بوی گرم و تند است  گزینه مناسبی برای تابستان نیست و برعکس اگر عطر ما دارای رایحه خنک و سرد باشد ، به دلیل بادهای سرد پاییز و زمستان  درصد بسیار کمتری از آن عطر در هوا پخش می شود.

بهترین توصیه این است ؛

در عطرهای مورد علاقه خود به دنبال دو گزینه باشید  یکی برای فصل های سرد و دیگری برای فصل های گرم. انتخاب عطر برای هر فصل به گونه ای است که اگر فصل گرم است عطر انتخابی شما باید سرد باشد. اگر عطر مورد علاقه شما سرد است برای فصول گرم گزینه مناسبی است.

مطالب مرتبط : چگونه تاریخ مصرف عطر و ادکلن را متوجه شویم؟

انتخاب عطر مناسب در فصول سرد

در فصول سرد و غلبه بر بی حسی و تنبلی در افراد  انتخاب رایحه گرم و تند روح و اعتماد به نفس ایجاد می کند و به روان قدرت تازه ای می بخشد.

عطر و ادکلن

یکی از ویژگی های عطرهای گرم این است که ؛

طبیعت گرم است و باعث ایجاد گرما در بدن می شود به دلیل تبخیر کمتر که در هوای سرد اتفاق می افتد اگر عطر شما دارای رایحه گرم است باعث ایجاد بوی ملایم می شود.

مزیت دیگر استفاده از عطر در زمستان این است بوی عطر شما در فضا بیشتر از تابستان ماندگار می شود. بنابراین برای فصول سرد سال عطرهای سرد و خنک خود را کنار بگذارید. نوع عطر خود را از انواع گرم و تند انتخاب کنید.

مطالب بخوانید» همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

علاوه بر نوع رایحه، ساختار رایحه عطرها نیز از فصلی تا فصل دیگر متغییر است. ساختار رایحه مناسب برای فصل پاییز رایحه های نعناع هندی، خس خس، چوب صندل، عنبر، شکلات، گلسنگ و… است.

برای زمستان  وقتی هوا سردتر می شود ، ویژگی رایحه‌ها تغییر می کند. عطر مناسب برای فصل سرما: وانیل، میوه های تابستانی، دارچین، دانه بخور، عنبر و ادویه جات می تواند عطرهای بی نظیری را برای شما باشد. اگر بر اساس مزه ی عطرها برای هر فصل بخواهیم پیشنهادی برای شما داشته باشیم.

عطر و ادکلن

سخن آخر:

بهترین توصیه این است که در پاییز و زمستان به دنبال رایحه های تلخ بروید. عطرهایی نیز وجود دارند که برای همه فصول مناسب هستند و محدودیت زمانی ندارند.
اما اگر شما یکی از افرادی هستید که عطرهای خود را بر اساس فصل انتخاب می کنید ، نشان می دهد که شخصیت به روز و اعتماد به نفس بالایی دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.