آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم!

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم!

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم! آرایش آنقدرها هم که فکر می کنید آسون نیست ، تکنیک های خاص خودش رو داره. شما باید به فرم صورت خود ، نوع رنگ پوست و نوع چشم های خود توجه کنید.

در این مقاله از 2 رخ ما در مورد اشتباهاتی که در میکاپ صورت انجام می دهیم!صحبت می کنیم اشتباهات رایج آرایش که می تواند به شما کمک زیادی کند تا یک آرایش تمیز داشته باشید.😍

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم!

رژگونه مناسب را انتخاب کنید

اگر به شخصیت های کودکانه دقت کنید ، متوجه خواهید شد که گونه های آنها بسیار قرمز است. بسیاری از مردم از قرمزی بیش از حد گونه های خود می ترسند و از استفاده از رژگونه خودداری می کنند و ترجیح می دهند فقط صورت خود را با کرم پودر بپوشانند که باعث می شود صورت آنها رنگ پریده به نظر برسد ، اما قرمزی گونه ها نشان دهنده طراوت است پس رژ گونه در آرایش مهمه.

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم!

سایه چشم

سایه های براق سن شما را بیشتر نشان می دهد و چین و چروک ها را برجسته می کند ، در حالی که سایه های مات جلوه زیبایی به چهره شما نمی دهند.البته بازهم به مدل میکاپ شما خیلی بستگی دارد.

هدف این است که شما طبیعی  زیبا و خوب به نظر برسید بنابراین باید از سایه ای استفاده کنید که بین مات و براق است. سایه سایه روشن بهترین گزینه است. سایه سایه روشن پلک های شما را خشک نمی کند و چین و چروک های پشت پلک را برجسته نمی کند و برای آرایش روزانه مناسب است.

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم!

کرم پودر مناسب رنگ و نوع پوست شما

انتخاب کرم مناسب بسیار مهم است زیرا کرم اساس هر آرایش است هنگام خرید کرم ، باید به مارک ، نوع کرم و پوست خود توجه کنید. اگر کرم مناسب پوست شما نیست ، به دلیل چربی نمی تواند صورت شما را بپوشاند. کرم های مات برای پوست های چرب و کرم مناسب پوست خشک برای پوست های خشک مناسب هستند.

اشتباهات رایجی که در میکاپ کردن انجام می دهیم!

ابروهای طبیعی

اساساً افراد به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول افرادی هستند که ابروهای خود را بیش از حد تمیز می کنند و گروه دوم افرادی هستند که ابروها را کاملاً نادیده می گیرند.

با توجه به ترند مد  ابروها باید تا حد ممکن طبیعی باشند. هماهنگی بین ابروها و از بین بردن موهای زائد تنها کاری است که باید انجام دهید و همیشه باید ابروهای خود را شانه کنید تا زیبا به نظر برسید.

میکاپ کردن تمیز

کانسیلر روشن یا تیره؟

کانسیلر همیشه باید از کرم پودری که استفاده می کنید سبک تر باشد و کانسیلر نقش بسیار مهمی در آرایش شما دارد. کانسیلر بسیار شفاف چین و چروک ها و عیوب صورت شما را نشان می دهد.

از کانسیلر زیاد استفاده نکنید ، زیرا خطوط زیر چشم را برجسته می کند. اگر می خواهید چشمان شما شبیه کیم کارداشیان باشد ، باید از کانسیلری استفاده کنید که زیر پایه قرار گرفته و چشم های شما را برجسته می کند.

میکاپ کردن تمیز

لب ها را برجسته کنید

اکثر افراد برای اینکه لب هایشان برجسته بنظر برسد، خط لب را به پایان نمی رسانند. برای برجسته کردن لب ها کافی است ، پشت لب را کانتور کنید،وقتی از رژلب روشن استفاده می کنید ،باید از کانتور تیره و برای رژلب تیره از کانتور نسبتا روشن استفاده کنید.

میکاپ کردن تمیز

وقتی چند لایه ریمل مژه و ابرو بزنید

وقتی ریمل روی مژه ها قرار می گیرد و دوباره ریمل را می زنید ، باعث برآمدگی و چسبندگی مژه ها می شود که پیرتر به نظر می رسد ، بنابراین بهتر است از چند لایه ریمل استفاده نکنید و حداکثر یک یا دو لایه بزنید.

به مژه های پایینی ریمل نزنید ، زیرا شما را جذاب نمی کند. استفاده زیاد از ریمل مژه و ابرو توجه دیگران را به چین و چروک های شما جلب می کند.

میکاپ کردن تمیز

رژ لب اشتباه انتخاب کردن

رژلب می تواند،در زیبایی چهره ی شما معجزه کند ،اما باید در انتخاب آن دقت کنید ، مثلا رژلب بسیار تیره مثل زرشکی تیره باعث می شود ،لب های شما باریک تر بنظر برسد، اگر می خواهید لب هایتان درشت تر و زیبا تر بنظر برسد می توانید خط لب را یکم بالاتر از خط لب واقعی تان بکشید.

استفاده ی خط چشم برای پلک پایین

اگر از خط چشم برای پلک پایین استفاده کنید، باعث می شود، چشم هایتان کوچک و ریز بنظر برسند ،اما اگر میخواهید چشم های درشت و زیبایی داشته باشید بهتر است از یک مداد سفید برای پلک پایین استفاده کنید.

میکاپ کردن تمیز

پنکیک

پنکیک می تواند نواقص و چین و چروک صورت شما را بپوشاند اما در عین حال  استفاده بیش از حد از پنکیک صورت شما را پیرتر نشان می دهد و استفاده زیادتر از پنکیک در اطراف چشم باعث ایجاد چین و چروک می شود.

از برق لب استفاده کنید

براق لب چین و چروک های اطراف لب را می پوشاند ، به همین دلیل است که افراد مسن از برق لب بیشتر استفاده می کنند و در عین حال لب های پرتری را نشان می دهند ، به همین دلیل در بین دختران محبوب است.

میکاپ کردن تمیز

کانتورینگ و هایلایتینگ

برای انجام یک کانتور زیبا و هایلایت به تمرین زیادی نیاز دارید. کانتور و هایلایتر نامناسب می تواند چهره شما را دقیقاً برعکس تصورات شما قرار دهد و شما را بسیار نامرتب جلوه دهد ، اما یک کانتور و هایلایت درست چهره شما را بسیار زیبا می کند.

اشتباهات رایج در آرایش ابرو

خط سایه ابرو نباید پهن باشد ، برای پر کردن ابروها می توانید از مداد استفاده کنید. هرگز مداد را روی تمام ابروهای خود نکشید ، زیرا ابروها صاف و پیوسته می شوند. ابروهای خود را بیش از حد تیره نکنید ، زیرا سن شما را بیشتر نشان می دهد.

میکاپ کردن تمیز

خط چشم بکشید

یکی از رایج ترین اشتباهات خط چشم کشیدن خط چشم در داخل پلک است که به شما چهره ای خشن می دهد اما اگر خط چشم را پشت پلک بزنید ، ظاهر زیبایی به چشم شما می بخشد و بزرگتر به نظر می رسد.

سخن آخر:

در این مقاله راجب اشتباهات اساسی در آرایش کردن صحبت کردیم امیداریم مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم فاکتورهای مهمی در نحوه یک آرایش کردن صورت مهم است پس اگر شما نظر و یا پیشنهادی در این باره دارید میتونید برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.