انواع لوازم آرایشی, نقد و بررسی

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی : امروزه لوازم آرایشی زیادی با نام ها و مارک های مختلف تولید شده است که هرکس می تواند با توجه به بودجه و سلیقه شخصی خود آن ها را انتخاب کند.

اما در این میان  افراد سودجو زیادی هستند که محصولات تقلبی خود را بسیار شبیه به مارک های اصلی تولید و به بازار عرضه می کنند. بنابراین تشخیص آنها از نام تجاری اصلی بسیار دشوار خواهد بود اما با کمی دقت و آگاهی از روش های تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی  می توانید انتخاب بهتری انجام دهید.

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

لوازم آرایشی محصولات مورد علاقه زنان است. حتی زنانی که در آرایش زیاد مهارت ندارند در موارد خاص مانند مهمانی ها و رویدادهای مهم از لوازم آرایشی استفاده می کنند. به طور کلی  امروزه بسیاری از محصولات آرایشی مختلف در بازار وجود دارد و این انتخاب آنها را به یک چالش بزرگ تبدیل کرده است.

به دلیل محبوبیت زیاد لوازم آرایشی نمونه های تقلبی زیادی در بازار وجود دارد که ممکن است هنگام خرید لوازم آرایشی برای شما مشکل ایجاد کند. این امر در مورد لوازم آرایشی مانند برس نیز صادق است. تفاوت این است که لوازم آرایشی بر سلامت شما تأثیر نمی گذارد و فقط کیفیت و کارایی محصول تحت تأثیر قرار می گیرد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی دانید چگونه بین لوازم آرایشی تقلبی و اصلی تمایز قائل شوید  تا پایان این مقاله با ما باشید در این مقاله ، ما راههای تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی را بررسی می کنیم تا بتوانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

راههای تشخیص لوازم آرایشی اصلی

1. لیبل محصول

توجه به برچسب محصول یکی از موثر ترین روش های تشخیص لوازم آرایشی است. برچسب های نصب شده روی هر محصول آرایشی منحصر به فرد است. به عنوان مثال  برچسب مورد استفاده در کرم پودر استی لادر در اصل زرد است. اگر در نمونه های تقلبی این محصول برچسب نصب شده سفید است.

2. کد اصالت کالا

توجه به کد اصالت کالا یکی دیگر از راههای تشخیص لوازم آرایشی اصلی از تقلبی است. لوازم آرایشی اصل که دارای مجوز واردات هستند دارای برچسب اصالت کالا هستند در این برچسب قسمتی وجود دارد که می توانید آن را برای نمایش کد 16 رقمی خراش دهید.

می توانید این کد را به شماره ذکر شده در برچسب احراز هویت محصول ارسال کنید. پس از ارسال کد 16 رقمی ، اطلاعاتی مانند تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، شرکت مبدا یا کشور سازنده ، نام محصول و می برای شما ارسال می شود. اگر اطلاعات پیدا شده با اطلاعات محصول مطابقت ندارد در اصالت آن شک کنید و از خرید آن خودداری کنید.

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

3. بارکد محصول

یکی دیگر از راه های تشخیص اصالت محصولات آرایشی بررسی بارکد محصول است. بارکد شامل تعداد زیادی خطوط عمودی باریک و گاهی گسترده است. در زیر این خطوط اعداد مختلف وجود دارد.

2 تا 3 رقم اول در بارکدها نشان دهنده کشور سازنده یا مبدأ محصول است. اگر این سه رقم مشخص کننده کشور سازنده محصول نیست ، خرید آن را متوقف کنید. سایر شماره های موجود در این بارکد نیز نشان دهنده کد شرکت  کد محصول و کد کنترل محصول است.

4. نوع بسته بندی لوازم آرایشی

سایر روشهای موثر در تعیین اصالت لوازم آرایشی ، نوع بسته بندی محصول و کیفیت آنها لوازم آرایشی اصلی و با کیفیت به طور کلی بسته بندی خوبی دارند همچنین لوازم آرایشی اصل  علاوه بر بسته بندی با کیفیت  با پارکت سلفون یا نایلون بسته می شوند.

5. فونت نوشته های روی محصول

توجه به فونت روش دیگری برای تشخیص اصالت لوازم آرایشی اصلی از فیک است. اساساً فونت های استفاده شده در محصولات اصلی یا لوازم آرایشی از ظرافت خاصی برخوردار است ظرافت  نوع فونت استفاده شده و کیفیت فونت ها در تشخیص اصالت محصولات بسیار موثر است.

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

6. کیفیت چاپ اطلاعات محصول

برای تعیین اصالت لوازم آرایشی یا محصولات ، می توانید به کیفیت اطلاعات چاپ شده روی بسته بندی محصول و خود محصول توجه کنید. در واقع ، اطلاعات چاپ شده روی جعبه و خود محصول ، مانند مواد اولیه ، چاپ مارک ، مدل محصول و … از کیفیت بالایی برخوردار است که در محصولات تقلبی یافت نمی شود.

7. به بوی لوازم آرایشی توجه کنید

بو از دیگر راه های تشخیص اصل بودن لوازم آرایشی است. لوازم آرایش اصل دارای بو و رایحه ملایم و مطبوع هستند. در صورتی که لوازم آرایشی فیک عموما با بوی تند و زننده ای شبیه به بوی مواد نفتی همراه هستند.

8. به بافت محصول توجه کنید

بافت آرایشی به طور کلی بیشتر برای تشخیص پودر کرم اصلی از فیک استفاده می شود. بافت کرم پودر اصلی بسیار سبک است  در حالی که کرم پودرهای تقلبی عموما بافتی چسبناک دارند.

لوازم آرایش اصل و اورجینال بافتی کاملا یک دست و همگن دارند. بنابراین نکته بسیار مهمی که هنگام انتخاب کرم پودر باید به آن توجه کنید، بافت آن است.

15 روش مهم برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

9. کیفیت بسته بندی

نوع مواد مورد استفاده در تولید و ساخت مخازن نگهداری لوازم آرایشی یکی دیگر از مواردی است که به شما کمک می کند اصل یا تقلبی بودن آنها را تشخیص دهید.

به طور معمول  از مواد بسیار با کیفیت و زیبا برای تولید ظروف و بسته بندی اصلی لوازم آرایشی استفاده می شود اما از آنجا که تولید محصولات تقلبی هزینه چندانی ندارد بنابراین مواد بسته بندی آنها نیز بی کیفیت است.

10. آلرژی زا نبودن لوازم آرایش

در تولید لوازم آرایشی اصل و با کیفیت از مواد حساسیت زا و مضر استفاده نمی شود. در نتیجه باعث ایجاد حساسیت ، التهاب پوست و چشم ، خارش پوست ، سوزش چشم و… این امکان ندارد.

اما اگر محصولی که استفاده کرده اید باعث ایجاد حساسیت در پوست و چشم شما می شود  در اصل بودن آن شک کنید.

11.مشخصات قیمت محصول 

قیمت لوازم آرایشی راه دیگری برای تشخیص لوازم آرایشی اصلی از فیک است. در حقیقت  لوازم آرایشی اصل گرانتر از لوازم آرایشی تقلبی هستند. در نتیجه  اگر محصول مورد نظر شما قیمت پایینی دارد  باید در خرید آن بسیار دقت کنید.

12.خوانایی اطلاعات چاپ شده

خوانایی اطلاعات چاپ شده روی محصول راه دیگری برای تعیین اصالت محصول است در واقع  در نمونه های تقلبی ، اطلاعات چاپ شده ناخوانا و دارای کیفیت چاپ ضعیف هستند.

لوازم آرایش

13. کامل بودن اطلاعات چاپ شده

اطلاعات چاپ شده در پشت محصولات اصلی یا لوازم آرایشی کامل و جامع است اگر در نمونه های جعلی این اطلاعات بسیار ناقص است.

14. به شکل بسته بندی محصول توجه کنید

توجه به نوع یا ظاهر لوازم آرایشی اصلی راه دیگری برای تشخیص این محصولات است. توجه به کدورت یا شفافیت ظروف شیشه ای محصولات توجه به شکل بسته بندی مانند استوانه ، مربع و … ، توجه به رنگ بسته بندی محصول و کمک به تعیین اصالت لوازم آرایشی معتبر است.

لوازم آرایش

15. زبان مورد استفاده در محصول

زبان انگلیسی برای ثبت اطلاعات بسیاری از محصولات و محصولات آرایشی استفاده می شود اما در برخی از محصولات آرایشی ، علاوه بر انگلیسی ، از زبان های دیگر مانند آلمانی ، فرانسوی و … نیز استفاده می شود. زبان مورد استفاده به طور کلی بستگی به سازنده یا منبع محصول دارد.

به عنوان مثال برند کاپریس یک برند فرانسوی است که علاوه بر زبان انگلیسی از زبان فرانسوی نیز برای درج اطلاعات محصول استفاده می‌کند.

16. به درب محصول توجه کنید

درب محصول لوازم آرایشی به خوبی روی بدنه یا پوسته لوازم آرایشی قرار می گیرد اما در مورد نمونه های تقلبی چنین نیست.همچنین کیفیت ، شکل و اندازه درب محصول در شناسایی اصالت آن بسیار مثر است.

لوازم آرایش

نکات مهم در خرید لوازم آرایشی

علاوه بر نکات فوق بهتر است برای خرید لوازم آرایشی اصل از یک مرکز معتبر کمک بگیرید. در واقع با خرید محصولات از یک مرکز معتبر می توانید از اصالت محصولات اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر نمی توانید پول زیادی برای خرید لوازم آرایشی خارجی با کیفیت بالا بپردازید  بهتر است از مارک های داخلی ارزان تر استفاده کنید.

ممکن است کیفیت این مارک ها مانند برندهای معروف خارجی نباشد ، اما مطمئن باشید که در تولید این محصولات ، تمام اصول بهداشتی رعایت شده و از هیچ ماده مضر و حساسیت زایی در تولید آن استفاده نشده است.

لوازم آرایش

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم دقت در انتخاب لوازم آرایشی برای پوست بسیار مهم است پس برای اینکه به سلامت پوست خود اهمیت دهیم باید در انتخاب لوازم آرایشی دقت کنیم .نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.