عطر و ادکلن

چگونه تاریخ مصرف عطر و ادکلن را متوجه شویم؟

چگونه تاریخ مصرف عطر و ادکلن را متوجه شویم؟

چگونه تاریخ مصرف عطر و ادکلن را متوجه شویم؟ اگر میز پر از بهترین عطر زنانه یا مردانه دارید و نگران تاریخ انقضای آن هستید این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین تاریخ استفاده از عطر با شما صحبت کنیم شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا عطر تاریخ انقضا یا تاریخ انقضا دارد؟

چگونه تاریخ مصرف مفید عطر را متوجه شویم؟

طول عمر ادکلن

پاسخ بله است. عطر مانند سایر لوازم آرایشی  از ترکیبات شیمیایی ساخته شده و پس از مدتی تاریخ انقضایش تمام می شود. حتی اگر عطر خود را به درستی استفاده نکنید ، ممکن است خیلی زودتر از آنچه فکر می کنید تاریخ مصرف مفیدش تمام شود. در ادامه بیشتر در مورد علائم انقضای عطر و نحوه مراقبت از آن صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید» همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

اهمیت تشخیص تاریخ مصرف عطر

آیا انتظار ندارید پس از صرف هزینه زیاد برای خرید بهترین عطر زنانه یا مردانه خود با محصولات تاریخ انقضای آن شده روبرو شوید؟ یا بعد از استفاده از عطر ، اطرافیان به شما خواهند گفت که چیزی شبیه بوی سرکه از لباس یا بدن شما استشمام می شود.

همه اینها نشانه تاریخ انقضای عطر است اگر با این موضوع آشنایی کامل داشته باشید ، رویدادهای ناخوشایند ذکر شده در بالا هرگز برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

چگونه تاریخ مصرف مفید عطر را متوجه شویم؟

روش تشخیص تاریخ انقضای عطر

به شما گفتیم که بهترین عطرهای زنانه و مردانه پس از مدتی منقضی می شوند. حال سوال این است که چگونه می توانیم این تاریخ را تشخیص دهیم؟ به عبارت دیگر ، چگونه می دانیم که تاریخ انقضای عطر به پایان رسیده است؟ در اینجا نشانه هایی وجود دارد که باعث می شود عطر شما منقضی شود.

به بارکد محصول توجه کنید

همه لوازم آرایشی دارای بارکد هستند که شامل تاریخ تولید و تاریخ انقضای محصول می باشد با توجه به این بارکد می توانید به راحتی زمان انقضای عطر را تعیین کنید.

چگونه تاریخ مصرف مفید عطر را متوجه شویم؟

رنگ عطر را تغییر میکند

یکی دیگر از نشانه های تاریخ انقضای عطر زنانه و مردانه تغییر رنگ آن است. مایع عطر معمولاً در هر رنگی شفاف است. اگر احساس می کنید عطر بی رنگ شما زرد شده و در حال تیره شدن است  شک نکنید که منقضی شده است در چنین مواردی عطر خود را دور بیندازید و از آن استفاده نکنید.

بوی عطر را تغییر میکند

در قسمت های قبلی گفتیم که عطری که تاریخ مصرفش گذشته باشد بوی بد می دهد. چیزی شبیه بوی الکل یا سرکه از عطر منقضی می شود. به محض اینکه احساس کردید عطر شما بویی نمی دهد یا تغییر کرده است ، آن را کنار بگذارید.

راهنمای مراقبت از عطر برای افزایش عمر مفید

به طور معمول  هر عطر در 3 تا 5 سال اول پس از بازکردن درپوش ثابت می ماند و منقضی نمی شود. البته در برخی عطرها این تاریخ به 10 سال می رسد. با تمام این جزئیات  مشاهده شده است که عطر هم تاریخ انقضا دارد و هم زمان کوتاهی از مصرف آن نگذشته است.

اما تغییر رنگ داده و منقضی شده است در چنین مواردی باید روش نگهداری عطر را زیر سوال برد در اینجا باید چکار کرد تا تاریخ انقضای عطر به تاخیر بیفتد و ماندگاری عطر شما بیشتر شود.

 عطر و ادکلن

درپوش عطر را ببندید و محکم کنید

درپوش بهترین عطر زنانه و مردانه را همواره بسته نگه دارید. بازماندن درپوش عطر باعث ورود هوا به آن و اکسیده‌شدن محصول می‌شود. این اتفاق باعث تغییر بو و رنگ و کاهش ماندگاری عطر نیز می‌شود.

در جای خشک و خنک نگه دارید

هرچه عطر بیشتر از گرما و نور دور شود ، ماندگاری بیشتری دارد. کلا تا زمانی که محیط اتاق خواب شما سرد و تاریک باشد کافی است.

ما همچنین به افرادی که عطر خود را در حمام یا دستشویی نگهداری می کنند توصیه می کنیم این عادت را ترک کرده و همه عطرهای خود را به اتاق خواب خود منتقل کنند. رطوبت حمام یا توالت و نزدیکی قفسه ها به نور محیط باعث می شود عطر شما خیلی زود منقضی شود.

 عطر و ادکلن

از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید

بسیاری از خانم ها و آقایان بهترین عطر زنانه یا مردانه خود را در داشبورد ماشین نگه می دارند. باید به این دسته از افراد گفت که چنین مکانی برای نگهداری عطر اصلا مناسب نیست نور خورشید و هوای گرم داخل خودرو بدترین شرایط برای عطر است و باعث می شود عطر خیلی بیشتر از آنچه انتظار دارید منقضی شود.

سخن آخر» 

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد دقت کنید موارد گفته شده بسیار مهم بوده پس این نکات را فراموش نکنید.شما همچنین میتوانید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.