آرایش صورت, آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

چگونه بهترین ریمل را برای مژه های خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین ریمل را برای مژه های خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین ریمل را برای مژه های خود انتخاب کنیم؟ ریمل مژه یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی برای خانم ها است که تاثیر بسزایی در زیبایی آرایش دارد.

انتخاب یک ریمل خوب برای مژه ها یک موضوع بسیار مهم است ، اما در عین حال ممکن است کار دشواری به نظر برسد. در این مقاله ما می خواهیم به شما کمک کنیم بهترین انتخاب ریمل را متناسب با مژه های خود انجام دهید پس تا انتهای مقاله چگونه بهترین ریمل را برای مژه های خود انتخاب کنیم؟ با ما باشید.

ریمل مژه

ریمل خوب چیست؟

اگر قصد خرید ریمل مژه و ابرو دارید و می خواهید ریمل خوبی درست کنید ، باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. ابتدا باید بدانید هدف از خرید ریمل چیست؟

آیا می خواهید مژه های شما بلند شوند؟ یا می خواهید مژه های شما ضخیم به نظر برسد؟ یا می خواهید مژه های شما کمی فر شود؟ یا … هنگامی که می دانید چه می خواهید  باید با توجه به نیاز خود ریمل مژه و ابرو با عملکرد مشابه بخرید.

پس از انتخاب نوع ریمل ، باید به دنبال ریملی باشید که روی مژه ها روشن باشد و به هیچ وجه روی مژه های شما پخش نشود. زیرا اگر ریمل مژه و ابرو خوب نباشد و پخش شود به داخل چشم می رود و به سلامت چشم شما آسیب می رساند.

ریمل مژه

راهنمای انتخاب ریمل متناسب با مژه های کوتاه

تا اینجا شما با راهنمای خرید بهترین ریمل آشنا هستید و می دانید که قبل از خرید ریمل باید مژه های خود را بشناسید. اگر مژه های کوتاهی دارید ، باید به دنبال ریمل هایی باشید که خاصیت لیفتینگ دارند. اگر مژه های شما کوتاه و پر هستند ، با ریمل لیفتینگ ، مژه های شما بلند و چشمهای شما بسیار زیبا و جذاب خواهند بود.

چه مژه ای برای مژه های کوتاه و نازک مناسب است؟

اگر مژه‌هایتان هم کوتاه است و هم نازک و کم حجم، باید ریملی خریداری کنید که خاصیت حجم دهندگی و بلندکنندگی را با هم داشته باشد. یعنی هم بلند کننده و هم حجم دهنده باشد. به ریمل‌هایی که این دو خاصیت را دارند، ریمل دوکاره گفته می‌شود. پس برای مژه‌های کوتاه و نازک، ریمل دو کاره بهترین گزینه است.

ریمل مژه

ریمل مناسب مژه های بلند

اغلب زنانی که مژه های بلندی دارند همیشه از کم شدن مژه ها شکایت دارند. بهترین راه حل برای این مشکل انتخاب ریمل حجم دهنده است تهیه ریمل حجم دهنده می تواند این مشکل را حل کرده و مژه های بلند را ضخیم کند. در نتیجه ، با استفاده از ریمل حجم دهنده ، مژه های بلند آنها بسیار زیباتر به نظر می رسد.

راهنمای انتخاب ریمل مناسب مژه های کدر یا صاف

شاید فکر کنید مژه های بی حالت و صاف ریمل مناسبی ندارند و قید ریمل را باید بزنند. اما اینطور نیست! اگر مژه های نامنظم و صاف دارید ، باید از ریمل های بلند کننده و حالت دهنده استفاده کنید. برای مژه های صاف و بی حالت ، اصلا به دنبال ریمل حجم دهنده نباشید.

زیرا استفاده از ریمل حجم دهنده برای مژه های کوتاه و صاف باعث مصنوعی و سنگین شدن مژه ها می شود. وزن زیاد مژه ها نیز می تواند باعث خستگی چشم ها و قرمزی شود.

نکته مهم دیگری که این افراد باید رعایت کنند این است که ابتدا مژه های صاف خود را با کمک مژه حالت داده و سپس با استفاده از ریمل بلند کننده و حالت دهنده دوکاره مژه های خود را زیباتر کنند.

ریمل مژه

نحوه انتخاب رنگ ریمل مژه و ابرو

انتخاب رنگ برای ریمل بستگی به عوامل زیادی مانند رنگ چشم ، رنگ پوست ، رنگ مو ، رنگ لباس و…البته مشکی برای ریمل رنگی است که همیشه مورد علاقه همه بوده است زیرا ریمل مشکی معمولاً در همه اشکال وجود دارد. اگر از ریمل مشکی خسته شده اید ، ما به شما کمک می کنیم که ریمل مناسب را با توجه به رنگ چشم خود انتخاب کنید:

 • اگر چشمانتان سبز است، ریمل با رنگ بنفش تیره یا رنگ سبز، چشم‌های شما را لطیف‌تر و ملیح‌تر خواهد کرد.
 • اگر چشمان آبی یا خاکستری دارید، ریمل قهوه‌ای یا آبی‌های پر رنگ مانند آبی نفتی و یا بنفش، چشمان شما را بی نظیر خواهد کرد.
 • اگر چشم قهوه‌ای یا مشکی دارید، ریمل سبز، آبی و قهوه‌ای گزینه‌های مناسبی برای شما هستند.

بهترین ریمل را برای مژه

ریمل ضد آب را انتخاب کنید

اگر به شنا و استخر رفتن علاقه دارید  یا از جمله افرادی هستید که در طول روز زیاد عرق می کنید ، یا دوست دارید زیر باران راه بروید و در همه این موارد آرایش شما حفظ می شود ، بهترین راه استفاده از ریمل های ضد آب است.

ریمل های ضد آب در مقابل رطوبت و آب محو نمی شوند و ماندگاری بالایی دارند البته بهتر است فقط در مواقع ضروری از این مدل ریمل استفاده کنید زیرا برداشتن آن از چشم مشکل است و باید از شوینده مخصوص چشم برای آن استفاده کنید.

بهترین ریمل های ضد آب شامل موارد زیر است:

 • ریمل حجم دهنده و ضد آب اوریفلیم
 • ریمل حجم دهنده ضد آب اسنس
 • ریمل حجم دهنده بورژوآ مدل Max Definition
 • ریمل حجم دهنده ضد آب آرکانسیل
 • ریمل بلند کننده و حالت دهنده ضد آب ریوال د یانگ

کدام مدل برس ریمل مناسب است؟

نکته بعدی که هنگام خرید ریمل باید به آن توجه کنید برس آن است. دانستن اینکه کدام ریمل با کدام مدل برس یا برس برای آرایش چشم شما مناسب است ، نکته بسیار مهمی است که تاثیر فوق العاده ای در زیبایی آرایش چشم شما دارد.

در اینجا 6 مدل از برس های ریمل محبوب وجود دارد که به شما اطلاع می دهد کدام برای مژه های شما مناسب است:

برس ضخیم: این برس تقریبا مورد علاقه همه خانم‌هاست چون مویچه‌های ضخیمی دارد و همه مژه‌ها را پوشش می‌دهد. این مدل برس خاصیت بلندکنندگی ندارد و فقط مژه‌ها را پرپشت و ضخیم خواهد کرد.

برس توپ دار: این مدل برس دارای یک بخش توپی شکل است که کمک می‌کند مژه‌های کوچک و کم پشت گوشه‌های داخلی چشم را به راحتی ریمل بزنید تا چشم‌های شما درشت‌تر، کشیده‌تر و زیباتر دیده شود.

برس منحنی یا خمیده: این برس مژه‌هایتان را فر کرده و آن‌ها را به سمت بالا متمایل می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود چشم‌هایتان درشت تر و بازتر دیده شود.

برس باریک و صاف: این برس کشیده بوده و روی آن مویچه‌های ریز دیده می‌شود. این برس مژه‌ها را از هم جدا کرده و آن‌ها را پر پشت و متراکم نشان می‌دهد. همچنین برس باریک برای ریمل زدن مژه‌های پایینی بسیار مناسب است چون باعث به وجود آمدن به هم ریختگی و کثیفی نخواهد شد.

برس مخروطی: انتهای این برس کوچک‌تر از ابتدای آن است. انتهای کوچک برس برای مژه‌های کوچک گوشه‌ داخلی چشم و ابتدای ریمل که بزرگ‌تر است برای مژه‌های بیرونی طراحی شده تا همه مژه تحت پوشش ریمل قرار بگیرند.

برس حبابی یا چند توپی: این برس برای فر کردن مژه‌ها بسیار خوب عمل می‌کند و پوشانندگی بالایی دارد.

بهترین ریمل را برای مژه

نحوه تشخیص ریمل اصل از تقلبی با اصلی

تا اینجا با راهنمای خرید بهترین ریمل مژه و ابرو آشنا شدید. حال ، اگر می خواهید ریمل اصلی را از ریمل تقلبی یا اصلی تشخیص دهید ، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • یکی از راه های تشخیص ریمل اصل از تقلبی قیمت آن است. اگر ریمل خیلی ارزان بود به آن شک کنید.
 • برای اطمینان از اصل بودن ریمل ، لوگوی سازنده را بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که وقتی ریمل را می بندید باید کاملاً بسته شود و هیچ قسمتی از آن باز نباشد.
 • بعد از دو یا سه بار ورود و خروج ، برس ریمل باید شکل خود را حفظ کرده و حالت قبلی خود را از دست ندهد.
 • اگر می بینید که ریمل گلوله بر روی برس باقی مانده است به طوری که خشک و مالیده می شود ، ریمل حتما تقلبی است.

سخن آخر»

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم دقت در انتخاب ریمل با توجه به مدل مژه های شما بسیار مهم است.فقط باید بدانید خواسته شما از یک ریمل چیست و چه انتظاری از آن دارید.نظر شما چیست چند مدل از ریمل های خوب که خودتان استفاده میکنید برای ما و خوانندگان 2رخ نظرات و یا پیشنهادات بفرستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.