عطر و ادکلن, نقد و بررسی

همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید! آیا برای شما هم پیش آمده که برای خرید بهترین عطر مردانه به فروشگاه بروید و با دنیایی از اصطلاحات تخصصی و خاص روبرو شوید؟ چند درصد از این اصطلاحات را می شناسید؟ این شرایط چقدر در خرید عطر به شما کمک کرده است؟

آیا با انواع مختلف عطرها آشنا هستید؟ اگر شما نیز علاقه مند به دانستن اصطلاحات مربوط به عطر هستید با ما همراه باشید در این مقاله به دنیای بی پایان عطر و ادکلن می رویم تا بینی مان خوشبو شود و دفعه بعد با دید بازتری عطر و ادکلن بخریم.

همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

شرایط مربوط به عطر

وقتی برای خرید بهترین عطر مردانه یا زنانه به فروشگاه می روید اولین چیزی که فروشنده از شما می پرسد درباره گروه عطر است معمولاً این سوال مطرح می شود: آیا عطر سرد یا گرم دوست دارید؟

ترش است یا شیرین یا تلخ؟ خوب ، البته ، هیچ عطری برای چشیدن وجود ندارد و این اسامی مربوط به رایحه هایی است که عطر را تشکیل می دهند. در ادامه بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

در واقع  هنگامی که عناصر موجود در یک عطر با گروه بویایی شیرین ترکیب می شوند ، آن عطر در گروه عطرهای شیرین قرار می گیرد که باید به موقع مصرف شوند.

رایحه های تلخ نیز از دود یا چوب و رایحه های سرد گل و گیاه تشکیل شده است که بوی بهار یا نسیم خنک را تداعی می کند. عطرهای گرم از چوب و رایحه های گرم مانند ادویه جات ترشی جات و … ساخته شده اند به همین ترتیب ، هر یک از نت های مختلف رایحه خاصی ایجاد می کنند.

بیشتر بخوانید» چگونه عطر مناسب با شخصیت خود را انتخاب کنیم؟

ساختار عطر

اصطلاح دیگر مربوط به مربوط به عطرزنانه نت آن است. وقتی برای آزمایش عطر می روید فروشنده معمولاً از شما می خواهد که عطر روی شیشه را حس نکنید.

آیا دلیل این امر را می دانید؟ شاید فروشنده برای شما توضیح داده باشد که با بوییدن عطر روی شیشه ما فقط بوی اولیه را احساس می کنیم و شما متوجه عطر اصلی نمی شوید آنها همچنین به شما می گویند که این عطر با گذشت زمان بهترین بو را می دهد! راز این کلمات در نت های عطر نهفته است.

همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

نت آغازین

نت آغازین اولین عطری است که پس از استشمام عطر متوجه آن خواهید شد اگر مراقب باشید تقریباً همه عطرهای سرد با رایحه ای رایج شروع می شوند. اما پس از مدت کوتاهی ، آنها تغییر می کنند.

نت آغازین معمولاً از رایحه‌های سبک استفاده می‌شود که شامه شما را برای شنیدن بوی اصلی آماده کند. این مرحله یک پیش‌زمینه است که بینی و مغز شما رایحه سنگین نهایی را بپذیرد. ماندگاری این نت در حد چند دقیقه است و سریع جای خودش را به نت میانی می‌دهد.

نت میانی

نت میانی همانطور که از نامش مشخص است چیزی بین نت اول و آخر است. نه سبکی نت ابتدایی دارد و نه وزن نت پایانی این نت بیشتر از نت آغازین دوام دارد و گاهی تا نیم ساعت نیز دوام می آورد اما سرانجام از بین می رود و جای خود را به نت پایانی یا نت پایه می دهد.

نت پایانی

ترکیب اصلی و ماندگار هر عطری در نت پایانی است. اگر دقت کرده باشید، رد پای مرکبات و گل های سبک در نت آغازین دیده می‌شود و رد پای چوب صندل و مشک و عنبر در نت پایانی. این عناصر خیلی دیر تجزیه می‌شوند و همین باعث می‌شود ماندگاری عطر افزایش پیدا کند. ماندن مولکول‌های نت پایانی گاهی تا ۸ و ۱۲ ساعت هم طول می‌کشد.

همانطور که گفتیم بسته به اینکه کدام عطرها بیشتر در بهترین عطر مردانه یا زنانه استفاده می شوند ، گروه بویایی عطر تغییر می کند. اصطلاح دیگر عطر سرد یا گرم است که اغلب در توصیف همان عطر استفاده می شود.

در صورت خرید آنلاین عطر ، مطمئن شوید که فروشگاه های معتبر ویژگی های عطر را برای شما توضیح می دهند. اگر قصد خرید حضوری دارید ، فقط از فروشنده راهنمایی بخواهید.

همه ی نکات مهمی که قبل از خرید عطر باید بدانید!

عطر بهاری

برای رایحه بهاری از رایحه های شیرین و ملایم استفاده می شود. این عطرها نه خیلی سرد هستند و نه آنقدر گرم هستند که با افزایش دما بوی نامطبوعی به مشام برسد.

عطر تابستانی

رایحه های سرد اغلب در عطرهای تابستانی استفاده می شود. مولکولهای این عطرها در برابر حرارت مقاوم تر و دیر تجزیه می شوند. به این ترتیب هم ماندگاری عطر افزایش می یابد و هم عطر بوی نامطبوعی نمی دهد.

عطر پاییزی

همانطور که نشستن روی برگها و کنار هیزم های سوزان در پاییز دلپذیر است ، بوی دود ، خزه و عناصر جنگل لذت زیادی را برای انسان به ارمغان می آورد. این عطرها بیشتر در عطرهای پاییزی استفاده می شوند.

عطر زمستانی

عطر زمستانی ، مانند عطر پاییزی ، ترکیبی از رایحه های گرم است که مانند آتش ، روح و روان انسان را گرم و روشن می کند. این عناصر باعث گرم شدن مغز و افزایش تحمل سرما می شوند همچنین با گذشت زمان به آرامی تجزیه شده و بوی مطبوعی از خود ساطع می کنند.

عطر و ادکلن

عطر روز و شب

اصطلاح دیگر عطرهای زنانه و مردانه مناسب بودن برای شب یا روز است عطر شب معمولاً برای مناسبت های رسمی ، مهمانی های شبانه و مناسبت های خاص مانند مجالس بزرگ ، عروسی ، قرارهای خاص و غیره استفاده می شود. گویی بوی چنین عطری را می بوید ، تصور می کنید مردی با کت و شلوار متمایز در بنز تمیز خود نشسته و آماده سفر است.

عطرهای روز صمیمی تر هستند. به این عطرها عطرهای اسپورت نیز می گویند. آنها برای قدم زدن در پارک و خیابان ، رفتن به مهمانی های دوستانه ، خرید در خارج از منزل و گزینه های مشابه از عطرهای زنانه یا مردانه روزانه استفاده می کنند. اکثر دئودورانت ها و اسپری های بدن معمولاً رایحه روز هستند.

اصطلاح دیگر مربوط به بهترین عطر برای مردان و زنان بحث ماندگاری آن است. اگر مراقب باشید ، بوی برخی از عطرها به مدت طولانی روی لباس یا بدن می ماند ، در حالی که بوی بسیاری از عطرها فرار است و دو یا سه ساعت بیشتر دوام نمی آورد. دلیل این امر تفاوت غلظت عطرها است. در ادامه رابطه غلظت عطر و ماندگاری آن را برای شما بازگو می کنیم.

از نظر غلظت ، عطرها به چند دسته تقسیم می شوند. عطرها غلیظ ترین نوع عطرها هستند که 93 تا 95 درصد آنها عطر یا روغن و بقیه آب و الکل هستند. وقتی مقدار آب و الکل به حدود 30 درصد می رسد ، ما عطر می بینیم. در مرحله بعد ، با نازک شدن عنصر اصلی عطر ، به ادو توالت می رسیم. در این محصول میزان آب و الکل بیشتر از عطر است.

هرچه مقدار آب و الکل بیشتر باشد ، غلظت و ماندگاری آن کمتر است. برای مثال ادو کلن و ادو فرایش درصد بسیار کمی از ماده اصلی عطر دارند و بنابراین ماندگاری کمتری دارند.

نکته بعدی این است که هرچه ماندگاری عطر بیشتر باشد ، پخش بوی آن کمتر است. به همین دلیل است که ادو فرایش بوی تندتر و بوی بیشتری نسبت به عطر ادو دارد. . البته این نکته هم وجود دارد که قیمت پرفیوم همیشه چندین‌برابر قیمت ادو کلن یا ادو فرایش است.

یکی دیگر از اصطلاحات عطری که ممکن است کمتر شنیده باشید و بیشتر مخصوص عطرسازان حرفه ای است ، موضوع عطر یا طراح بودن عطر است.

به‌طور خلاصه بخواهیم مرور کنیم، عطر نیش، عطری است که برند سازنده آن فقط در کار تولید عطر است و عطرهای درجه یک و اصلی را به بازار عرضه می‌کند. عطر دیزاینری مربوط به خانه‌های مد مثل شانل، گوچی، دی اند جی، آدیداس و غیره است.

عطر و ادکلن

سخن آخر» 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد همانطور که دیدید هر اصطلاحی درمورد عطر مهم است یعنی ما هرچقدر درک بیشتری از بو و استشمام آن داشته باشیم به طور کامل میتوانیم بهترین عطر و ادکلن رو در موقعیت و فصل مناسب انتخاب کنیم.نظر شما چیست آیا با این مقاله موافق هستید؟ نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.