سلامت پوست

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان :سیاهی دور چشم دلایل مختلفی دارد که از کودکی تا بزرگسالی برای هر فردی ممکن است رخ دهد. با این حال حلقه های تیره دور چشم اغلب باعث می شود صورت خسته و بیمار به نظر برسد.

نکته قابل توجه اینکه شما میتوانید با تزریق ژل بوتاکس از شر سیاهیی زیر چشم خلاص شوید منتی اگر راه حل ساده و کم هزینه ای را انتخاب میکنید پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله همراه  2 رخ باشید.
توصیه می کنیم به ادامه مقاله توجه کنید تا بتوانید علت سیاهی و کبودی دور چشم و راه حل آن را بهتر درک کنید. با این حال ، بهتر است بدانید که مشورت با پزشک متخصص به درمان بهتر سیاهی و کبودی دور چشم کمک می کند.

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

 

علت کبودی و سیاهی دور چشم چیست؟

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد سیاهی و کبودی در اطراف چشم شوند و بسیاری از این عوامل قابل درمان هستند. در قسمت زیر نمونه هایی از علت سیاهی و کبودی دور چشم را توضیح داده ایم تا بتوانید به راحتی علت آن را تشخیص داده و بهترین راه درمان سیاهی دور چشم را انتخاب کنید.

1. سیاهی دور چشم به علت خستگی

در بسیاری از موارد ، خستگی ، کار زیاد ، عدم استراحت و استرس می تواند باعث خستگی چشم ها شود و در نتیجه باعث ایجاد سیاهی یا کبودی زیر چشم می شود. با استراحت کافی و قرار دادن یک کیسه چای یا خیار می توانید سیاهی دور چشم خود را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید» کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم

2. خورشید

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید باعث ایجاد رنگدانه در اطراف چشم می شود. بنابراین توصیه می کنیم در هر فصلی از سال حتماً از کرم های ضد آفتاب در اطراف چشم خود استفاده کنید تا نور خورشید به چشم و پوست آسیب نرساند.

3. سیاهی دور چشم به علت مصرف دخانیات

افرادی که بیش از حد از سیگار ، قلیان و … استفاده می کنند ممکن است به مرور زمان نه تنها دور چشم بلکه اطراف پوست خود نیز کدر و تیره شوند. در واقع دخانیات عامل کبودی و سیاهی دور چشم است که می توانید با تغییر در شیوه زندگی خود آن را درمان کنید.

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

بیشتر بخوانید» کانسیلر مناسب برای پوشش دهی سیاهی زیر چشم!

4. کم خونی

ما قادر به دیدن اندام های داخل بدن خود نیستیم و عوامل و علائم خارجی می تواند هشداری برای مشکلات و بیماری های انسان باشد. یکی از مهمترین علائم هشدار دهنده برای کم خونی ، جوش های سر سیاه و کبودی زیر و اطراف چشم است.

5. عوامل ژنتیکی

گاهی علت کبودی و سیاهی دور چشم فقط ژنتیکی است و هیچ بیماری یا مشکلی باعث ایجاد سیاهی دور چشم نشده است. این افراد معمولاً دارای پوست نازک زیر چشم ها با رگ های خونی در اطراف چشم هستند.

6. سیاهی دور چشم و کم آبی بدن

کم آبی بدن باعث آسیب جدی به بدن می شود ممکن است در پاییز و زمستان متوجه کم آبی نشویم ، اما این عدم توجه می تواند منجر به بیماری های جسمی شود که یکی از آنها سیاهی دور چشم و کبودی دور چشم است که باعث تورم عروق خونی می شود.

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

7. مشکلات کلیوی و کبدی

یکی از علائم مشکلات و نارسایی کلیه و کبد ، سیاهی زیر چشم است. اما در بسیاری از موارد ، کل پوست صورت کدر و تیره می شود. بنابراین ، در صورت مشاهده علائم مشکلات کلیوی و کبدی ، حتماً به متخصص مراجعه کنید.

8. سیاهی دور چشم به دلیل کمبود ویتامین

کمبود ویتامین ها ، به ویژه ویتامین B و D ، گاهی اوقات باعث تیرگی پوست می شود. همچنین ممکن است سیاهی و کبودی در اطراف چشم ایجاد شود. همچنین می توانید به راحتی با چکاپ یا آزمایش خون این نوع سیاهی و کبودی دور چشم را درمان کنید.

9. جراحی بینی

جوش های سر سیاه و کبودی زیر چشم ممکن است بعد از جراحی بینی یا جراحی زیبایی ایجاد شود. این نوع کبودی بسیار شایع است و به مرور خود به خود بهبود می یابد. اما در صورت نیاز می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

عوامل ایجاد سیاهی زیر چشم چیست؟ + راه درمان

10. افزایش سن

برخی از مردان و زنان با افزایش سن دچار حلقه های تیره و کبودی دور چشم می شوند. علت این کبودی زیر چشم کمبود کلاژن و چربی پوست است ، بنابراین ممکن است پوست زیر چشم نازک شود و رگ های زیر چشم قابل مشاهده باشد.

11. آلرژی

گاهی حساسیت فصلی یا حساسیت غذایی وجود دارد که باعث ایجاد سیاهی و کبودی زیر چشم می شود. بسیاری از مردم معمولاً با گذشت زمان متوجه می شوند که به چه غذا یا آب و هوایی حساسیت دارند و شما همچنین می توانید با مصرف برخی از داروها تحت نظر پزشک ، آلرژی را درمان کنید.

12. مشکلات تیروئیدی

شما باید هر سال آزمایش خون بدهید تا سلامت بدن خود را بررسی کنید. مشکلات تیروئید از جمله بیماریهایی هستند که باید به آنها توجه شود زیرا باعث خستگی ، چاقی یا لاغری ، تیرگی دور چشم و سایر مشکلات می شوند. بنابراین علت برخی از سیاهی و کبودی های دور چشم پرکاری تیروئید یا کم کاری تیروئید است که باید تحت نظر متخصص درمان شود.

سیاهی زیر چشم

بیشتر بخوانید» با چند روش ساده پوست اطراف چشم را جوانتر کنید!

راه حلی برای از بین بردن سیاهی و کبودی دور چشم

اگر جوش های سر سیاه و کبودی اطراف چشم شما مربوط به بیماری خاصی نیست  می توانید سعی کنید در خانه سیاهی و کبودی دور چشم را از بین ببرید و به راحتی از بین ببرید. با این حال ، به یاد داشته باشید که درمان برای مدت زمان طولانی و مشخصی طول می کشد و با یکبار مصرف کرم یا دارو انتظار معجزه نداشته باشید.

1. آب سرد

بسیاری از مردم معتقدند که برای شفاف نگه داشتن صورت و رفع سیاهی دور چشم باید صورت خود را با آب سرد بشویید. در واقع آب سرد مانند ضربه ای به پوست صورت است که باعث جاری شدن خون به صورت می شود.

سیاهی زیر چشم

2. سیب زمینی

برای درمان سیاهی دور چشم ، می توانید یک تکه سیب زمینی را به برش های نازک برش دهید ، سپس آن را به مدت 10 دقیقه زیر یا بالای چشم خود قرار دهید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید تا نتیجه مطلوب را مشاهده کنید.

3. چای کیسه ای

چای کیسه ای یکی از راه حل های از بین بردن کبودی و سیاهی دور چشم است. همچنین می توانید از کیسه های چای بابونه و چای سبز لذت ببرید. برای این کار کیسه های مرطوب چای را در یخچال قرار دهید تا کمی خنک شود ، سپس آن را به مدت 10 دقیقه روی چشم خود قرار دهید تا سیاهی زیر چشم از بین برود.

4. روغن بادام

گاهی اوقات کمبود ویتامین E باعث ایجاد سیاهی زیر چشم می شود. اگر می خواهید راه حل رفع سیاهی دور چشم را بدانید ، می توانید شب مقداری روغن بادام را زیر چشم های خود بمالید و صبح آن را تمیز کنید تا سیاهی دور چشم از بین برود.

سیاهی زیر چشم

5. درمان سیاهی دور چشم با خیار

اگر علت سیاهی زیر چشم شما کم خوابی و خستگی است در استفاده از خیار تردید نکنید. خیار خاصیت آبرسانی دارد و خنکی آن باعث نرم شدن و رفع سیاهی دور چشم می شود. به همین دلیل می توانید هر روز دو تکه خیار را به مدت 15 دقیقه روی چشم های خود قرار دهید.

سیاهی زیر چشم

6. گلاب

برای از بین بردن سیاهی دور چشم ، می توانید از گلاب استفاده کنید. گلاب به جوانسازی پوست کمک می کند. بنابراین مقداری گلاب زیر چشم خود بگذارید و 10 دقیقه صبر کنید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

بیشتر بخوانید» موثرترین کرم ضد چروک دور چشم با خاصیت لیفتینگ

7. شیر

شیر باعث شفافیت و رفع سیاهی دور چشم می شود. در واقع ، پروتئین شیر برای شادابی پوست بسیار مهم است. مقداری شیر زیر چشم خود بریزید و 10 دقیقه صبر کنید. سپس صورت خود را با آب بشویید و نتیجه دلخواه خود را ببینید.

8. درمان سیاهی دور چشم با آب لیمو ترش

لیمو حاوی ویتامین C است که می تواند به درمان سیاهی و کبودی دور چشم کمک کند. بنابراین مقداری آب لیمو ترش را زیر و اطراف چشم خود قرار دهید و کمی صبر کنید سپس پوست خود را با آب بشویید.

سیاهی زیر چشم

9. موز

موز حاوی ویتامین A و C است که در از بین بردن سیاهی دور چشم تاثیر بسزایی دارد. اگر می خواهید سیاهی و کبودی دور چشم را در خانه درمان کنید ، هر روز یک تکه موز را به مدت 15 دقیقه روی کبودی ها یا حلقه های تیره زیر چشم خود بگذارید ، سپس پوست خود را با آب سرد کاملاً بشویید.

10. برگ نعناع

برای از بین بردن سیاهی دور چشم ، مقداری برگ نعناع را خرد کرده و کمی آب به آن اضافه کنید تا خمیر شود. سپس خمیر را به مدت 10 دقیقه روی سیاهی دور چشم  بزنید و بعد از 10 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید و شاهد از بین رفتن سیاهی زیر چشم باشید.

سیاهی زیر چشم

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که میدانید برای رفع سیاهیی زیر چشم راه های موثر و سریع تری مثل تزریق ژل وجود دارد اما گاهی اصلا نیاز به تزریق ژل ندارید و فقط با کمی راه حل های خانگی موثر میتوانید از شر سیاهی زیر چشم خلاص شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.