انواع لوازم آرایشی

راهنمای خرید رژگونه براساس فرم و رنگ پوست

راهنمای خرید رژگونه براساس فرم و رنگ پوست

راهنمای خرید رژگونه براساس فرم و رنگ پوست : رژگونه های از انواع کرمی ، مایع و پودر امروزه در بازار موجود است. در واقع از پودری به نام پودر تالک ساخته شده است رژگونه به طور کلی در دو نوع یافت می شود:

نوع طبیعی: که در واقع همرنگ پوست است  اما نواقص پوست را می پوشاند و آن را صاف تر نشان می دهد.

نوع رنگ: باعث رنگ بخشیدن به گونه ها و برجسته تر نشان دادن آنها می شود.

تولید کنندگان عموماً از مواد جاذب روغن برای ایجاد رژگونه استفاده می کنند به این ترتیب پودرهای مورد استفاده با جذب چربی پوست رنگ و رنگ گونه ها را تغییر می دهند. در این مقاله سعی شده است نکات مهمی برای تهیه رژگونه مناسب توضیح داده شود.

چطور انتخاب درستی برای رژگونه داشته باشیم؟

رژگونه متناسب با نوع پوست شما:

یکی از نکاتی که هنگام خرید رژگونه باید به آن توجه کنید  آگاهی از رنگ پوست خود است اگر پوست شما رنگ خاصی ندارد و اصطلاحاً سرد است بهتر است رنگ رژگونه شما نیز تناژ سرد داشته باشد.

در این حالت پوست شفاف تر به نظر می رسد و درخشندگی خاصی خواهد داشت البته عکس آن نیز صادق است. برای افرادی که دارای پوست گرم هستند از رژگونه های گرم برای شادابی پوست استفاده می شود.

بیشتر بخوانید»آموزش آرایش چشم دودی کلاسیک + ویدیو

انتخاب رنگ رژگونه:

بسیاری از مردم سعی می کنند رنگ رژگونه ای را انتخاب کنند که با رنگ پوست آنها در تضاد باشد. در این حالت  آرایش شما مصنوعی خواهد بود و کنتراست ایجاد شده تأثیر ناخوشایندی خواهد داشت. در واقع راز یک آرایش زیبا در انتخاب رنگ مناسب لوازم آرایشی است. با این توضیح  بسیاری از افراد در تعیین رنگ پوست خود مشکل دارند.

برای اینکه بتوانید رنگ پوست خود را تشخیص دهید  توصیه می شود به ترتیب یک تی شرت سفید و یک گردنبند نقره و طلا بپوشید. اگر نقره ای شیک به نظر می رسد ، نشان می دهد که پوست شما سرد است. اگر ترکیب طلا با لباس سفید و پوست شما ظاهر دلپذیری ایجاد می کند ، به این معنی است که پوست شما گرم است.

چطور انتخاب درستی برای رژگونه داشته باشیم؟

انتخاب براش مناسب رژگونه:

یکی از مهمترین موارد در آرایش ، تهیه تجهیزات مناسب است برای گونه ها  استفاده از براش مناسب رژگونه نیز مهم است برای رژگونه هایی که پودری هستند و رنگ روشن دارند ، توصیه می شود از براش باد بزنی استفاده کنید. زیرا این براش ها پودر را به طور یکنواخت روی پوست پخش می کنند.

اگر رژ گونه شما دارای رنگ تیره است بهتر است از براش های پر مو استفاده کنید این براش ها  عموماً به شکل استوانه در بازار یافت می شوند به خاطر داشته باشید که اندازه این براش ها باید متوسط ​​باشد و اگر خیلی بزرگ باشد باعث پخش شدن رنگ زیادی روی گونه ها می شود.

در مواردی که رژگونه کرمی یا مایع است  می توانید با انگشتان خود رنگ را روی پوست خود پخش کنید.

بیشتر بخوانید»اشتباهات اصلی استفاده از پنکیک در آرایش صورت

راهنمای خرید رژگونه براساس فرم و رنگ پوست

محل رژگونه:

هنگامی که رژ گونه مناسب را برای رنگ پوست خود انتخاب کردید زمان آن رسیده است که رژ گونه مناسب را روی صورت خود بیابید. اگر از آن دسته افرادی هستید که صورت گرد دارند بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید.

بهترین مکان ها برای استفاده از رژگونه در اطراف شقیقه ها  خط چانه و خط پیشانی است. برای افرادی که صورت کشیده ای دارند  لازم است از روش هایی استفاده شود که چهره را پهن تر نشان دهد.

لذا رژگونه را در بخش چانه زده تا صورت به حالت گرد تری تغییر یابد. برای این مورد می توانید کنار شقیقه ها و فک را تیره کرده و بالای استخوان گونه را روشن نمایید.

بیشتر بخوانید» معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد آن برای آرایش صورت

رژگونه مناسب رنگ چشم:

یکی از نکات مهم هنگام استفاده از رژگونه توجه به رنگ چشم و هماهنگی آن با رنگ گونه ها است برای افرادی که رنگ چشم روشن دارند توصیه می شود از رنگ های بسیار تیره و قرمز استفاده نکنید.

به عبارت دیگر، رنگ گونه ها باید با رنگ پوست ادغام شده و حالت طبیعی داشته باشد. برای افرادی که دارای رنگ چشم تیره هستند، می توان از رنگ های ارغوانی و صورتی کم رنگ برای رژگونه استفاده کرد تا ضمن طبیعی بودن پوست را شفاف تر نمایند.

به طور کلی  برای رنگ چشم روشن  رنگ هلویی و صورتی گزینه مناسبی است اما برای چشمان تیره ، می توانید از رنگ های روشن نیز استفاده کنید.

راهنمای خرید رژگونه براساس فرم و رنگ پوست

نکات مهم در رژگونه:

  • این مرحله آخرین بخش از آرایش صورت محسوب می شود پس باید با دقت انجام شود.
  • حتما پس از استفاده از رژگونه، از انواع پودر های تثبیت کننده استفاده نمایید.
  • توجه کنید که رژ گونه شما مطابق با رژ لب شما باشد.
  • رژ گونه می بایست بسیار ملایم باشد. استفاده یک لایه غلیظ رژ گونه ظاهر زشتی به آرایش شما میدهد.
  • برای اینکه بتوانید محل رژ گونه را تشخیص دهید، حتما لبخند بزنید تا به کمک برجستگی گونه مجل درست رژگونه را بیابید.

راهنمای خرید رژگونه براساس فرم و رنگ پوست

سخن آخر»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که به طور کامل توضیح دادیم نوع رنگ رژگونه بسیار مهم در میکاپ صورت شما دارد پس از این نکات غافل نشوید شما همچنین میتوانید در این بخش از 2 رخ با کلیک برروی روش انتخاب رژگونه ی مناسب با توجه به رنگ پوست! مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.