سلامت پوست

آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟

آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟

آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟ اهمیت استفاده از کرم دور چشم بر هیچکس پوشیده نیست ، اما در نحوه استفاده از این محصول ، اغلب سوالاتی وجود دارد که ما قصد داریم در این مقاله به این سوالات رایج پاسخ دهیم و نحوه شناسایی یک کرم دور چشم خوب و مفید را توضیح دهیم. همه زنان دوست دارند پوستی صاف ، جوان و بدون چین و چروک در اطراف چشم خود داشته باشند.برای همین پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله همراه 2 رخ باشید.

آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟

آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟

پوست چشم انسان از نازک ترین لایه ها تشکیل شده است ، غدد چربی کمتری نسبت به پوست مناطق دیگر دارد و به دلیل تحرک در این ناحیه مستعد چین و چروک و پیری زودرس است.

مشکلات رایج پوست اطراف چشم وجود این چین و چروک ها ، تیرگی یا کبودی در اطراف چشم ، پف یا در برخی موارد افتادگی پلک است. اما اغلب ، بیشتر شکایات به دلیل خشکی این ناحیه و گودی و چین و چروک گوشه چشم است که باید به نحوی کنترل و درمان شوند.

دلایل ایجاد چین و چروک زودرس می تواند خشکی بیش از حد پوست یا عادات رفتاری افراد باشد. اما در مورد سیاهی زیر چشم که به هاله دور چشم نیز معروف است ، می توان گفت که در بیشتر موارد مربوط به عوامل ارثی است و اگر والدین چنین سیاهی دور چشم خود را داشته باشند از فرزندان این خانواده نیز مشکلات مشابهی خواهند داشت.

آیا از فواید کرم دور چشم چیزی میدانید؟

علت استفاده از کرم دور چشم

این را می توان در کودکان مشاهده کرد حتی اگر والدین این بیماری را نداشته باشند. وجود مویرگ های بسیار کوچک و فشرده در این ناحیه باعث می شود پوست زیر چشم تیره تر شود. بنابراین  درمان این مشکل اغلب موقت است و هنوز درمان قطعی برای این موضوع وجود ندارد.مگر با درمان های موقت مانند تزریق ژل به این نواحی .

اما در مورد چین و چروک هایی که به دلیل خشکی پوست اطراف چشم و قبل از رسیدن به سن بالا ایجاد می شود ، می توانیم با کرم های مختلف دور چشم این مسئله را کنترل و از بین ببریم.

ما حتی می توانیم از بروز این چین و چروک ها جلوگیری کرده و به نوعی روند پیری پوست را به تاخیر بیاندازیم. در ادامه مزایای کرم دور چشم را به طور مختصر شرح می دهیم و توجه شما را به نحوه استفاده از این محصول جلب می کنیم.

کرم دور چشم

فواید کرم دور چشم :

✅رفع خشکی پوست دور چشم

✅رفع خطوط حاصل از تحرک این ناحیه

✅رفع چروک های قدیمی دور چشم

✅پیشگیری از ایجاد چروک هایی جدید

✅شفاف نمودن تیرگی هاله زیر چشم

✅جلوگیری از اشعه های زیان بار خورشید

✅رطوبت رسانی به پوست این ناحیه

✅ضد حساسیت به دلیل فقدان مواد عطری

وجود مواد لایه بردار ملایم در برخی از این محصولات باعث از میان رفتن سلول های مرده پوست خواهد شد.

بیشتر بخوانید» راحت ترین راه موثر برای از بین بردن لک صورت

در چه سنی باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

به گفته بسیاری از متخصصان زیبایی ، استفاده از کرم دور چشم هنوز زود نیست. اگر بخواهیم جنبه شوخی  این نظریه را نادیده بگیریم باید گفت که در بسیاری از موارد  افراد با وجود حدود 17 سالگی ، به دلیل خشکی پوست ، دچار چین و چروک در اطراف پوست اطراف چشم خود می شوند.

بنابراین ، می توان گفت که در صورت تجویز پزشک ، می توان از این محصول برای مقابله با آثار مضر خشکی پوست استفاده کرد. اما معمولاً با توصیه متخصصان پوست ، می توانیم از 20 سالگی استفاده از کرم دور چشم را شروع کرده و هر روز صبح و شب به صورت صحیح و استاندارد از آن استفاده کنیم.

کرم های ضد چروک دور چشم دارای چه ویتامینی هستند؟

کرم های دور چشم حاوی مرطوب کننده ، ویتامین A ، C ، E و در برخی موارد لایه بردارهای بسیار ضعیف هستند که نقش ایجاد کننده بافت را دارند. این کرم ها را می توان هم در طول روز و هم در شب قبل از خواب استفاده کرد. برخی از کرم های چشم نیز دارای خاصیت ضد آفتاب مخصوص روز هستند.

آیا استفاده از این کرم ها ضروری است یا می توان یک پوشش مناسب در برابر نور خورشید مانند استفاده از عینک آفتابی از چین و چروک های دور چشم جلوگیری کرد؟

با توجه به اینکه خورشید یکی از مهمترین عوامل ایجاد چین و چروک زودرس در مردان و زنان به ویژه افرادی است که در فضای باز و زیر نور آفتاب کار می کنند ، استفاده از کرم های ضد آفتاب و ضد چروک دور چشم ضروری است

و می تواند تا حد زیادی از بروز چین و چروک زودرس به آرامی البته استفاده از محافظ UV نیاز به استفاده از کرم دور چشم و کرم ضد آفتاب را در اطراف چشم برطرف می کند ، اما باید مطمئن باشید که عینک استاندارد بوده و از پوست اطراف چشم در برابر اشعه A و B محافظت می کند.عینک آفتاب خوب را یک عینک ساز معرفی میکند.

کرم دور چشم

به غیر از اشعه ماوراء بنفش خورشید ، کرم ها و لوازم آرایشی نیز می توانند باعث چین و چروک زودرس پوست شوند؟

اگر کرم ها با پوست سازگار نباشند و باعث ایجاد واکنش های پوستی شوند ، می توانند باعث ایجاد چین و چروک و حساسیت پوستی به ویژه در اطراف چشم شوند. این کرم نباید هیچ واکنشی روی پوست ایجاد کند ، اما اگر باعث قرمزی ، التهاب یا جوش روی پوست شود  باید فوراً قطع شود.

آیا می توان روز و شب از کرم های صورت ، کرم های مرطوب کننده یا کرم های ضد چروک دور چشم استفاده کرد یا باید از کرم های دور چشم استفاده کنیم؟

استفاده از کرم های آرایشی نباید واکنشی روی پوست ایجاد کند. اگر کرم واقعاً آرایشی است استفاده از آن روی پوست و دور چشم اشکالی ندارد  اما اگر این کرم روی پوست واکنش نشان داد ، نباید آن را دور چشم بمالید. همین امر در مورد کرم های ضد آفتاب نیز صادق است.

کرم های صورت و کرم های چشم تفاوت چندانی با هم ندارند. کرم های دور چشم را می توان برای کل صورت استفاده کرد ، اما اگر کرم های صورت باعث تحریک پوست اطراف چشم می شوند ، نباید آنها را دور پلک ها بمالید. ابتدا باید کرم را روی قسمتی از پوست امتحان کنید.

بیشتر بخوانید» اصول شستشوی روزانه صورت چگونه باید انجام شود

نکات مهم در انتخاب کرم دور چشم

1- هدف از انتخاب کرم دور چشم: اول از همه باید هدف خود را از انتخاب و خرید کرم دور چشم مشخص کنیم. معمولاً یکی از اهداف خرید کرم دور چشم مقابله با مواردی مانند چین و چروک های عمیق یا سطحی در اطراف چشم ، ناحیه تیره یا کبود ، خشکی بیش از حد پوست اطراف چشم یا حالت پف کرده در این ناحیه است.

شفاف سازی این موضوع برای خود شما یا متخصص زیبایی می تواند کمک شایانی در انتخاب کرم دور چشم مناسب ما کند.

2 – با توجه به فرمولاسیون کرم دور چشم: همیشه باید به برچسب فرمول یا ترکیبات این محصول توجه کنید. اگر هدف شما مبارزه با چین و چروک های پیری است  باید مطمئن شوید که موادی مانند رتینوئیدها ، آلفا هیدروکسی اسید ، کافئین ، آنزیم Q10 و ویتامین C در کرم دور چشم شما وجود دارد.

کرم دور چشم

3- مواد ضد تیرگی دور چشم: اگر انتخاب شما کرم ضد تیرگی چشم است ، باید موادی مانند هیدروکینون ، رتینول ، چای سبز ، کافئین یا ویتامین K در آن وجود داشته باشد.

4- شفاف سازی هنگام استفاده از محصول: کرم دور چشم شب یا روز نیز مهم است و باید این موضوع را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید از کرم دور چشم خود زیر آرایش استفاده کنید ، باید از محصولات مخصوص روز که حاوی مواد روشن کننده هستند استفاده کنید و مطمئن شوید که SPF مناسب در آن وجود دارد.

5- قیمت کرم دور چشم: استفاده از کرم دور چشم گران قیمت نمی تواند معیار مناسبی برای اطمینان از بهبود این ناحیه باشد در بسیاری از موارد ، استفاده از یک محصول ارزان قیمت می تواند بسیار سودآور یا حتی بهتر از محصولات گران قیمت باشد.

بیشتر بخوانید» صحیح ترین روش استفاده از کرم ضد آفتاب + همه چیز درباره ضد آفتاب

روش صحیح استفاده از کرم دور چشم:

روش صحیح و استاندارد استفاده از کرم دور چشم این است که یا باید از گوشه داخلی چشم شروع کرده و به گوشه بیرونی حرکت کنیم یا برعکس ، باید از گوشه بیرونی به گوشه داخلی ماساژ دهیم.

اگر امکان استفاده از کرم دور چشم برای پلک ها وجود دارد ، باید برچسب آن را بخوانید و اگر اجازه دارید ، می توانید پلک ها را نیز با این محصول مراقبت ماساژ دهید.

مقدار مناسبی از کرم دور چشم را روی پوست این ناحیه بمالید و با انگشت حلقه به آرامی در جهت های ذکر شده ماساژ دهید. در حین این عمل نیازی به ماساژ محکم و شدید نیست و حرکت بسیار ملایم و سطحی این انگشت کافی است.

 

ویدیو آموزشی نحوه صحیح استفاده از کرم دور چشم

 

سخن آخر»

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد همانطور که میدانید پوست صورت بسیار حساس است و با هر چیزی واکنش نشان میدهد برای اینکه فرم و چین و چروک صورت شما ظاهر نشود صد البته در دوران جوانی باید یکسری نکات را رعایت کنید تا سالیان نیازی به تزریق ژل و بوتاکس نداشته باشید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی موثرترین کرم ضد چروک دور چشم با خاصیت لیفتینگ مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.