آرایش صورت, آرایش و زیبایی, ویدیو

آموزش مرحله به مرحله آرایش و میکاپ صورت

آموزش مرحله به مرحله آرایش و میکاپ صورت

آموزش مرحله به مرحله آرایش و میکاپ صورت : آرایش اصولی دارد که اگر از آنها غافل باشید نمی توانید زیبایی و تناسب را در چهره خود ایجاد کنید. شما باید روش های صحیح استفاده از لوازم آرایشی مختلف را بیاموزید تا از آنها به بهترین شکل بر روی چشم  پوست و لب استفاده کنید.

آموزش مرحله به مرحله آرایش و میکاپ صورت

چگونه آرایش کنیم؟

در پاسخ به این سوال که چگونه می توان آرایش کرد و آرایش زیبا و صحیح داشت ، باید روش های اولیه استفاده از لوازم آرایشی مختلف آرایش را یاد بگیرید. کانسیلر ، پایه و آرایش پوست ، چشم ، لب و رژگونه اجزای اصلی یک آرایش هستند.

برای کرم پودر بهتر است مقداری از آن را در 4 نقطه در دو طرف صورت ، پیشانی و چانه بزنید و با حرکت دادن براش یا اسفنج مخصوص (به صورت دورانی) روی پوست پخش کنید.

برای پخش بهتر آن و مشاهده مالش یکنواخت آن روی صورت  صورت را دائماً به چپ و راست حرکت دهید و برای پیشانی و چانه ، سر را بالا و پایین کنید تا تمام پوست را ببینید.

برای پنکک اول تمام لپ خود را از هوا پرکنید تا چین و چروک ها باز شوند و سپس پودر پنکیک را به صورت ضربه زده روی پوست بمالید. عضلات را به حالت اولیه خود بازگردانید و با همان ضربه (بسیار آهسته) ادامه دهید تا کل پوست پوشانده شود.

آموزش مرحله به مرحله آرایش و میکاپ صورت

کانسیلر زیر چشم

برای استفاده از کانسیلر زیر چشم سر و چانه خود را کمی به سمت پایین متمایل کنید و مستقیم به آینه خیره شوید تا بتوانید زیر و زیر چشم های خود را نگاه کنید به این ترتیب می توانید تمرکز بیشتری روی پوست و عیوب آن داشته باشید.

حالا کانسیلر را زیر پوست چشم بمالید و با حرکت آرام براش مخصوص ، آن را روی پوست پاک کنید کانسیلر باید بعد از کرم پودر قبل از پنکیک استفاده شود.

رژ گونه زدن به روش درست 

لپ‌های خود را داخل دهان خود قرار دهید تا استخوان گونه ها نمایان شوند. حالا مقداری رژگونه (خیلی کم که فقط هاله ایجاد می کند) را روی و کمی زیر استخوان گونه بزنید و براش را از سمت داخلی صورت (کمی نزدیک بینی) به سمت گوش و انتهای استخوان گونه به حالت رفت و برگشتی حرکت دهید.

وقتی رژگونه سر جای خود قرار گرفت ، می توانید آن را کمی پررنگ تر کنید.

آموزش مرحله به مرحله آرایش و میکاپ صورت

سایه چشم و مژه مصنوعی

سر خود را کمی به عقب خم کرده و ابروهای خود را به صراحت بالا بیاورید. حالا سایه را با یک برس مخصوص دور پلک و در جهت خط مژه بکشید. البته مدل های مختلفی از آرایش چشم وجود دارد که می توانید آنها را در اینجا مشاهده کنید.

پس از تهیه مژه مصنوعی مناسب ، انتهای پلک را با انگشت کوچک خود بکشید تا مژه ها بهتر روی آن بنشینند. حالا با دست دیگر ، مژه ها را از وسط پلک بچسبانید و با انگشت خود آن را روی خط مژه ها دقیق کنید.

میکاپ صورت

ریمل و خط چشم

سر را به عقب بکشید تا بتوانید ریشه مژه ها را به خوبی ببینید. حالا براش ریمل را از انتها به مژه ها بچسبانید و با یک حرکت ارتعاشی آن را تا انتهای مژه ها بکشید.

برای حجم دار شدن مژه ها ، یکبار ریمل بزنید و وقتی خشک شد ، با یک ابزار باریک مانند سنجاق مژه ها را باز کرده و دوباره ریمل بزنید تا مژه های فوق العاده ای داشته باشید.

در استفاده از سنجاق یا هر وسیله دیگری، مراقب باشید که به خود آسیبی نرسانید.

میکاپ صورت

حالا نوبت خط چشم است. آرنج خود را روی میز یا هر جای دیگر تکیه دهید تا دستان شما تکان نخورد. حالا از ابتدای خط مژه شروع به کشیدن یک خط باریک کنید.

پس از اتمام کار ، آن را با دقت گسترش دهید. اگر تازه کار هستید ، ابتدا از خط چشم مایع استفاده نکنید و از مداد چشم کمک بگیرید برای عادت دادن دستان خود استفاده کنید و سپس آن را با مایع رنگ کنید.

تاثیر فوق العاده از رژ لب و برق لب

لب ها را فشار دهید و رژ را روی آن از مرکز به دو طرف لب حرکت دهید. لب ها را کمی به هم بمالید و سپس گوشه ها و گوشه بالای لب را با براش مخصوص رژ لب آن را بزنید.

برای براق کننده هم بهتر است که از انگشتتان استفاده کنید تا حالت طبیعی‌تری ایجاد کند.

میکاپ صورت

 

ویدیو آموزش مرحله به مرحله میکاپ

 

سخن آخر»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم پایه آرایش بسیار مهم است یعنی اینکه مهم است شما اول و اخر کارتان چه میشود پس از نکات گفته شده استفاده کنید و تمامی موارد را در میکاپ خودتان بکار بگیرید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش گام به گام آرایش صورت به روش درست این مقاله هم مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.