آرایش صورت, آرایش و زیبایی

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟ برای خانم ها

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟ برای خانم ها

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟ برای خانم ها : حالا که این روزها ویروس کرونا قرار نیست تموم شه  و تنها راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری خطرناک ماندن در خانه است ، باید برخی کارها را خودمان انجام دهیم.

یکی از کارهایی که خانم های عزیز ایرانی به راحتی می توانند انجام دهند این است که موهای خود  را در خانه کوتاه کنند. ممکن است در نگاه اول دشوار به نظر برسد ، اما با راه حل هایی که در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم ، مطمئن باشید که به راحتی قادر خواهید بود موهای خود را در خانه کوتاه کنید. پس در ادامه با چگونگی کوتاه کردن موهای خانم در خانه با 2 رخ همراه باشید.

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟

بیشتر بخوانید: شامپو مناسب برای انواع موها باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

چگونه موهای خودمان را کوتاه کنیم؟

برای اینکه بتوانید سلامتی خود را حفظ کنید ، انجام برخی کارها ضروری است مواردی مانند رسیدن به ظاهر ، کوتاه کردن مو و …. همه ما عادت کرده ایم که برای کوتاه کردن موهای خود به آرایشگاه برویم  اما در این روزهای قرنطینه که مکان های عمومی بسته است و امکان بازدید وجود ندارد ، چه باید کرد؟

بهترین و ساده ترین راه این است که سریع شروع کنید و موهای خود را کوتاه کنید! اما مطمئناً شما هم فکر می کنید که چگونه موهای خودمان را کوتاه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لازم نیست فرم و مدل خاصی را در نظر بگیرید. اول از همه ، باید اعتراف کنید که آرایشگر ماهری نیستید ، بنابراین به دنبال مدل موهای خاص نباشید بهتر است این روزها موهای خود را با فرم بسیار ساده کوتاه کنید تا پس از گذراندن این دوره واقعا سخت بتوانید به آرایشگاه بروید.

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟ برای خانم ها

چرا در هنگام شیوع کرونا به آرایشگاه مراجعه نمی کنید؟

متأسفانه  خطر انتقال ویروس کرونا به افراد به طرز چشمگیری افزایش می یابد ، زیرا توجه برخی از آرایشگران به بهداشت بسیار کم است و تجهیزات مورد استفاده در این مکان ها استاندارد نیستند.

علاوه بر این آرایشگاه ها یکی از مکان هایی است که مشتری های زیادی دارد از آنجا که در بعضی از افراد  ویروس کرونا ویروس جدید علائم خاصی را نشان نمی دهد و مطمئناً مشتری از آن بی اطلاع است  آنها به عنوان ناقل بیماری عمل می کنند و پس از ورود ممکن است افراد زیادی را آلوده کنند.

بنابراین باید تا آنجا که ممکن است از رفتن به این مکان ها خودداری کرده و شروع به کوتاه کردن موهای خود در خانه کنید.

اول از همه  باید به شما بگوییم که هدف از آموزش مو در خانه فقط رعایت نکات بهداشتی است. اگر با این نکته موافق هستید ، بیایید به روش کوتاه کردن موهای خانم ها در خانه بپردازیم.

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟

بیشتر بخوانید: 10 روش طبیعی برای تقویت و رشد مو

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم

اکنون که تصمیم خود را گرفتید و می خواهید موهای خود را در خانه کوتاه کنید  ما می خواهیم نحوه کوتاه کردن موهای خانم ها در خانه را به شما آموزش دهیم.

در این آموزش  ما دو روش آسان برای کوتاه کردن مو را به شما آموزش می دهیم. موهای چتری و مدل موهای ساده را بیاموزید. این دو مدل چون ساده تر از مدل موهای خانم ها دیگر هستند ، تصمیم گرفتیم این دو را به شما آموزش دهیم.

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟

نحوه کوتاه کردن موی چتری در خانه:

این مدل مو مورد علاقه بسیاری از زنان و دختران جوان است و به نوعی می توان گفت یکی از برترین مدل های سال گذشته بود نحوه اجرای این مدل مد روی موهای بلند بسیار ساده و بدون دردسر است

برای انجام این کار  فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

1- موهای خود را تقسیم و جدا کنید:

برای اینکه بتوانید موهای خود را در خانه حالت دهید  قسمت جلوی مو را با قسمت های دیگر جدا کنید. معمولاً بخشی که باید در این مدل مو از بقیه جدا شود  موهای پیشانی است.

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟

2- موهای خود را خشک کنید:

بسیاری از افراد موهای خود را مرطوب می کنند تا بتوانند به راحتی از هم قیچی شوند. پیشنهاد ما این است که در صورت انجام این کار از سشوار یا اتوی مو برای صاف و خشک نمودن موهای خود استفاده کنید.

دلیل این امر این است که موی چتری تمیز و زیبا به نظر برسد و شلخته نباشد.

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنیم؟

بیشتر بخوانید: چگونه از ریزش موهای خود جلوگیری کنیم؟

3- موهای پیشانی را از وسط جدا کرده و کنار بگذارید:

در این مرحله از اصلاح مو در خانه ، برای اینکه مدل موهای چتری دقیق تر و منظم تر باشد  باید موها را پس از خشک شدن و صاف کردن از پیشانی خود جدا کنید.

از آنجا که در مدل موی چتری ، اندازه موهای جلوی آن باید یکسان باشد ، انجام این کار ضروری است.

کوتاهی مو در خانه

4- موها را بین دو انگشت خود بگیرید:

هنگامی که موهای خود را کنار زدید، زمان آن رسیده است که شروع به قیچی کردن موهای خود کنید. برای کوتاه کردن موها ، به راحتی موهای پیشانی خود را بین دو انگشت قرار دهید  آنها را به سمت پایین بکشید تا کاملا صاف شوند  سپس شروع به قیچی کنید.

کوتاهی مو در خانه

5. برش های عمودی را انجام دهید:

پس از اتمام برش های افقی موهای پیشانی  نوبت به انجام برش های عمودی می رسد. موهای خود را دوباره بین انگشتان خود بگیرید و با قیچی برش های عمودی ایجاد کنید.

ایجاد برش های عمودی باعث می شود که چتری های شما طبیعی و زیبا به نظر برسند.

کوتاهی مو در خانه

6- جلوی آینه بایستید:

بعد از اتمام کار  جلوی آینه بایستید و به موهای خود نگاه کنید. اگر قسمتی را فراموش کردید که می خواهید آن را کوتاه کنید یا با بقیه قسمت ها متناسب نیست ، می توانید در این مرحله آن را برطرف کنید.

کوتاهی مو در خانه

مدل موی خانم ها در خانه به روشی ساده:

در این روش تغییرات زیادی در موهای خود ایجاد نخواهید کرد اما انتهای موهای خود را در اندازه بسیار کوچکی برش می دهید. اگر دوست ندارید تغییرات زیادی در موهای خود ایجاد کنید  قطعاً این روش بسیار مناسب خواهد بود. در ادامه مراحل این روش کوتاه کردن مو در خانه را به شما می گوییم.

بیشتر بخوانید: معرفی شامپو و راه مقابله با خشکی و آسیب دیدن مو

1- موهای خود را خشک کنید:

به احتمال زیاد شما از آن دسته افرادی هستید که در خانه موهای خود را باز می کنید و نمی بافید. اگر اینگونه است و دوست دارید کمی موهای خود را کوتاه کنید اول از همه سعی کنید موهای خود را خشک و مرطوب نگه دارید. سپس موهای خود را کوتاه کنید.

وقتی مو خیس است ، خیلی طولانی می شود و خیلی کوتاه می شوید. وقتی موها کاملا خشک می شوند ، می بینید که خیلی کوتاه و خیلی زیبا نیستند.

کوتاهی مو در خانه

2- موهای خود را به 4 قسمت تقسیم کنید:

کوتاه کردن موهای بلند در خانه آسان نیست ، به خصوص برای کسانی که هرگز موهای خود را کوتاه نکرده اند. برای اینکه به مشکل بر نخورید ، پیشنهاد می کنیم موهای خود را به 4 قسمت تقسیم کنید و سپس موهای خود را کوتاه کنید.

بعد از تقسیم کردن موهای خود، آن‌ها را با کش مو یا گیره ببنید تا دست و پای شما را هنگام کوتاه کردن بخش‌های دیگر نگیرد.

کوتاهی مو در خانه

3- انتهای هر قسمت را با انگشتان خود نگه دارید:

موهای خود را کاملا شانه کنید تا صاف شود. سپس موهایتان را با دو انگشت گرفته و قیچی کنید. برای آن که موهایتان کاملا هم سطح و هم تراز شوند، بهتر است بعد از نگه داشتن موها با دو انگشت کمی دست خود را به پایین بکشید.

کوتاهی مو در خانه

4- قیچی را موازی موهای خود بگیرید:

پس از انجام مراحل قبلی ، اکنون زمان کوتاه کردن موهای شما فرا رسیده است. پس از نگه داشتن مو بین دو انگشت ، قیچی را موازی مو قرار دهید و شروع به بریدن کنید.

دلیل این که تاکید می‌شود تا قیچی به صورت کاملا موازی قرار داده شود این است که موها به صورت صاف و یکسان کوتاه شوند.

کوتاهی مو در خانه

بیشتر بخوانید: اشتباهات شانه کردن مو که باعث خرابی ریشه مو میشود ! 

5- موهای خود را کوتاه کنید:

بسته به حجم موهایتان شما می‌توانید در یک یا چند ضربه قیچی موهایتان را کوتاه کنید. پیشنهاد ما این است که سعی کنید حدالامکان با یک ضربه موهایتان را کوتاه کنید تا اندازه یکسانی داشته باشند.

هنگام کوتاه کردن موهای قسمت پشت سر، حتما این نکته را رعایت کنید که به همان اندازه‌ای که موهای جلویی را کوتاه کردید آن‌ها را هم کوتاه کنید تا مرتب و زیبا به نظر برسند.

کوتاهی مو در خانه

6- جلوی آینه بروید و موهای خود را کنترل کنید:

بعد از اینکه موهایتان را کوتاه کردید  آنها را باز کنید و جلوی آینه بایستید تا ببینید آیا اندازه آنها یکسان است. اگر بخشی را فراموش کرده اید که کمی کوتاه یا کم کوتاه کرده اید ، در این زمان خواهید فهمید و آن را درست خواهید کرد.

کوتاهی مو در خانه

آموزش ویدیویی کوتاه کردن موهای خود در خانه

سخن آخر:

امیدواریم مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم کوتاه کردن مو خود بخصوص اگر تجربه ای در این خصوص ندارید به همین منطور در این مقاله به طور مفصل بیان کردیم که چگونه میتوانید موهای خود را کوتاه کنید. ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.