سلامت پوست

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟ پرایمر یا زیرساز یکی از لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله وسایل ضروری برای خانم هایی است که می خواهند آرایش تمیز و کاملی داشته باشند. پرایمر علاوه بر آرایش یکی از محصولات مراقبت از پوست است.

پرایمر محصولی است با دو کاربرد. محصولات آرایشی و بهداشتی در کنار هم حالت یکنواخت و بی نقص ترین در چهره شما ایجاد می کنند.

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

این محصول هم باعث شادابی ، شفافیت و شادابی پوست شما می شود و هم پایه و اساس آرایش است و باعث می شود مواد آرایشی روی پوست بهتر روی پوست بشیند.

اگر می خواهید بدانید راز زیبایی چیست و چگونه میشود پوستی جوان و شاداب داشت مقاله آیا میدانید چه چیزهایی دشمن زیبایی صورت شما هستند! به شما پیشنهاد می شود.

عملکرد اصلی پرایمر یا زیرساز میکاپ چیست؟

پرایمر لایه زیرین آرایش ما را تشکیل می دهد و به وسایل  آرایشی کمک می کند تا ثابت بمانند و بافت یکنواختی داشته باشند. البته پرایمرها علاوه بر زیر سازی آرایش و آماده سازی پوست برای آرایش  خواص متعددی دارند که جنبه مراقبتی نیز دارد.

حتی استفاده از برخی از پرایمرها به تنهایی می تواند ظاهر جذاب و یکدستی به پوست بدهد. این ویژگی مخصوصاً برای کسانی مناسب است که آرایش غلیظ را دوست ندارند و فقط می خواهند پوستی شفاف و یکدست داشته باشند.

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

چرا باید از پرایمر استفاده کنید؟

اگر می خواهید آرایش یکنواخت و جذابتری داشته باشید و انجام آرایش مانند یک حرفه ای را تجربه کنید ، پرایمر یکی از آن محصولات آرایشی است که باید از آن استفاده کنید.

بسته به نوع پرایمر مورد استفاده خود ، علاوه بر ایجاد لطافت و درخشش در آرایش ، می توانید از خواص مراقبت این محصولات نیز بهره مند شوید. در واقع ، پرایمر کاربردی دوگانه دارد این هم پایه آرایش است و هم جنبه مراقبت از پوست.

بسته به مارک ، نوع و مشخصات ، پرایمرها ممکن است خواص زیادی برای پوست شما داشته باشند.

پرایمر چیست و چه کابردی دارد؟

در اینجا برخی از آنها ذکر شده است:

فواید پرایمر پوست

پرایمر یک انتخاب عالی برای شروع آرایش است. علاوه بر آماده سازی پوست برای آرایش ، می تواند فواید زیر را برای پوست داشته باشد:

ضد پیری

همه ما به دنبال اکسیر جوانی هستیم. پرایمرها می توانند این رویا را تا حدی محقق کنند! در تهیه پرایمرها از محصولات ضد چروک و ضد پیری پوست استفاده می شود.

استفاده از این محصول درخشندگی و نشاط پوست جوان و تازه را به پوست صورت شما باز می گرداند. با استفاده از پرایمر ، پوست شما جوان و شاداب به نظر می رسد.

پرایمر

پوست را روشن کنید

یکی دیگر از ویژگی های پرایمرها که البته مارک های مختلف محصول دیگر متفاوت است ویژگی درخشندگی پوست است.

گاهی اوقات به دلایل مختلف پوست ما تیره و کدر می شود. فونداسیون آرایش محصولی خوب برای روشن و روشن شدن پوست است حتی اگر از پرایمر به تنهایی استفاده کنید ، می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

نرم کننده

این محصول نوعی نرم کننده پوست است. قبل از استفاده از کرم پودر ، باید از یک پرایمر استفاده کنید تا سطح آرامی و صافی برای آرایش داشته باشد.

نرمی پوست باعث می شود مواد آرایشی به طور مساوی و یکنواخت روی پوست قرار گرفته و ظاهری مخملی و زیبا داشته باشد. علاوه بر این باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می شود.

تصحیح رنگ

قبل از آرایش  همه بدنبال اصلاح رنگ پوست هستند. پرایمر این کار را به خوبی انجام می دهد. بعضی از مناطق پوست به دلایل مختلف گاهی تیره می شوند ، یا حتی ممکن است بعضی از قسمت های پوست قرمز شود.

با کمک پرایمرها می توانید بسیاری از این ناسازگاری ها را در رنگ پوست بپوشانید و پوستی صاف و یکدست داشته باشید و در آخر جذابیت بیشتر آرایش شب را تجربه کنید.

پرایمر

رطوبت ساز

پرایمرها خاصیت مرطوب کنندگی دارند مرطوب کننده ها یکی از پرمصرف ترین محصولات مراقبت از پوست هستند.

تقریباً همه افراد با هر نوع پوستی به مرطوب کننده نیاز دارند پرایمرها همچنین می توانند کارهای مرطوب کنندگی را انجام دهند به خصوص برای روزهای طولانی و شب های طولانی که پوست ساعت ها در زیر مواد آرایشی باقی می ماند.

نحوه استفاده از پرایمر

  • ابتدا صورت خود را کاملا بشویید و به خوبی تمیز کنید.

 

  • پس از شستشو و خشک شدن پوست ، مقدار کمی پرایمر را روی پوست صورت بمالید و با نوک انگشتان آن را روی صورت پخش کنید. بعد از مرطوب کننده می توانید از پرایمر استفاده کنید. اما از آنجا که پرایمر خاصیت مرطوب کنندگی دارد ، دیگر نیازی به استفاده از مرطوب کننده نیست.

 

  • پرایمر رامی‌توانید قبل از کرم‌ پودر استفاده کنید. ولی اگر اهل آرایش‌های ملایم هستید و دوست ندارید صورت‌تان را کاملا با لایه ضخیمی از کرم‌ پودر بپوشانید، می‌توانید کرم پودر و پرایمر را با هم ترکیب کنید و بعد استفاده کنید.

پرایمر

انتخاب با توجه به نوع پوست

  1. هنگام انتخاب پرایمر، باید انتخاب ماده ثابت کننده پوست را نیز در نظر بگیرید با وجود تفاوت بین پرایمر و پودر فیکس ، در هر دو پارامتر ، شما باید پوست خود را در نظر بگیرید تا پرایمر یا پودر فیکس کامل روی پوست شما بنشیند.
  2. پرایمر ها انواع مختلفی دارند این تنوع باعث می شود که انتخاب های زیادی داشته باشید و بسته به نوع پوست خود می توانید محصولات مختلفی را انتخاب کنید.
  3. افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از پرایمرهای مات استفاده کنند. این پرایمرها روغن پوست چرب را جذب می کنند و از براق شدن پوست شما بعد از مدتی جلوگیری می کنند.
  4. اگر پوست خشک دارید ، باید از پرایمرهای حاوی مرطوب کننده استفاده کنید. این پرایمرها رطوبت پوست را حفظ کرده و ظاهری شاداب و شاداب به پوست می بخشند.
  5. اگر قرار است برای اولین بار از یک پرایمر استفاده کنید و در انتخاب آن تردید دارید ، پرایمرهای روشن یا بی رنگ تهیه کنید. این پرایمرها برای انواع پوست مناسب است.

پرایمر

پرایمر های رنگی

پرایمرهای رنگی، برای اصلاح رنگ پوست به کار می‌روند. مثلا فرض کنید که به دلیل جوش یا برافروختگی پوست، هاله‌ای قرمزرنگ روی پوست صورت‌تان ایجاد شده است. با پرایمرهای سبزرنگ می‌توانید در رنگ پوست خود، تعادل ایجاد کنید.

پرایمرهای رنگی رنگ پوست شما را ایجاد نمی کنند بلکه باعث تعادل و اصلاح رنگ آن می شوند.

پرایمر چند رنگ

نوع دیگر پرایمر وجود دارد که چند رنگ است. هر یک از رنگ های تشکیل دهنده آن تأثیر متفاوتی بر روی پوست دارد. با استفاده از این پرایمرها می توانید با چند تیر علامت گذاری کنید و می توانید نقایص پوست را تا حد زیادی بپوشانید.

پرایمر

سخن آخر:

تحربه شما از استفاده از این محصول چیست؟ آیا استفاده از آن، تاثیر قابل توجهی روی پوست صورت‌تان داشته است؟ شما همچنین میتوانید با کلیک برروی چگونه منافذ پوست خود را ببندیم؟ + روش های طبیعی مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.