آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت : ممکن است به عنوان یک زن از خود بپرسید که تفاوت بین هایلایتر و کانتور چیست و دقیقاً چیست بسیاری از مردم تفاوت بین کانتور و هایلایتر را نمی دانند .

به طوری که حتی در مواردی که فرد برای مدت طولانی به اشتباه چهره خود را با هایلایت می کند یا برعکس به طور کلی باید گفت که کانتورها با هایلایتر تفاوت اساسی دارند اما در نهایت این دو تکنیک و روش آرایش مکمل یکدیگر هستند و نتیجه استفاده همزمان از آنها ، باعث وضوح ، درخشندگی و جذابیت زیادی می شود.

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

تفاوت کلی کانتور و هایلایتر

کانتورینگ تکنیکی است که در آن با استفاده از سایه روشن ، خطای بینایی در صورت ایجاد می شود و با تغییر فرم صورت ، صورت را متقارن کرده و نقایص آن را می پوشاند. با این حال ، با کمک هایلایتر می توانید نقاط قوت صورت را برجسته کرده و برجسته تر کنید.

به عنوان مثال ، اگر شخصی گونه های زیبایی دارد ، هایلایتر می تواند بر آن تأکید بیشتری داشته باشد و زیبایی و ظاهر آن را دو چندان کند. استفاده صحیح از این دو تکنیک در کنار هم ، می تواند ظاهر نهایی آرایش را بی عیب و نقص کرده و شکلی زیبا و درخشش فوق العاده به صورت شما ببخشد. بنابراین با دانستن تفاوت بین کانتور و هایلایتر می توانید ظاهری زیبا و جذاب داشته باشید.

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

هایلایتر و کاربردهای آن

به طور کلی باید گفت که هایلایت یا عمل هایلایت کردن تکنیک نسبتاً جدیدی است که خانم ها معمولاً با آن آشنا نیستند. اگرچه در آرایش نیازی به برجسته سازی نیست اما استفاده از هایلایتر به صورت افراد درخشندگی ، زیبایی و جلوه ای طراوت بخش می دهد.

هایلایتر برای چه کسانی مناسب است؟

هایلایتر مناسب خانمهایی است که علاقه زیادی به داشتن آرایش زیاد ندارند و آرایش روزانه ملایم آنها را راضی خواهد کرد. هایلایتر با رنگی ملایم و کاملاً طبیعی می تواند شادابی و طراوت را در صورت به وجود آورد و نیاز خانم هایی را که به آرایش ملایم علاقه دارند برطرف کند.

هایلایت ها ساختاری بسیار روشن دارند و در ایجاد فرمولاسیون آنها به زیبایی و پر شدن قسمتهای خاصی از صورت توجه ویژه ای شده است. استفاده از هایلایتر در نهایت به تکمیل روند کانتورینگ کمک می کند ، به همین دلیل باید از تفاوت بین کانتورینگ و هایلایت کاملا آگاهی داشته باشید.

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

چه زمانی باید از هایلایتر استفاده کنید؟

پس از اتمام پایه آرایش  می توانید از هایلایتر استفاده کنید. به عبارت دیگر  شما باید این محصول را در مرحله نهایی آرایش به صورت خود اضافه کنید  که با تشخیص تفاوت بین کانتور و هایلایتر به راحتی انجام می شود.

انواع هایلایتر

این محصول از تنوع بافتی بالایی برخوردار است و در انواع مختلف پودر ، مایع و کرمی در بازار موجود است.

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

نکات مهم در استفاده از هایلایترها

در انتخاب هایلایتر حتما به نوع پوست و میزان استفاده از آن توجه کنید به عبارت دیگر  اگر از هایلایترهای زیادی برای آرایش صورت استفاده کنید  حالت طبیعی خود را از دست می دهد و آرایش شما غیرطبیعی به نظر می رسد.

استخوان گونه یکی از مهم ترین نقاطی از صورت است که با استفاده از هایلایتر می توان ظاهر آن را زیباتر نمود. برای استفاده از این محصول در این ناحیه، از کشیدن هایلایتر در پایین گودی چشم ها خودداری نمایید؛ زیرا این کار باعث می شود چروک های زیر چشم بیشتر نمایان شود و حالت ناخوشایندی پیدا کند.

کانتورینگ و کاربردهای آن

مطمئناً می دانید که چهره بازیگران هالیوود به اندازه سایر افراد جامعه کامل نیست. اما معمولاً آنچه در رسانه ها می بینیم چهره های کاملی است که قطعاً طبیعی نیست و نتیجه ترفندهای حرفه ای آرایش است.

ترفند اصلی که آرایشگران برای گریم و بازیگران استفاده می کنند کانتورینگ است. این روش در بین آرایشگران و میکاپ آرتیست ها بسیار محبوب است و یکی از مراحل اصلی میکاپ  است.

فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

کانتور: انواع محصولات کانتورینگ

به طور کلی می توان گفت که دو نوع کانتور وجود دارد که عبارتند از: کانتور پودری و کرمی.

کانتور پودری

آرایشگران و میکاپ آرتیست های حرفه ای معمولاً از خطوط پودر استفاده می کنند. زیرا استفاده از این مواد آرایشی به مهارت زیادی نیاز دارد. خطوط پودری نسبت به خطوط کرم اثر نهایی مات و بهتر دارند.

کانتور کرمی

خانم هایی که قصد دارند خودشان در خانه کانتورینگ انجام دهند از خطوط کرمی بیشتری استفاده می کنند. ترکیب و محو شدن این خطوط روی پوست راحت تر است.

کانتور و هایلایتر

نکات مهم برای کانتورینگ

بخاطر داشته باشید که مهمتر از نوع کانتور میزان استفاده و رنگ محصولی است که برای کانتورینگ انتخاب می کنید. زیرا اگر بیش از حد از این محصول استفاده کنید یا تفاوت زیادی بین رنگ کانتور و رنگ طبیعی پوست شما وجود داشته باشد ، می تواند فرم صورت شما را تغییر دهد.

موارد دیگری که باید به آنها دقت کنید استفاده از کرم مناسب برای نوع پوست شما ، انتخاب یک ابزار کانتورینگ با کیفیت و استفاده از برس مناسب است. برای کانتورینگ باید با نقاط استخوانی صورت ، ترکیب صحیح کانتورهای روشن و تیره و همچنین نحوه پاک کردن حرفه ای خطوط کانتور آشنا باشید.

در پایان باید بگوییم که با تشخیص تفاوت کانتور و هایلایتر و استفاده همزمان از این دو تکنیک می توانید جذابیت و اعتماد به نفس خود را چندین برابر کرده و ظاهری بی عیب و نقص را تجربه کنید.

کانتور و هایلایتر

سخن آخر”

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همچنین شما میتوانید با کلیک برروی چگونه به کمک هایلایتر زیباتر به نظر برسیم؟ مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.