آرایش و زیبایی, سلامت پوست

روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش : هر کس  چه یک نوجوان و چه یک فرد بزرگسال ، که از آکنه ، کک و مک و غیره رنج می برد ، می داند که همیشه احساس می کند برخی افراد به پوست آنها خیره شده اند چقدر استرس آور است.

البته روش های مختلفی برای پوشاندن لکه های صورت وجود دارد که می توانید استفاده کنید. ما همچنین در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد و بهترین روش برای پوشاندن لکه های صورت را به شما آموزش می دهیم. 

روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

لکه صورت را بپوشانید

مهم نیست که چقدر زیبا باشید ، در وهله اول پوست شما می تواند ظاهر شما را تغییر دهد. درست است که همه چیز ، حتی گاهی اوقات نقص ، زیبایی خاص خود را دارد ، اما اگر لکه هایی روی صورت خود دارید که دوست ندارید ، می توانید با استفاده از روش هایی برای پوشاندن لکه های صورت ، آنها را از بین ببرید. اما چطور: نکات مهم درباره مراقبت از پوستی سالم و شاداب در روز مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید» چطور پوست سالم و تمیزی داشته باشیم؟

– پوست خود را شاداب کنید

اولین قدم برای پوشاندن لکه های صورت این است که از تمیز و مرطوب بودن پوست خود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید برای پوشاندن لکه هایی که دوست ندارید شروع به کار کنید.

توجه داشته باشید که حتی پوست چرب نیز به رطوبت نیاز دارد. محصولی متناسب با پوست خود بخرید و پوست خود را تازه و شاداب نگه دارید. برای مرطوب سازی پوست می توانید کرم آبرسان که باعث ترمیم پوست و تنظیم چربی و جلوگیری از شل شدن و کاهش الاستیکی پوست می شود.

روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

 برای پوشاندن لکه های صورت پرایمر بزنید

روش دیگر برای پوشاندن لکه های صورت استفاده از پرایمر است پرایمر را با نوک انگشتان روی صورت خود بزنید تا اطمینان حاصل کنید که آرایش شما به آرامی بر روی پوست شما قرار می گیرد و در تمام روز باقی می ماند.

– کانسیلر را به صورت دایره ای یا ضربدری روی لکه ها برنید

شما می توانید از کانسیلرها به چندین روش استفاده کنید که یکی از آنها پوشاندن لکه های صورت است برای اطمینان از پوشانده شدن لکه های خود می توانید از کانسیلر برای خلاص شدن از لکه ها استفاده کنید.

روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

– پوشاندن لکه های صورت ؛ کانسیلر را به آرامی پخش کنید

از پدهای تمیز استفاده کرده و با فشردن کانسیلر سعی بر محو کردن لکه ها کنید. پیشنهاد می کنیم پد را روی لکه ها نکشید، چرا که ممکن است تمامی اثرات کانسیلر را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید« چند نوع میکاپ با استایل رنگ قرمز جذاب 2021

زیر چشم خود را نیز کانسیلر بزنید

درست است که یکی از ترفندهای محور کردن جای لک صورت استفاده از کانسیلر است، اما برای آنکه زیر چشم شما سیاه دیده نشود، لازم است تا کانسیلر را در نقاط سیاه زیر چشم خود نیز بزنید تا پوست شما صاف و یکدست دیده شود.

– باقی مانده آرایش اضافی را با دستمال پاک کنید

برای اینکه آرایش طبیعی به نظر برسد ، باید آرایش اضافی خود را با دستمال پاک کنید.

لک های صورت

– برای استفاده از کرم پودر ، از قلمو استفاده کنید

برای از بین بردن لکه های صورت باید از کرم پودر استفاده کنید اما توجه داشته باشید که برای استفاده از کرم پودر بهتر است از قلمو یا براش مخصوص برای این منظور استفاده کنید. در غیر این صورت ، می توانید کانسیلر را برداشته و تمیز کنید یا لایه های ضخیم و غیر یکنواخت کرم پودر را روی صورت خود بزنید.

بیشتر بخوانید« فرق بین کانتور و هایلایتر و اصلی ترین نکات کانتورینگ صورت

– پودر فیکساتور بزنید

پس از استفاده از کرم پودر  چند دقیقه صبر کنید تا این پایه بر روی پوست شما ثابت شود. سپس با کمک پودرهای فیکساتور ، کرم های پایه ای که روی صورت خود زده اید را درست کنید. این اطمینان حاصل می کند که لکه های صورت در زیر کرم ها ظاهر نمی شود.

البته می توان برای این منظور از اسپری های تثبیت کننده آرایش نیز استفاده کرد که اتفاقاً استفاده از پودرها راحت تر خواهد بود همه چیز به سلیقه و مهارت شما در آرایش بستگی دارد.

لک های صورت

ویدیو برای پوشاندن لک صورت در آرایش

سخن آخر» 

همانطور که گفته شد ، لکه های صورت برای اکثر افراد خوشایند نیست. البته روش های پزشکی مختلفی مانند لیزر درمانی یا استفاده از کرم های شیمیایی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه های صورت به صورت دائمی استفاده کنید.

اما اگر به هر دلیلی نمی خواهید از روش های پزشکی استفاده کنید ، این روش آرایش به پوشاندن لکه های صورت کمک می کند. از این روش استفاده کنید و لکه های خود را موقتاً از دیدها پنهان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.