آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

روش استفاده صحیح کرم پودر روی صورت چگونه باید باشد؟

روش استفاده صحیح کرم پودر روی صورت چگونه باید باشد؟

روش استفاده صحیح کرم پودر روی صورت چگونه باید باشد؟  یکی از ابزارهای آرایشی که باعث زیبایی صورت و زیبایی پوست می شود  کرم پودر است. اما همانطور که می دانید ، مانند استفاده از هر لوازم آرایشی ، لازم است برخی از تکنیک های استفاده از کرم پودر را بدانید.

زیرا در غیر این صورت نه تنها پوستی زیبا و جذاب نخواهید داشت بلکه عکس آن عمل خواهید کرد. بنابراین  در این مقاله می خواهیم اشتباهات رایج در کرم پودر را به شما آموزش دهیم تا با یادآوری آنها بتوانید از آنها جلوگیری کنید. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

روش استفاده صحیح کرم پودر روی صورت چگونه باید باشد؟

اشتباهات رایج در کرم پودر زدن

به طور کلی  آرایش ترفندها و تکنیک هایی دارد که اگر آن را دنبال کنید، می توانید زیبایی چهره خود را دو چندان کنید. حتماً افرادی را دیده اید که هر چقدر از مواد آرایشی با کیفیت استفاده کنند ، آرایش آنها به خوبی روی صورت آنها نمی نشیند.

یک دلیل وجود دارد ، و آن این است که آنها فنون را نمی دانند در پایه کار یک کرم پودر وجود دارد که نقش مهمی در زیبایی پوست و صورت دارد. بنابراین خوب است که از اشتباهات رایج کرم پودر آگاه باشید  آنها را برای همیشه دور بریزید و از روش های مناسب استفاده کنید:

روش استفاده صحیح کرم پودر روی صورت چگونه باید باشد؟

شما کرم پودر را روی پوست دست خود آزمایش می کنید

یکی از رایج ترین اشتباهات در کرم پودر این است که کرم پودر را روی پوست دست خود آزمایش می کنید. در واقع ، ما باید به شما بگوییم که این بدترین کاری است که می توانید برای خرید و انتخاب کرم پودر انجام دهید.

برای انجام بهترین انتخاب ، به جای دستان خود ، کمی پوست پودر ، اطراف بینی یا پیشانی خود بزنید. این نواحی صورت ضمن داشتن آگاهی از نوع کرم پودر و پوشش آن به شما کمک می کند تا رنگ کرم پودر را به خوبی انتخاب کنید.

حتما بخوانید: چگونه بهترین کرم پودر را برای پوست خود انتخاب کنیم 

با استفاده از دست یا اسفنج کرم پودر را روی صورت خود بزنید

اگرچه بسیاری از افراد از زمان های بسیار قدیم از دست های خود برای پخش کرم پودر استفاده می کردند  اما باید بدانید که این یکی از اشتباهات رایج در کرم پودر است. این به این دلیل است که با دست یا اسفنج لایه های ضخیم تری از کرم پودر را روی صورت خود میزنید ، که باعث می شود پوست شما مصنوعی به نظر برسد.

از طرف دیگر ، لایه های ضخیم کرم پودر روی پوست نمی تواند سطح صاف و یکنواختی از پوست را برای شما ایجاد کند. اما راه حل چیست؟ برای پخش کرم پودر باید از براش های بزرگ و مناسب استفاده کنید و با آن کرم پودر را به طور یکنواخت روی تمام قسمت های پوست خود پخش کنید.

کرم پودر

پنکیک زیادی روی صورت خود میزنید

بسیاری از افراد برای جذب رطوبت و از بین بردن درخشندگی پوست پس از آرایش از پنکیک استفاده می کنند. اما از آنجا که طبیعت پنکیک خشک است ، استفاده زیاد از آن صورت شما را گچی نشان می دهد و از طرف دیگر باعث ایجاد ترک روی پوست شما می شود. به همین دلیل است که باید مراقب میزان پنکیک روی پوست خود باشید.

کرم پودر شما بیش از حد غلیظ است

توجه داشته باشید که هرچه کرم پودر شما ضخیم تر باشد باید بیشتر برای پوست های غیر طبیعی آماده شوید  مثل اینکه ماسک به صورت خود می زنید.

البته هدف شما بیشتر جبران آرایش است تا اینکه خود را غیر طبیعی جلوه دهید. از طرف دیگر ، اگر کرم پودر شما ضخیم باشد چین و چروک ها و خطوط خنده به سرعت ظاهر می شوند و این اصلا چهره مناسبی نیست.

کرم پودر

حتما بخوانید: روش مزووایت و کرم پودر دائمی برای سفید کردن پوست

اشتباهات رایج در کرم پودر زدن ؛ پرایمر را حذف می کنید

تا پوست خود را زیرسازی نکنید، نمی توانید شاهد پوستی یکدست و صاف باشید. درست به همین دلیل است که نباید هرگز پرایمر را فراموش کنید. برای آنکه کرم پودر به خوبی روی صورت شما بنشیند، در ابتدا با پرایمر پوست خود را زیرسازی کنید و سپس کرم پودر بزنید.

اگر قبل از کرم پودر کانسیلر بزنید!

بهتر است پس از استفاده از کرم پودر کانسیلر را روی صورت خود بزنید. در واقع کانسیلر سیاه هایی را که کرم پودر جبرا نکرده  را می پوشاند. استفاده از آن را به زمان استفاده از کرم پودر موکول کنید.

کرم پودر

سخن پایانی”

همه ما می دانیم که هدف از استفاده از آرایش و استفاده از لوازم آرایشی زیبایی بیشتر به نظر می رسد. اما تنها به دست گرفتن قلموها و استفاده از رنگ های مختلف نیست که ما را به هدفمان می رساند.

درواقع باید با آگاهی از تکنیک های لازم، بتوانیم با آگاهی از فنون لازم ، آرایش را به درستی انجام دهیم. با توجه به آنچه در بالا گفتیم ، پیشنهاد می کنیم این اشتباهات رایج در کرم پودر را به خاطر بسپارید تا بتوانید پوستی صاف ، یکدست و جذاب داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.