آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار : همه خانم ها دوست دارند میکاپ آنها بسیار مرتب و تمیز بماند و در طول روز و انجام برخی کارهای روزمره ماسیده نشود یا اصطلاحاً به شکل کیک نباشد. اما چه بخواهیم و چه نخواهیم ممکن است در طول روز اتفاق بیفتد.

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار

دلایل ماسیده شدن میکاپ

برای جلوگیری از این اتفاق باید بدانید که به دنبال چه چیزی بگردید. برای آشنایی با روش های جلوگیری از ماسیدن شدن آرایش ما را تا انتها دنبال کنید. بدون شک هر یک از موارد زیر برای شما مفید خواهد بود.

قبل از اینکه به روش های جلوگیری از ماسیدن آرایش بپردازیم ، ابتدا باید مشخص کنیم که دلیل اصلی خراب شدن آرایش چیست؟ هنگامی که دلیل آرایش خود را بفهمید به راحتی می توانید راه ها و روش هایی برای جلوگیری و مقابله با آن پیدا کنید.

ماسیده شدن آرایش

همانطور که می دانید آماده سازی پوست برای آرایش یکی از مهمترین کارهایی است که باید قبل از آرایش انجام شود سهل انگاری انجام آماده سازی پوست که اعم از استفاده زیاد یا کم از لوسیون‌های پایه آرایشی است، می‌تواند منجر به ماسیدن آرایش شود.

پوست ما همیشه سلولهای مرده را از بین می برد و سلولهای جدید را جایگزین آنها می کند اگر نتوانید پوست صورت خود را کاملا تمیز کنید ، این سلولهای مرده جمع می شوند و آرایش شما یا ماسیده می شود  یا بسیار زشت و نامرتب به نظر می رسد.

دلیل عمده دیگر ماسیده شدن آرایش کمبود آب در بدن و همچنین استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت است. مواد آرایشی غیر استاندارد رطوبت و لطافت پوست را از بین می برند و پوست را قادر به پشتیبانی از آرایش نمی کند.

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار

راه های جلوگیری از ماسیده شدن آرایش:

در این قسمت می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که به کمک آنها می توانید در طول روز به راحتی آرایش تمیز و مرتبی داشته باشید و از ماسیده شدن آرایش جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

1- داشتن روال مراقبت از پوست:

یکی از مهمترین اقداماتی که می توانید برای شروع روند آماده سازی برای مدی تیشن انجام دهید ، آماده سازی پوست برای روز است. در طول روز حتما از سرم های صورت ، روغن های مرطوب کننده پوست ، نرم کننده های پوست و مقدار کافی برای مراقبت از پوست صورت خود استفاده کنید.

همچنین مراقب باشید در مدت زمان کوتاهی پوست صورت خود را تمیز کنید پوست دائما سلولهای مرده را از بین می برد و سلولهای پوستی جدیدی ایجاد می کند. بنابراین برای پاکسازی پوست از این نوع سلولهای مرده ، از مواد لایه بردار مناسب و استاندارد استفاده کنید.

هنگام خواب سعی کنید از سرم صورت استفاده کنید سرم های صورت به پوست کمک می کنند مواد مغذی مورد نیاز را بدست آورد و شادابی لازم برای حفظ آرایش را داشته باشد.

همچنین قبل از آرایش حتما از یک پرایمر مناسب و استاندارد برای آماده سازی پوست خود استفاده کنید این باعث می شود پوست شما یک دست شود و آرایش انجام شده روی صورت شما بسیار خوب بنشیند.

10 دقیقه قبل از استفاده از پرایمر روی پوست  حتما از سرم صورت  مرطوب کننده یا روغن صورت استفاده کنید.

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار

2- استفاده از اسپری آرایش پس از اتمام آرایش:

آرایش مانند نقاشی است که باید مرتباً و به طور کامل از آن عبور کنید. کم کاری یا کار زیاد در هر یک از مراحل می تواند باعث ماسیده شدن آرایش شما شود.

بنابراین یکی از راه های جلوگیری از ماسیده شدن آرایش استفاده از اسپری آرایش کافی بعد از آرایش است این نکته را حتماً بخاطر داشته باشید زیرا اسپری آرایش باعث می شود آرایش و موادی که استفاده می کنید یک دست و مرتب به نظر برسد.

3- آبرسانی زیر چشم:

اگر پس از آرایش متوجه شدید که آرایش شما در زیر ناحیه چشم ماسیده شده و تبدیل به کیک شده است ، باید به شما اطلاع دهیم که پوست زیر چشم شما خشک است و نیاز به آبرسانی دارد.

برای حل این مشکل و جلوگیری از ماسیده شدن آرایش  بهتر است از اسپری پوست مرطوب کننده یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید.

دلایل ماسیده شدن میکاپ صورت چیست؟ + راهکار

4- استفاده کافی از مواد اولیه در آرایش

یکی دیگر از عواملی که باعث ماسیدن آرایش می‌شود این است که شما بیش از حد از پرایمر و مواد آرایشی پایه استفاده کرده‌اید.

اگر چنین احساسی دارید و می خواهید از ماسیده شدن آرایش جلوگیری کنید ، یک اسفنج مرطوب برداشته و آن را روی مناطقی که احساس می کنید آرایش بیش از حد برای تمیز کردن وجود دارد بزنید.

بیشتر بخوانید: راهکارهای موثر برای از بین بردن جای جوش

5. استفاده از روغن صورت:

یکی دیگر از دلایل کیکی شدن آرایش صورت یا همان ماسیدن میکاپ، خشک شدن پوست است. فرقی ندارد که شما قبل از آرایش چقدر از پوست خود مراقبت کرده‌اید چرا که پوست ممکن است بسته به شرایط محیطی و فیزیولوژی بدن شما، دچار خشکی شود.

برای جلوگیری از آرایش و خشکی پوست می توانید از چند قطره روغن صورت استفاده کنید.

میکاپ صورت

7- استفاده از پودر تنظیم کننده:

اگر پوست چربی دارید ، باید از راه حل دیگر برای جلوگیری از ماسیده شدن آرایش پیروی کنید و آن استفاده از پودر تنظیم کننده است.

پوست بیش از حد چرب نیز می تواند باعث شود آرایش شما خیلی زود خراب شود و زیبایی مورد نظر شما را نداشته باشد بنابراین اگر پوستی چرب دارید حتماً از پودر پاک کننده آرایش در میکاپ خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: 14 محصول موثر برای جوان سازی پوست

8- از آرایش بیش از حد در مناطق چروکیده شده پوست خودداری کنید:

خانم های عزیز ، برای پنهان کردن این قسمت های صورت خود ، همیشه سعی می کنند از آرایش بیشتر در مناطق چروکیده پوست خود استفاده کنند. اما برای جلوگیری از ماسده شدن آرایش ، بهتر است این کار را نکنید و با سایه زدن و این چین و چروک پوست خود را روشن کنید.

همه موارد بالا برای جلوگیری از ماسیده شدن آرایش شما  اگر به درستی انجام شود  همیشه آرایش منظم خواهید داشت. سهل انگاری و عدم رعایت هر یک از موارد فوق به طور طبیعی باعث ایجاد سردرگمی در آرایش یا خرابی آرایش شما خواهد شد.

موارد جزئی دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود شما آرایش سالم و تمیزی داشته باشید. برخی از این موارد عبارتند از:

  • گذاشتن وقت کافی برای انجام یک آرایش
  • استفاده از سایه پوستی مناسب با رنگ پوست خودتان
  • به کار بردن ابزار و قلم‌های آرایشی مناسب و متنوع
  • استفاده از یک کانسیلر ضد آب

میکاپ صورت

ملایم ارایش کنید و عجله نداشته باشید

همانطور که در بالا ذکر شد ، دلایل مختلفی برای استفاده از آرایش وجود دارد باید سعی کنید این موارد را از بین ببرید تا از ماسیده شدن آرایش جلوگیری کنید تا بتوانید یک آرایش زیبا و اصولی برای خود به وجود آورید.

سخن آخر” 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد همانطور که مشاهده کردید برای ماسیده نشدن آرایش بعضی از فاکتورها بسیار تاثیر گذارند که باید به آنها توجه کرد به همین دلیل برای داشتن پوستی سالم پیشنهاد میکنیم با کلیک برروی چطور پوست سالم و تمیزی داشته باشیم؟ مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.