آرایش صورت, آرایش و زیبایی

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها : تا به حال شده است که یاد بگیرید چگونه چشم های خود را کانتور کنید؟ هیچ زمانی بهتر از الان برای یادگیری وجود ندارد. برای یادگیری بیشتر در مورد کانتور چشم با شکل های مختلف این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

کانتورینگ فقط داشتن استخوان های گونه هایلایت مانند کیم کارداشیان نیست. از این روش می توان برای زیبایی استخوان ترقوه ، استخوان فک و زیبایی چشم استفاده کرد.

کانتورینگ چشم در آرایش برای تغییر یا زیبایی حالت طبیعی چشم است و اگر چشم هایتان به سمت پایین  یک پلک یا کوچک است  این روش کانتورینگ ترفند بعدی مورد علاقه شما در انجام آرایش است.

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

1. فرم چشم های گرد

خانم هایی که چشمانشان گرد است  چشمانی بزرگ و باز دارند. به همین دلیل ، هدف از کانتورینگ این نوع چشم ها ، کشیده شدن فرم آنها است. این کار را با استفاده از سایه های متوسط ​​تا تیره در وسط چشم و سپس استفاده از سایه های روشن در گوشه چشم ها برای هایلایت آنها انجام دهید.

ترجیحاً از سایه چشم مات استفاده کنید علاوه بر این باید خط چشم را در امتداد خط مژه خود بکشید زیرا این امر به کوچک تر نشان دادن چشم شما نیز کمک می کند.

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

2. فرم چشم های بادامی

اگر فرم چشمان شما بادامی باشد شما یک خانم بسیار خوش شانس هستید. این فرم چشم ساده ترین نوع کانتور است. بنابراین فقط باید از سایه چشم متوسط ​​مانند سایه چشم قهوه ای مات یا خاکستری مات روی پلک استفاده کنید.

برای چین بیرونی چشم از یک سایه تیره‌تر استفاده کنید. جهت از بین بردن خط میان سایه‌های مختلف، حتماً مطمئن شوید که سایه چشم‌ها را به خوبی در یکدیگر محو می‌کنید. این نحوه کانتور به چشم‌های بادامی شما کمک می‌کند تا ظاهری زیبا و چشمگیرتر داشته باشند.

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

3. پلک های افتاده

چشم هایی که پلک افتاده دارند در واقع هنگام باز بودن چشم پلک بالا روی پلک پایینی چشم آنها را می‌پوشاند بنابراین برای آرایش و بهبود شکل هرچه بیشتر آنها به فضای بیشتری روی پلک خود نیاز دارند با زدن سایه چشم قهوه ای مات و ضربات ملایم روی پلک شروع کنید.

این کار را حتما با ضربه های خیلی ملایم انجام دهید تا پلک افتاده و سنگین نشود. سپس گوشه داخلی چشم و همچنین استخوان ابرو را هایلایت کنید اگر فکر می کنید این کافی نیست می توانید داخل چشم خود نیز خط بکشید.

برای خانم هایی که پلک افتاده دارند بسیار مهم است که همیشه ابروهای خود را مرتب نگه دارند. به این ترتیب شما همیشه فضای کافی برای آرایش چشم خود را خواهید داشت.

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

بیشتر بخوانید» چگونه چشم ریز را درشت نشان دهیم

5. چشم های ریز

همانطور که می دانید برای چشمهای کوچک باید آنها را بزرگتر نشان دهید اما نه با آرایش غلیظ. همیشه بهتر است از سایه چشم روشن تا متوسط ​​برای پلک ها استفاده کنید زیرا سایه چشم تیره باعث می شود چشم های شما کوچکتر به نظر برسند.

همچنین باید از خط چشم و ریمل پایین استفاده کنید توصیه می کنیم از سایه چشم های خاکستری روشن یا برنز استفاده کنید. آرایش چشم اسموکی سبک بهترین انتخاب برای چشم های کوچک است. علاوه بر این می توانید کمی سایه چشم روشن روی خط مژه پایین خود بزنید تا چشم ها درشت‌تر به نظر برسند.

اصول کلی کانتور کردن چشم با توجه به فرم آنها

6. چشم های بیرون زده

آن دسته از کسانی که چشم‌های بیرون زده یا ورقلمبیده دارند، هدفشان از کانتور کردن چشم باید بهتر کردن ظاهر چشم‌ها و نه بزرگ کردن آنها باشد. از سایه چشمی با رنگ متوسط تا تیره روی پلک‌ها استفاده کنید. کار خود با زدن سایه چشمی روی پلک‌ها جهت زیرسازی شروع کنید.

سپس سایه چشم براق را روی پلک بزنید چین و چروک های پلک با سایه چشم تیره تر می شود. کار خود را با کشیدن یک خط در داخل چشم خود به پایان برسانید. لطفاً از سایه چشم روشن استفاده نکنید زیرا این کار باعث بزرگتر نشان دادن چشمان شما می شود.

کانتور کردن چشم

7. چشمهای رو به پایین

خانم‌هایی که چشم‌های رو به پایین دارند، باید هدفشان از کانتور کردن چشم‌ها لیفت کردن آنها باشد. چگونه می‌توان چشم‌ها را با کانتور لیفت کرد؟ شما می‌توانید یک سایه چشم سفید یا صورتی براق را روی گوشه درونی چشم خود استفاده کنید.

سپس یک سایه چشم قهوه ای روشن یا طلایی روی وسط پلک خود بزنید. در این زمان شما باید آرایش چشم اسموکی و محو داشته باشید ، بنابراین مطمئن شوید که سایه ها را به خوبی در کنار هم محو کرده اید.

علاوه بر این ، خط چشم می تواند برای شما خوب باشد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که خط چشم را در امتداد خط مژه بالایی خود کشیده  و دم آن را کوچک و تیز بکشید.

کانتور کردن چشم

بیشتر بخوانید» روش پوشاندن لک های صورت به کمک آرایش

8. چشمهای رو به بالا

اگر فرم چشمان شما بالا است پس تنها آنچه شما نیاز دارید این است که ظاهر آنها را متعادل کنید سایه چشم تیره را در گوشه پایین خارجی چشم خود استفاده کنید. این بلافاصله فرم چشم های شما را پایین آورده و به شما کمک می کند تا شکل آنها را متعادل کنید.

برای روی پلک از سایه چشم متوسط ​​استفاده کنید همچنین می توانید از همان سایه چشم روی خط مژه پایین خود استفاده کنید. فراموش نکنید که استخوان ابرو نیز باید هایلایت شود. اگر می خواهید شکل چشم شما مشخص‌تر کرده ، می توانید کمی دم به خط چشم خود اضافه کنید.

کانتور کردن چشم

 

ویدیو آموزش کانتور کردن چشم

سخن آخر »

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که میدانید برای کانتور کردن همه جای صورت به یه شکلی زده میشود برای هر چشم و صورتی متفاوت است اما در کل قانون کلی  دارد که برای همه صدق میکند شما همچنین میتوانید با کلیک برروی با توجه به فرم صورت خود کانتور بزنید! مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.