آرایش صورت, آرایش و زیبایی

آرایش صورت با توجه به رنگ موی شما باید چگونه باشد؟

آرایش صورت با توجه به رنگ موی شما باید چگونه باشد؟

آرایش صورت با توجه به رنگ موی شما باید چگونه باشد؟ آرایش خوب می تواند صورت را زیبا کند ، نقایص یا لکه ها را بپوشاند و پوست را زیبا کند! با این حال ، برای انجام آرایش عالی ، نباید فقط از رنگهای مد روز کورکورانه استفاده کنید  بلکه باید آرایش و رنگی را انتخاب کنید که با موهای شما مطابقت داشته باشد.

فرقی نمی کند که موهای شما رنگ شده باشد یا آنقدر خوش شانس باشید که با یک رنگ مو زیبا به دنیا بیایید ، کمی مهارت لازم است تا بفهمید چه آرایش مناسب موهای شماست.

آرایش صورت به توجه به رنگ موی شما باید چگونه باشد؟

اگر نتوانید رنگ مو و آرایشتان را با یکدیگر هماهنگ کنید، هر دو آنها جلوه خود ر از دست می‌دهند و دیگر مهم نیست که چقدر رنگ موهایتان شگفت انگیز است. در اینجا چند نکته را آورده‌ایم که با استفاده از آنها بتوانید به خوبی آرایش صورتتان را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید. در این مقاله می‌خوانیم:

رنگ موی تیره یا مشکی

زنانی که موهای تیره دارند وقتی قسمتی از صورت خود را انجام می دهند بسیار زیبا به نظر می رسند و بقیه را ساده نگه می دارند. موهای مشکی نیز معمولاً مطابقت بیشتری با چشمهای تیره دارد. ترکیبی از رنگ موی مشکی و چشم های مشکی به شما امکان می دهد به راحتی از بیشتر رنگ های سایه استفاده کنید.

افرادی که موهایشان مشکی است با رنگ های روشن بسیار زیبا به نظر می رسند و همچنین با رنگ های روشن ظاهر خوبی دارند. آرایش غلیظ چشم با رژ لب قهوه ای روشن و رژگونه هلویی باعث برجسته شدن آنها می شود.

آرایش صورت به توجه به رنگ موی شما باید چگونه باشد؟

خانم‌هایی که رنگ‌موهایشان تیره و رنگ پوستشان معمولی است باید اغلب اوقات از رنگ‌های شرابی و آبی استفاده کنند. رنگ‌های گرم‌تر مانند بُرُنز، گلبهی، ارغوانی و قهوه‌ای برای سایه چشم نیز عالی هستند. شما می‌توانید از رنگ قرمز یا یاسی تیره برای رژلب استفاده کنید و صورت خود را فریبنده کنید.

رنگ مو بلوند

خانم هایی که موهای بلوند دارند باید آرایش خود را با دقت انتخاب کنند. در غیر این صورت چهره ای بی روح خواهند داشت. رنگ های ملایم و پاستلی بهترین رنگ برای موهای بلوند است زیرا رنگ تیره کنتراست خوبی ایجاد می کند. از برنزر مناسب برای پیشانی ، گونه ها و چانه استفاده کنید.

کم استفاده کنید و از استفاده زیاد خودداری کنید. کمی رنگ هلویی به شما کمک می کند تا رنگ پوست خود را گرم کنید. همچنین می توانید از سایه چشم عاج فیلی یا صورتی برای گونه ها استفاده کنید.

آرایش صورت به توجه به رنگ موی شما باید چگونه باشد؟

خط چشم‌های خاکستری، آبی و خاکی برای این نوع رنگ مو عالی هستند. برای اتمام آرایش به سراغ رنگ قهوه‌ای یا رنگی خنثی با هاله صورتی یا هلویی بروید. به هیچ وجه از رژلبی که کاملاً قهوه‌ای است، استفاده نکنید زیرا صورت شما را بی‌روح می‌کند. چشمتان را آرایش غلیظ نکنید. ریمل قهوه‌ای نیز برای شما مناسب است.

رنگ مو قهوه ای

از آنجا که رنگ موهای شما کاملاً مشکی یا قهوه ای نیست ، باید از رنگ هایی متناسب با رنگ پوست یا چشم هایتان استفاده کنید! صورت خود را با استفاده از مواد برنز و کمی هلویی و صورتی روی پوست خود روشن کنید. برنزر جلوه زیبایی به صورت شما می بخشد و رژگونه هلویی به روشن شدن پوست کمک می کند.

برای اتمام آرایش صورت خود به سراغ رنگ‌های نودی معمولی و رنگ‌های خنثی نروید. به جای اینکار برای لب‌های خود از رژلبی که کمی قرمز-نارنجی است، استفاه کنید و رنگ‌های خنثی را برای سایه چشم نگهدارید. از خط چشم قهوه‌ای و بعد از آن از ریمل مشکی استفاده کنید تا عالی به نظر برسید!

آرایش صورت با رنگ مو

رنگ موی عسلی

برای اینکه صورت شما طبیعی به نظر برسد از سایه روشن طلای براق روی پلک خود استفاده کنید تا چشم های شما زیبا و روشن به نظر برسند. از رژگونه با هاله هلویی دارد. از خط چشم قهوه ای ، بنفش یا حتی سبز تیره برای روشن شدن چشم خود استفاده کنید.

در گوشه خارجی چشم ، خط چشم را بالای خط مژه بزنید و دو لایه ریمل بزنید تا آرایش شما کامل شود. برای لب ها از رنگ نود صورتی استفاده کنید و یک لایه براق لب روی آن بزنید.

همچنین می توانید آرایش خود را تغییر داده و از رنگ های زنده تری برای شب استفاده کنید. رنگ های کمی فیروزه ای با پوست برنزه و موهای روشن بسیار با هم ترکیب می شوند.

آرایش صورت با رنگ مو

رنگ مو کاراملی

هاله ای طلایی و قهوه ای از رنگ موی کاراملی می تواند برنزه شدن را زیباتر کند ، این رنگ پوست کم رنگ را کدر و خاکستری می کند. اگر پوست شما بی رنگ است ، تن سرد کاراملی را با استفاده از آرایش با رنگ‌های خنثی و رنگ‌های براق متعادل کنید و اینگونه از اینکه صورتتان بی‌روح به نظر برسد، جلوگیری کنید.

برای سایه چشم می توانید از قهوه ای روشن ، خاکستری یا بژ روشن استفاده کنید و خط چشم خود را قهوه ای انتخاب کنید. با رژگونه هلو ، بنفش روشن یا صورتی کم رنگ ، کمی درخشندگی به صورت خود اضافه کنید.

از فونداسیون بی‌رنگ نیز استفاده نکنید. رنگ‌های خنثی روی لب‌های شما عالی می‌شود. شما می‌توانید برای اضافه کردن کمی درخشندگی از برق لب صورتی روشن نیز استفاده کنید.

آرایش صورت با رنگ مو

رنگ موی قرمز

از رنگهای قرمز تیره مو مانند گیلاسی یا فندقی باید با رنگهای خنثی استفاده شود. همچنین می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که هاله صورتی دارند. روی آرایش چشم کار کنید و اجازه دهید لب ها خنثی بمانند. این بدان معنا نیست که شما باید سایه چشم خود را با رنگ مو مطابقت دهید.

دو یا سه رنگ سایه چشم بردارید و آنها را با یکدیگر ترکیب کنید تا رنگی مانند شامپاینی با هاله سبز یا برنز درست کنید. شما می‌توانید ارایشی متصاد با رنگ مویتان انجام دهید. اگر رنگ قرمز موهایتان هاله روشن‌تر دارد، برای گونه‌ها از رژگونه گلبهی که صورتی آن بیشتر است، استفاده کنید.

چشمان خود را بیش از حد آرایش نکنید زیرا مو و چشم شما نیز براق هستند. از سایه چشم خنثی و زیبا استفاده کنیداما رنگ نارنجی را کاملاً فراموش کنید. کار خود را با خط چشم قهوه‌ای یا خاکستری و ریمل قهوه‌ای تیره پایان دهید.

آرایش صورت با رنگ مو

رنگ موی یاسی – ارغوانی

رنگ موی ارغوانی می‌تواند شامل رنگ‌هایی میان ارغوانی تیره تا یاسی بسیار روشن باشد که مانند رنگ بلوند است. شما می‌توانید از آرایش صورت مکمل استفاده کنید تا تناژ براق پوست صورت و چشم‌هایتان را از بین ببرید. دو یا سه رنگ سایه چشم را با یکدیگر ترکیب کنید تا سایه‌ای متفاوت و مد روز داشته باشید.

اگر موهای شما دارای تناژ ارغوانی تیره است ، از سایه های روشن برای تکمیل رنگ مو استفاده کنید. برای استفاده از سایه های روشن تر مانند یاسی ، از سایه های تیره استفاده کنید تا سایه های متضاد داشته باشید.

آرایش صورت با رنگ مو

سایه های گرم مانند مشکی، قهوه ای و قرمز رنگ های براق را تکمیل می کنند. از رژگونه قهوه ای هلو برای گونه ها استفاده کنید. رنگ های قرمز روشن برای رنگ موهای یاسی-ارغوانی مناسب است.

رنگ موی ارغوانی

از آنجا که رنگ موهای شما جیغ است ، آرایش روزانه خود را انجام دهید. در طول روز از سایه روشن معمول و رژلبی به رنگ نودی استفاده کنید. برای آرایش شب می توانید از کمی قرمز یا صورتی استفاده کنید. از خط چشم قهوه ای یا مشکی برای چشم خود استفاده کنید اما خط چشم خود را صاف نکنید.

همچنین می توانید از برنزر و رژگونه استفاده کنید اما به میزان کمتری ریمل شما باید طبیعی به نظر برسد وگرنه ممکن است به هیچ وجه از آن استفاده نکنید از رژ لب خنثی استفاده کنید.

آرایش صورت با رنگ مو

سخن آخر:

آخرین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که اگر می خواهید آرایش شما با رنگ موهای شما مطابقت داشته باشد ، اگر از ترکیب رنگ ها در آرایش خود استفاده کنید ، نتیجه عالی خواهد بود. مهم نیست که رنگ موهای شما چیست ، اگر رنگ آرایش شما با رنگ موهای شما در تضاد باشد ، رنگ موهایتان خود را نشان می دهد.

یافتن آرایش متناسب با رنگ موهای شما ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما اگر به این فکر کنید که چه آرایش به صورت شما درست می شود ، برای شما راحت تر خواهد بود.

درست است که همیشه نکات مفیدی برای آرایش وجود دارد ، اما هنگام استفاده از آرایش ، هیچ قانون ثابتی وجود ندارد. همچنین می توانید از این نکات برای مطابقت با رنگ چشم ، پوست و مو استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.