سلامت پوست

نکات مهم وکس گذاشتن صورت در خانه 

نکات مهم وکس گذاشتن صورت در خانه

نکات مهم وکس گذاشتن صورت در خانه : موهای زائد بدن ، به ویژه صورت ، بسیار آزار دهنده است و همه ما به دنبال راه هایی برای خلاص شدن از آن هستیم. استفاده از موم یکی از تکنیک های از بین بردن موهای زائد است که اگر به درستی انجام شود می توانید برای مدت 4 تا 6 هفته از شر موهای زائد صورت خلاص شوید.

موهای زائد جدا از اینکه آزاردهنده هستند و هیچ راه خلاص شدن از آنها به طور کامل وجود ندارد اما طی سالهای گذشته با وجود برخی از ابزارهایی که توسط آرایشگرا و متخصصین در اختیار است میتوان به طور قابل توجهی از شر این موها رها شد بهترین و در واقع موثرترین روش روش لیزر موهای زائد است که توسط افراد کارشناس و متخصص انجام میشود اما راهای موقعتی نیز وجود دارد از جمله وکس گذاشتن که اثر بخشی خوبی هم دارد.

نکات مهم وکس گذاشتن صورت در خانه 

بیشتر بخوانید: مزایا و معایت وکس صورت که باید بدانید!

آماده سازی صورت برای اپیلاسیون

ابتدا صورت خود را با پاک کننده مناسب پوست خود بشویید تا تمام آلودگی ها و مواد آرایشی صورت را از بین ببرد. زیرا این آلودگی ها باعث ایجاد جوش می شوند.

اگر موهای صورت شما بیش از 2 سانتی متر است ، آنها را با قیچی کوتاه کنید (به طوری که از 3 میلی متر کوتاه نباشد). همچنین اگر موهای صورت شما کوتاه است ، صبر کنید تا رشد کند و سپس موم صورت را انجام دهید.

نکات مهم وکس گذاشتن صورت در خانه 

آموزش وکس صورت

وکس را گرم کنید: مقدار مورد نظر از وکس را در ظرف رویی (یا یک تکه فویل آلومینیومی را به شکل کاسه درآورید) بر روی حرارت غیر مستقیم قرار داده و به روش بن ماری، آب کنید. (وکس در اشکال مختلف به صورت عدسی، سکه ای و… موجود است)

باید آنقدر گرم باشد که به خوبی روی پوست پخش شود ، اما نباید باعث سوختن پوست شود.

با استفاده از کاردک ، یک لایه بسیار نازک از موم را در جهت رشد مو روی پوست قرار دهید و پس از خنک شدن در جهت مخالف رشد مو ، آن را به سرعت از روی پوست جدا کنید.

وکس

اگر از وکس های نواری استفاده می کنید ، آن را بین سی و چهل ثانیه بین دستان خود بمالید. روکش را برداشته و روی پوست قرار دهید. آن را با فشار روی پوست ماساژ دهید تا موم کاملاً به مو بچسبد. آن را در جهت رشد موهای صورت ماساژ دهید.

وکس زیر ابرو:

با دقت بیشتری اطراف ابرو را واکس بزنید. مقدار کمی موم زیر ابرو و بالای آن بمالید. اگر می خواهید ابروهای خود را با موم فرم دهید ، هر بار مقدار کمی موم استفاده کنید. به این ترتیب موهای اطراف ابرو را زیاد از بین نمی برید و می توانید روی آن کنترل داشته باشید. برای فرم دادن به ابروها از موم زیاد استفاده نکنید.

وکس

موم را از روی پوست پاک کنید

کمی روغن کودک را روی پارچه ای نرم بریزید و به آرامی روی پوست خود بمالید تا موم باقیمانده روی پوست شما پاک شود. پارچه را خیلی محکم روی پوست خود نمالید زیرا باعث تحریک آن می شود. موم به سرعت پاک می شود.

نکاتی که باید هنگام انجام اپیلاسیون صورت رعایت کنید

  • اگر در بعضی از قسمت های صورت خود جوش دارید ، از موم در این نواحی استفاده نکنید.
  • بلافاصله پس از اپیلاسیون از روغن و کرم استفاده نکنید زیرا منافذ را با روغن پر کرده و جوش می زند.
  • به دلیل حساس بودن پوست بعد از اپیلاسیون ، از نرم کننده های معطر استفاده نکنید.
  • یک پارچه خنک و مرطوب و تمیز بهترین درمان کننده پوست است. برخی از کیت های واکس صورت دارای ژل های خنک کننده نیز هستند که می توانید استفاده کنید.
  • موم صورت را هر 4 تا 6 هفته تکرار کنید.
  • استفاده مداوم از این روش باعث کاهش موهای زائد و رشد مجدد موها را به تأخیر می اندازد.
  • موم به دلیل خاصیت پاک کنندگی و لایه برداری ، پوست لکه دار را شفاف و نرم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.