آرایش صورت, آرایش و زیبایی

نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست

نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست

نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست : انتخاب رنگ مناسب ابرو و هماهنگی آن با رنگ پوست ، فرم صورت و سن می تواند در زیبایی فرد تأثیر بسزایی داشته باشد.

در این راستا ، برای اینکه بتوانید استایل خود را کامل کنید ، باید به هماهنگی رنگ ابرو با سایر فاکتورهای صورت خود توجه کنید. بر این اساس در این مقاله قصد داریم در مورد انتخاب رنگ مناسب ابرو با رنگ های مختلف پوست صحبت کنیم.

نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب رنگ پوست

نکات مهم برای انتخاب رنگ مناسب ابرو

اولین نکته برای انتخاب رنگ ابرو توجه به فرم ابروها و صورت است. به عبارت دیگر  گاهی اوقات افراد رنگ زیبایی را انتخاب می کنند ، اما رنگی که آنها می خواهند با شکل ابروها مطابقت ندارد و این باعث می شود که تأثیر مثبتی روی صورت شما نداشته باشد.

اگر می خواهید رنگ ابرو مناسب انتخاب کنید  توصیه می شود در مرحله اول از سایه های مختلف استفاده کنید و تأثیر آن را روی صورت خود بررسی کنید. قهوه ای به طور کلی با اکثر رنگ های پوست سازگار است.

بنابراین می توانید کار خود را با این رنگ شروع کنید. البته باید توجه داشته باشید که رنگ قهوه ای با افرادی که موهای تیره دارند سازگاری بیشتری دارد.

نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب رنگ پوست

بیشتر بخوانید” همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو را بدانید!

رنگ مناسب ابرو را انتخاب کنید

اگر موهای روشن دارید  توصیه می شود از رنگ های روشن برای ابروهای خود استفاده کنید تا به اصطلاح صورت شما باز شود. برای افرادی که موهای شرابی دارند و به طور کلی قرمز است ، استفاده از رنگ های بلوند برای ابروهایشان توصیه می شود.

البته باید توجه داشته باشید که رنگ بلوندی که استفاده می کنید با پوست سازگار است و صورت شما را کدر نمی کند.

نکات مهم برای انتخاب رنگ ابرو متناسب رنگ پوست

رنگ مناسب ابرو را با رنگ پوست انتخاب کنید

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ ابرو توجه به رنگ پوست و رنگ چشم است. به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید از طیف رنگی استفاده کنید که دو درجه از رنگ موی شما سبک تر باشد. توجه داشته باشید که همان رنگ ابرو و مو بازخورد خوبی نخواهد داشت و چهره را خشک و کدر نشان می دهد.

توجه به رنگ پوست در انتخاب رنگ ابرو نیز بسیار مهم است. برای افرادی که پوست صورتی دارند استفاده از رنگ های گرم برای ابروهایشان توصیه می شود.

اما اگر پوستی به رنگ سبز تیره دارید ، هرگز از رنگ های تیره استفاده نکنید. در این موارد استفاده از قهوه متوسط ​​و سبک می تواند انتخاب خوبی باشد. به طور کلی ، انتخاب رنگ ابرو بر اساس رنگ پوست به شرح زیر است:

 رنگ ابرو متناسببیشتر بخوانید” چگونه ابروهای پر جذابی داشته باشیم؟

1. پوست روشن

برای انتخاب رنگ مناسب ابرو برای پوست روشن ، استفاده از طیف دودی می تواند انتخاب خوبی باشد. در این موارد می توانید ابتدا ابروها را رژ بزنید و سپس از رنگ خاکستری برای آنها استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که برای افرادی که پوستی روشن اما موهای تیره دارند بهتر است از رنگ های خانواده قهوه ای استفاده کنند.

 رنگ ابرو متناسب

2. پوست زیتونی

برای انتخاب رنگ ابرو مناسب پوست زیتون توصیه می شود از قهوه ای روشن استفاده کنید. اگر پوست خود را برنزه کرده اید ، بهتر است از رنگ قهوه ای متوسط ​​استفاده کنید.

به طور کلی ، باید توجه داشته باشید که رنگ ابروهای شما باید در صورت نمایان شود. بنابراین ابروهای شما همیشه باید دو درجه از رنگ موهای شما روشن تر و با رنگ پوست شما در تضاد باشد.

 رنگ ابرو متناسببیشتر بخوانید” نحوه مدل آرایش ابرو با آکوا و مداد ابرو

3. پوست تیره و مشکی

پوست تیره به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. اگر پوست شما مشکی است  پیشنهاد می کنیم از رنگ قهوه ای روشن استفاده کنید که به راحتی خود را در صورت نشان دهد.

اما اگر پوست شما گندمی تیره است ، انتخاب رنگ قهوه ای مات یک انتخاب هوشمندانه است. در این موارد رنگ هایی را انتخاب کنید که 1 تا 2 درجه از پوست شما روشن تر باشد.

 رنگ ابرو متناسب

چگونه می توان از تأثیر رنگ ابرو اطمینان حاصل کرد؟

اگر در انتخاب رنگ ابروی مناسب دچار شک و تردید هستید، پیشنهاد می‌شود حتما قبل از رنگ کردن ابرو، بر روی ناحیه کوچکی از پوست امتحان کنید. معمولا بهتر است آن را بر روی پوست کنار چشم زده تا همخوانی رنگ مو، رنگ پوست و رنگ چشم را به راحتی بررسی کنید.

نکته مهم در انتخاب رنگ ابرو توجه به این واقعیت است که روغن روی پوست می تواند رنگ ابرو را تیره کند. روغن یا چربی توسط پوست ساخته می شود ، بنابراین برای انتخاب رنگ ابرو باید شرایط و نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

 رنگ ابرو متناسب

سخن آخر:

امیدواریم این مطالب مورد پسند شما قرار گرفته باشد و با نکاتی که گفته شد بهترین نوع ارایش ابرو را داشته باشید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.