آرایش صورت, آرایش و زیبایی

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب : اولین کاری که باید انجام دهید پس از فهمیدن چربی بودن پوست شما چیست؟ اولین قدم تهیه و استفاده از محصولاتی است که متناسب با نوع پوست و نوع شما باشد

از آنجا که پوست شما در طول روز چربی و روغن زیادی تولید می کند ، که می تواند مشکلاتی مانند جوش و آکنه ایجاد کند و همچنین می تواند آرایش شما را به راحتی خراب کند ، زیرا مواد آرایشی را روی لایه ای می لغزید که به سرعت می ریزد. بنابراین شما باید محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین محصولات بهداشتی متناسب با نوع پوست خود را بشناسید تا بتوانید مشکل جوش و آرایش را برطرف کنید.

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب

استفاده از فیس واش و تونر

یک پاک کننده روغنی پوست نه تنها می تواند تمام چربی های پوست شما را بشویید ، بلکه تولید روغن و چربی موجود در آن را متعادل می کند. فقط بخاطر داشته باشید که اگر روزانه چندین بار شستن صورت می تواند سرگرم کننده باشد  اما قطعاً تولید چربی را در آن تحریک می کند ، یک بار صبح و یک بار دیگر شب کافی است.

در مورد تونر که می تواند در این تعادل بیشتر به شما کمک کند زیرا تونر در تنظیم PH پوست و تمیز کردن منافذ پوست بسیار موثر است و طراوت زیادی به پوست می بخشد. گلاب می تواند یک تونر طبیعی عالی برای شما باشد.

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب

بیشتر بخوانید: چطور پوست سالم و تمیزی داشته باشیم؟

مرطوب کننده 

بسیاری از خانم ها و آقایان فکر می کنند چون پوست آنها چرب و انعطاف پذیر است  به مرطوب کننده ها احتیاج ندارند و این بزرگترین اشتباه آنها است زیرا مرطوب نگه داشتن پوست باعث جوانی و شادابی پوست می شود و همچنین باعث تولید چربی را هم کاهش می دهد. شما فقط باید از نوع فاقد چربی و مناسب پوست چرب استفاده کنید.

نکات آرایشی مهم برای پوست های چرب

لایه برداری: 3 تا 4 بار در هفته

پوست چرب پوشیده از لایه های سلول مرده چربی بیشتری تولید می کند و بیشتر مستعد آکنه و جوش است زیرا منافذ پوست آن بسته و پر از چربی است. بنابراین شما باید هفته ای 3 تا 4 بار صورت خود را با یک اسکراب لایه برداری کنید.

به این 2 نکته توجه کنید:

  • اسکرابی که حاوی بتا-هیدروکسی اسید است برای شما بهتر جواب می دهد.
  • یک اسکراب دارای شکر (می تواند خانگی هم باشد)، به راحتی پوستتان را لایه برداری می کند.

نکات آرایشی

بیشتر بخوانید” اشتباهات آرایشی که باعث خراب شدن پوست میشود

استفاده از پرایمر

پرایمر این است که آرایش را روی پوست قفل میکنید ، بنابراین مواد آرایشی اصلی برای شما با پوست چرب است. پرایمری که انتخاب می کنید باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • حالت مات داشته باشد.
  • پودری یا ژلی باشد.
  • کاملا بدون روغن باشد.

نکات آرایشی

استفاده از کانسیلر

پوست چرب و روغنی شما که کاملا مستعد به آکنه است، احتمالا قرمزی و جای جوش زیادی دارد که شما را به یک کانسیلر برای پوشاندن آنها نیازمند می کند.

در انتخاب کانسیلر برای پوست چرب، به نکات زیر دقت کنید:

  • حتما مایع باشد (انواع کرمی می تواند منافذ پوست را ببندد).
  • فرمولاسیون سبکی داشته باشد.
  • مخصوص پوست چرب باشد.

نکات آرایشی

بیشتر بخوانید: با چند روش ساده پوست اطراف چشم را جوانتر کنید!

کرم پودر

در انتخاب کرم پودر علاوه بر اینکه باید دقت کنید کاملا با رنگ پوست تان هماهنگ باشد، باید به فرمولاسیون آن نیز توجه کنید. شما با پوست روغنی، نباید از انواع سنگین و بسیار پوشش دهنده استفاده کنید.

یک کرم پودر سبک، فاقد چربی، پودری و مات کننده، می تواند پوستی صاف و بدون برق و درخشندگی را برایتان ایجاد کند.

نکات آرایشی

نکته:

  • اگر کرم پودر با جنس پودری را نمی پسندید، می توانید از یک کرم پودر مایع با بیس آب و یا یک کرم پودر با جنس موس (موس شکل) استفاده کنید.
  • برای اینکه آرایش کاملا مات و بدون براقیت باقی بماند، می توانید برای مدت های زیادی که باید آرایش داشته باشید، از پودر (پنکک) آرایشی مات کننده استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.