آرایش چشم, آرایش و زیبایی

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند : چشمان ما همه یکسان نیستند ، بعضی از افراد چشم بادامی دارند و دیگران چشمانشان گرد است ، برخی چشمان گود دارند و وضعیت چشم برخی افراد برجسته است. این تفاوت ها هر کدام به روش خاص خود زیبا هستند و ما را از یکدیگر متمایز می کنند اما آنچه در زیبایی مهم است انتخاب آرایش مناسب برای هر نوع چشم است.

چشم های گود ویژگی های خاصی دارند و باید طوری آرایش شوند که جلوه و جذاب به نظر برسند. در این مقاله اختصاصی از مجله  2رخ چهار ترفند کلیدی و مهم برای زیبایی این فرم از چشم ها را به شما آموزش می دهیم.

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند

آیا چشمان شما گود است؟

چشم انسان می‌تواند گرد، بادومی، رو به بالا یا رو به پایین باشد. اما چشمان گود در این دسته بندی جای نمی‌گیرند یعنی شما ممکن است چشمان بادامی داشته باشد اما حالت آن‌ها گود باشد و یا چشمان گردی داشته باشد که گود به نظر نرسد. پس گودی چشم دقیقا به چه معناست؟

چشم های گود چشم هایی هستند که در پشت ابروها قرار دارند ، یعنی اگر از نیمرخ به چنین چشم هایی نگاه کنید ، می بینید که استخوان زیر ابروها و حتی خود ابروها جلوی چشم ها هستند و کره چشم عمیق تر واقع شده است اصطلاح گودتر است.

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند

چشمان گود زشت  نیستند و چهره های مشهور بسیاری وجود دارند که دارای چشمان گود هستند و این مربوط به ساختار استخوانی صورت و ژنتیک است.

در این بین آنچه مهم است ایجاد تعادل در چشمان گود است. شما باید آنها را طوری مرتب کنید که برجسته به نظر برسند و فرورفتگی آنها کاهش یابد. دستیابی به این هدف با چهار ترفند زیر امکان پذیر است:

به محل استفاده از محصولات آرایشی توجه کنید

برای آرایش چشم از سایه به رنگهای مختلف ، برای خط پلک از رنگهای تیره و برای وسط پلک از رنگهای روشن استفاده می کنیم. اما کسانی که چشمانشان گودی دارد باید سایه را دقیقاً از روی محو کنند ، زیرا اگر سایه تیره فقط روی خط پلک از بین برود ، چشم ها گود به نظر می رسند. سپس سایه روشن را در امتداد خط مژه قرار دهید و قبل از رسیدن به خط پلک محو شوید تا چشم ها برجسته تر و فرورفتگی آنها کاهش یابد.

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند

توجه به استفاده از محصولات آرایشی

برای قسمت‌های داخلی چشم نیز از سایه‌های خیلی تیره استفاده نکنید چون این کار روی گودی چشم تاکید می‌کند. حتی می‌توانید سایه تیره را حذف کنید و فقط از سایه روشن برای تاکید روی قسمت میانی چشم استفاده کنید.

این نه تنها به برجسته جلوه دادن چشم کمک می کند  بلکه برای خانم هایی که آرایش روشن و سریع را ترجیح می دهند بهترین گزینه است ، به شرطی که رنگ مناسبی را برای آن انتخاب کنید ، به خاطر داشته باشید که رنگ های روشن نزدیک به رنگ پوست طبیعی مانند نخود فرنگی و صورتی همیشه انتخاب بهتری نسبت به رنگ های روشن و فانتزی است.

نحوه آرایش چشم برای افرادی که چشمان گود دارند

همانطور که گفتیم ، چشمان گود در عمق جمجمه قرار دارند و این باعث می شود که کمتر دیده شوند. در این حالت ، باید از ترفندهایی کمک بگیرید که با خطای دید چشمان شما را بزرگتر و برجسته تر نشان می دهد.اکلیل این کار را به خوبی انجام می دهد و همه چیز را برجسته می کند و آن را به سمت جلو متمایل می کند.

بنابراین اگر چشمان شما گود است ، بهتر است از سایه اکلیل برای سایه زدن وسط و جلوی چشم استفاده کنید و آن را روی قسمت نزدیک به خط مژه قرار دهید و پاک کنید.

گوشه چشم را فراموش نکنید و آن را با سایه چشم روشن روشن کنید. قبل از سایه زدن ، استفاده از کانسیلر یا پایه سایه فراموش نکنید که زمینه صاف و یکنواختی برای سایه فراهم کنید. اگر سایه اکلیلی را دوست ندارید ، می توانید از خط چشم رنگی از نوع اکلیل استفاده کنید تا چشمان شما بهتر و برجسته تر به نظر برسند.

ریمل را به روش درست استفاده کنید

استفاده از ریمل یکی از مهمترین مراحل آرایش چشم است و حتی بسیاری از خانم ها آرایش چشم خود را به ریمل محدود می کنند و علاقه ای به استفاده از سایه های چند رنگ ندارند.

اما برای خانم هایی که چشمانشان گود دارند ، استفاده از ریمل همیشه دردسر ساز است زیرا ریمل به پلک فوقانی و زیر ابرو زده می شود و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند.

آرایش چشم

برای جلوگیری از این وضعیت توصیه می شود قبل از استفاده از ریمل مژه ها را فر کنید  این امر فرم مناسبی به مژه ها می دهد و جهت آنها با پلک بالایی شما بیشتر مطابقت دارد.

بهتر است از ریمل ضد آب استفاده کنید زیرا به دلیل تماس نزدیک مژه ها و زیر ابرو در چشم ها  همیشه این احتمال وجود دارد که عرق با مژه ها تماس گرفته و باعث تمیز شدن و زدن آن زیر ابروها شود. برای اطمینان می توانید از اسپری تثبیت کننده آرایش نیز استفاده کنید تا احتمال آسیب دیدن ریمل مژه را به حداقل برسانید.

آرایش چشم

چشم‌ها را کشیده نشان دهید

اهمیت استفاده از خط چشم برای زیبایی چشم بر هیچکس پوشیده نیست. با یک خط چشم زیبا و متناسب می توانید چشم های خود را چشمگیر و آرایش خود را جذاب کنید.

اما برای خانم هایی که چشمانشان گود دارند این خط چشم بیش از هر چیز دیگری مهم است با استفاده از خط چشم می توانید به چشمان خود جذابیت و جلوه بیشتری ببخشید اما چه نوع خط چشم برای گود چشم مناسب است؟

کارشناسان معتقدند خط چشم که دقیقاً در امتداد خط مژه است و کمی به سمت بیرون و بالا کشیده می شود بهترین گزینه است ، مانند خط چشم که اما واتسون در این تصویر انتخاب کرده است.

هنگام کشیدن این خط چشم مستقیماً به آینه نگاه کنید و سر خود را بالا یا پایین نگیرید تا خط ایجاد شده کاملاً متقارن و صاف باشد و باعث جذابیت بیشتر شما شود ، نه اینکه به وزن چشم اضافه شود.

آرایش چشم

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با نکات گفته شده توانسته باشیم شما را برای یک آرایش مناسب با فرم صورتتان کمک کرده باشیم شما همچنین میتوانید با کلیک برروی کانسیلر چیست؟ کاربرد آن برای سیاهی زیر چشم مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.